آشنایی با خانواده مارک زاکربرگ ، مدیر فیس‌بوک

دندانپزشک، منشی، مدیر اجرایی بازاریابی و وبلاگ نویس … خانواده زاکربرگ ها یکدیگر را ملاقات می کنند: چرا اعضای خانواده بنیان گذار میلیاردر فیس بوک، حاضر نیستند کارشان را رها کنند؟

دیلی میل: با بیش از ۱۷٫۵ میلیارد پوند ثروت خانوادگی، آنها به راحتی می توانند از عهده هزینه هایشان برآیند و بازنشسته شوند.

با آنکه در حال حاضر پدر و مادر مارک زاکربرگ می توانند زندگی راحتی داشته باشند، اما هنوز هم به همان کار دندانپزشکی که قبل از پایه گذاری فیس بوک داشتند، اشتغال دارند.

هر روز هفته، اد زاکربرگ بیماران خود را در مطبش واقع در خانه ۶۰۰۰۰۰ پوندی که در دابی فری نیویورک دارد ملاقات می کند، ضمن اینکه همسرش، دونا، دفتر را می چرخاند.

Family Mark[WwW.KamYab.Ir]

اد زاکربرگ (جلوسمت چپ) هیچ برنامه ای برای بازنشستکی از کار دندانپزشکی خود ندارد و همچنان به کارش ادامه می دهد بطوری که از کارش “نوزاد” خود می داند.

به دکتر زی، اد زاکربرگ بی درد معروف است و کارش را از سال ۱۹۷۸ آغاز کرد اما هرگز حاضر نیست بازنشسته شود چراکه از حرفه اش بعنوان “نوزاد” خود یاد می کند؛ درست مثل پسرش که فرزند اوست.

زاکربرگ در مصاحبه ای که با مجله نیویورک داشت، نشان داد که پسرش را دوست دارد. آنها صرفه جو هستند و پولشان را الکی خرج نمی کنند.

با وجود آنکه زاکربرگ ثروت میلیاردی داشت، مثل یک دانشجو در خانه اجاره ای زندگی می کرد و به همین خاطر به وی لقب “فقیرترین ثروتمندی که من تا کنون در زندگیم دیده ام” را دادند.

چند دهه است که اعضای این خانواده با این طرز تفکر بزرگ شده اند؛ مبلمان جزیی، آشپزخانه کوچک و تنها وسیله لوکس خانه شان که یک ردیف صندلی است که به سبک سالن نمایش، جلوی یک تلویزیون بزرگ چیده شده است.

Family Mark1[WwW.KamYab.Ir]

اعضای خانواده: خانواده زاکربرگ، با مارک (کنار سمت چپ)، راندی (جلو سمت چپ)، دد پدر (وسط)، پشت سر مادر دونا، و خواهرها آریل (کنار سمت راست) و دونا (نفر دوم سمت راست) در دنیای هری پاتر

Family Mark2[WwW.KamYab.Ir]

خانواده زاکربرگ، سال ها پیش در دانگئون لندن

پسر اد زاکربرگ، دو میلیون سهام فیس بوک را به پدرش داد تا از وی بخاطر کمک هایی که به او کرد تا کسب و کارش رونق بگیرد، تشکر کند. اما اد این سهام را قبول نکرد. در نهایت تصمیم گرفت هدیه ای را که قبلا از پسرش نگرفته بود قبول کند.

این سهام در حال حاضر ۶۰ میلیون دلار ارزش دارد.

اد زاکربرگ گفت حتی با اینکه مارک، خوب تلاش کرده بود، اما واقعا نفهمید کاری که وی بعنوان یکی از اعضای خانواده انجام داد، کار خیلی درستی بود یا نه.

وی گفت: ” ما بچه های موفقی داریم، و مردم می خواهند با فرمول زندگی ما آشنا شوند و رویه ما را در زندگی دنبال کنند. اما ما ادعا نمی کنیم مهارت خاصی را در پرورش کودکانمان بکار برده ایم.”

بهترین چیزی که من می توانم بعنوان والدین بچه ها بگویم این است که شما می توانید زندگی را که دوست دارید فرزندانتان داشته باشند، مهندسی کنید، اما ممکن است این، همان زندگی نباشد که آنها دوست دارند داشته باشند.

شما باید آنها را تشویق کنید تا علایق خود را دنبال کنند و بیشتر وقتتان را با فرزندانتان بگذرانید نه چیزهای دیگر.

مارک زاکربرگ بخشی از موفقیتش را مدیون سختکوشی و صرفه جویی هایی است که در طی زندگی داشته است؛ وی اکثر اوقات شبکار بود و بررسی های فنی مثل رمزگذاری یا برنامه نویسی را با دقت تمام تا سپیده دم انجام می داد.

Aril zaker berg[Www.KamYab.Ir]

آریل زاکربرگ (سمت چپ) مدیر محصول سان فرانسیسکو واقع در شرکت بازاریابی وایلدفایر اینتراکتیو است؛ در حالی که رندی (سمت راست) مجری یک شوی تلویزیونی زنده است.

خواهرش اریل، مدیر مسوول محصول سان فرانسیسکو واقع در شرکت بازاریابی وایلدفایر اینتراکتیو است. خواهر دیگرش، دونا، در حال تحصیل دوره دکترا در پرینستون است و یک وبلاگ نویس با موضوع تغذیه است.

Dona & mark[WwW.KamYab.Ir]

آنلاین: مارک زاکربرگ شراتون، هتل نیویورک را پس از شروع نمایش مسابقه فوتبال IPO فیس بوک (سمت چپ) ترک می کند. خواهرش دونا (سمت راست) یک وبلاگ نویس با موضوع تغذیه است و برای گرفتن مدرک دکترا به پرینستون می رود.

در حقیقت، تنها یکی از چهار فرزند خانواده زاکربرگ راه والدین خود را در پیش نگرفته است، و آن رندی زاکربرگ است.

وی ظاهرا آگوست گذشته پست خود را بعنوان مدیر بازاریابی فیس بوک رها کرد تا استودیوهای R تا Z شرکت رسانه اجتماعی خود را راه اندازی کند. اما همین که شروع کرد، هیجانش برای پیشبرد این کار فروکش کرد؛ چراکه وی در حال ساخت یک شوی تلویزیونی زنده درباره چشم انداز سطح تکنولوژی در خلیج کوچک سانفرانسیسکو بود.

منتقدان ادعا کردند “دره سیلیکون” مهندسانی تربیت می کند تا یو پی اس هایی شبیه به “ساحل نیوجرسی اما بدون حمام آفتاب” بسازند. اما رندی زاکربرگ معتقد است این دیدگاه در چنین صنعت جذابی عملی خواهد شد.

Family Mark3[WwW.KamYab.Ir]

منزل خانواده زوکربرگ در دابی فری نیویورک، چند دهه است که دست نخورده باقی مانده، با مبلمان جزیی، آشپزخانه کوچک و تنها وسیله لوکس خانه شان که یک ردیف صندلی است که به سبک سالن نمایش، جلوی یک تلویزیون بزرگ چیده شده است.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه