آمریکا: ۱۲ هزار خارجی از ۵۰ کشور در سوریه می جنگند. وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد ۱۲ هزار جنگجوی خارجی از ۵۰ کشور در سوریه می جنگند. به گزارش کمیاب به نقل از خبرگزاری فرانسه،‌ ماری هارف سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت:‌ حداقل ۱۲ هزار جنگجوی خارجی از ۵۰ کشور به سوریه رفته اند تا در نزاع این کشور که از سه سال پیش آغاز شد مشارکت کنند. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادامه داد: در میان این افراد گروه کوچکی از شهروندان امریکایی نیز حضور دارند. منابع آگاه در دولت آمریکا نیز اعلام کردند: بیش از ۱۰۰ آمریکایی ...

آمریکا: ۱۲ هزار خارجی از ۵۰ کشور در سوریه می جنگند

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد ۱۲ هزار جنگجوی خارجی از ۵۰ کشور در سوریه می جنگند.

به گزارش کمیاب به نقل از خبرگزاری فرانسه،‌ ماری هارف سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت:‌ حداقل ۱۲ هزار جنگجوی خارجی از ۵۰ کشور به سوریه رفته اند تا در نزاع این کشور که از سه سال پیش آغاز شد مشارکت کنند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادامه داد: در میان این افراد گروه کوچکی از شهروندان امریکایی نیز حضور دارند.

منابع آگاه در دولت آمریکا نیز اعلام کردند: بیش از ۱۰۰ آمریکایی در سوریه جنگیده اند یا تلاش کردند چنین کاری را انجام بدهند.

وی افزود:‌ احتمالا همه این افراد هم اکنون در سوریه حضور ندارند.

او با این حال از اعلام تعداد دقیق اعضای خارجی گروه های داعش یا دیگر گروه های تندرو در سوریه خودداری کرد.

با آغاز بحران در سوریه شمار زیادی از شهروندان کشورهای مختلف برای مشارکت در جنگ داخلی سوریه راهی این کشور شدند.
بخش عمده این افراد،‌ در صف گروه های تندروی اسلامی علیه نیروهای دولتی سوریه در حال جنگ هستند.

این خبر همزمان با آغاز تلاش ها برای شناسایی قاتل انگلیسی خبرنگار آمریکایی در سوریه منتشر می شود.

به تازگی گروه افراط گرای اسلامی داعش با انتشار فیلمی از سربریدن یک خبرنگار آمریکایی خبر داد. این اقدام در واکنش به حملات هوایی آمریکا علیه مواضع داعش صورت گرفت.

این فیلم سربریدن خبرنگار آمریکایی توسط یک عضو داعش به تصویر کشیده شده است. جلاد در این فیلم به زبان انگلیسی لهجه لندنی سخن می گوید.

به دنبال انتشار این فیلم،‌ مقامات انگلیسی و آمریکایی از آغاز تلاش ها برای یافتن این جلاد انگلیسی خبر دادند. آنها می گویند جلاد یکی از شهروندان انگلیسی است که برای جنگ به سوریه رفته است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه