اتاق خواب کودک چه رنگی باشد؟

اتاق خواب کودک چه رنگی باشد؟
روزنامه ایران: میزان هوشیاری در نوزادان و میزان ساعات خواب و بیداری آنها متفاوت است. بعضی کودکان از ابتدای تولد حساس‌تر هستند و با کوچکترین صدایی در محیط از خواب بیدار شده و در اکثر اوقات بی‌خواب می‌شوند.
 
 اتاق خواب کودک چه رنگی باشد؟ - تصویر 1
 
غالب این کودکان با شروع روز و طلوع آفتاب از خواب بیدار می‌شوند و تا وقتی نور اتاق کودک زیاد است او در خوابیدن مشکلات زیادی دارد.
 
بنابر این هر کودکی تا قبل از یک سالگی نیاز به حداقل ۱۸ ساعت خواب دارد.
 
حال اگر کودک مدت زمان زیادی از روز بیدار بوده و در به خواب رفتن مشکل داشته باشد ممکن است برخی اختلالات خلقی مثل بیقراری، گریه زیاد، نق زدن و سایر مشکلات جسمی – روانی از خود بروز دهد.
 
یکی از عواملی که در خواب کودک اهمیت زیادی دارد روشنی نور اتاق او و صداهای محیطی است.
 
اگر کودک بیش از اندازه حساس است و به سرعت از خواب می‌پرد بهتر است اتاق او در یک نقطه آرام و ساکت خانه قرار داده شود و دکوراسیون اتاق او نیز کمی تاریک‌تر از قبل در نظر گرفته شود.
 
رنگ آبی تیره فضای مناسبی برای محیط خواب کودکان حساس است.
 
البته این رنگ اگر تنها به کار برده شود در درازمدت اثرات روانی مطلوبی بر کودک نخواهد داشت ولی اگر دکوراسیون اتاق کودک همراه با رنگ‌ها و تم‌های شاد دیگر باشد هم به زیبایی اتاق او افزوده می‌شود و هم کودک روحیه‌ای شادتر پیدا می‌کند.
 
اگر رنگ دیوار اتاق کودک آبی تیره انتخاب می‌شود بهتر است با چند آذین دیوار و اشکالی به شکل گل و پروانه با رنگ‌هایی مثل سفید، قرمز، نارنجی و... آن را تزئین کنید با این کار اتاق کودک فضایی شاد و متفاوت می‌گیرد.
کودک
خواب
بی خوابی
نوزاد
بیدار
اتاق
رنگ
نور
روحیه
ساعت
دکوراسیون
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه