اتاق نشیمن را چگونه بچینیم؟

اتاق نشیمن را چگونه بچینیم؟

شهرزاد:برای چیدن هر بخشی از خانه باید ایده جدید داشت تا خانه شیک تر به نظر برسد.ما به شما برای چیدن خانه یتان پیشنهادهایی می دهیم.

 

اتاق نشیمن را چگونه بچینیم؟ - تصویر 1

 

اتاق نشیمن

۱ – استفاده از مبل با روکش چرمی، هم نمای خوبی دارد و هم نگهداری آن راحت است و هرگز از مد نمی‏افتد.

۲ – عسلی‏ های زیرمیز وسط، می‏توانند نشیمنگاه‏ های متفاوتی باشند و در مواقعی که تعداد مهمان‏ها زیاد است، در گوشه و کنار اتاق قرار گیرند.

۳ – می‏توانید برای منظم نگه داشتن فضا، درهای کمدهای دیواری را با کاغذهای نقش‏دار بپوشانید تا نمای بهتری در اتاق‏تان ایجاد شود. این کمدها، قفسه‏ های مناسبی برای نگهداری اسباب‏ بازی‏ها و وسایل‏ پذیرایی دارند و در اتاق‏ نشیمن کارآیی مهمی را عرضه می‏کنند.

۴ – برای نقاشی دیوار از رنگ‏های قابل شست‏شو استفاده کنید به ویژه دیوار بالای شومینه که زودتر از بقیه قسمت‏ها دوده‏ می‏گیرد و بدنما می‏شود.

۵ – روکش مبل‏ها را قابل شستشو انتخاب کنید. این نوع روکش‏های پارچه‏‏ ای برای اتاق‏ نشیمن مناسب‏ترند، به خصوص وقتی توسط بچه‏ ها مایعاتی روی آن می‏ریزد، می‏شود به خوبی آنها را شست و به حالت اولیه برگرداند.

 

 

قواعد بچه‌‏ها

۱ –کودکان به اتاق‏های زیادی برای بازی کردن نیاز دارند. بهتر است وسایل‏ را از دسترس آنها دور نگه دارید. یک قفسه و تاقچه ‏هایی برای گذاشتن وسایل تزیینی اختصاص دهید، تا زمین اتاق برای بازی کردن خالی شود.

۲ – بهتر است کف‏ زمین برای بازی کردن با اسباب‏ بازی‏ ها و غذا خوردن خالی باشد. قالیچه طرح‏دار روی زمین پهن کنید تا  به راحتی روی آن غلت بزنند و اگر هم کثیف شد لکه‏ ها و کثیفی‏ های روی آن زیاد دیده نشود.

۳ – جنس میز پذیرایی وسط را از نوع مقاوم انتخاب کنید که در برابر آسیب و خط افتادگی دوام بیاورد. بچه‏ های شما دوست دارند روی میز اتاق نشیمن خانه بسازند و ماشین بازی کنند.

۴ – پارچه ‏های ارزان و خوش‏نقش برای پرده ‏ها در نظر بگیرید و آنها را با حلقه‏ به چوب‏ پرده متصل کنید که به سادگی جلو و عقب بروند. بچه‏ ها دوست دارند خودشان پرده را باز و بسته کنند، پس بهتر است که تدبیری اتخاذ کنید که پرده اتاق‏تان صدمه نبیند.

۵ – قسمت پایین دیوارها را توسط تخته‏ های چوبی بپوشانید تا از آسیب ‏دیدگی دیوارها ممانعت شود.

۶ – برای صندلی‏ های ناهار خوری حتماً روکش چرمی در نظر بگیرید، زیرا بسیار راحت‏ تر از پارچه تمیز می‏شود. کافی است یک دستمال نمدار به آن بکشید تا لکه ‏های چربی غذا از روی آنها پاک شود.

۷ – رومیزی ناهارخوری را کوتاه انتخاب کنید طوری که فقط وسط میز را بپوشاند. در این صورت گوشه‏ های آویزان رومیزی توسط کودکان کشیده نمی‏شود و ظروف روی زمین نمی‏افتد.

۸ – کف‏پوش‏ های لمینیت خیلی سریع و آسان تمیز می‏شوند و به صرفه ‏تر هستند.

۹ – اگر کشوهای بوفه ظروف مدل بدون دستگیره باشند مناسب‏تر است، چون کودکان نمی‏توانند به سهولت کشو را بیرون بکشند.

۱۰ – ما دوست داریم روی تخت‏خواب‏ها بالا و پایین بپریم، بنابراین روتختی سفید انتخاب نکنید. نوع معمولی آن را انتخاب کنید تا به راحتی شسته شود. از کوسن‏ ها و بالشت‏ های طرح‏دار و رنگی استفاده کنید تا زود کثیف نشوند.

 

 

اتاق خواب

۱ – از تخت خواب‏هایی که زیر آن قفسه دارد برای اتاق‏تان استفاده کنید. زیرا فضایی مناسب است برای جای دادن اسباب‏ بازی‏های بچه ‏ها، حوله‏ ها و ملحفه‌ ‏ها.

۲ – تخت‏خوابی را برای اتاق خواب‏تان تهیه کنید که قسمت بالای آن از بدنه اصلی تخت جدا شود، تا هر چند گاه یک بار بتوانید برای نو کردن دکور، رنگ چوب آن را تغییر دهید و با رنگ ‏آمیزی جدید ظاهر آن را عوض کنید یا کلاً آن را بردارید.

۳ – از چراغ‏ های آویز سقفی در کنار تخت‏خواب استفاده کنید و آنها را بالای پاتختی و تابلوها آویزان نمایید تا خطر سرنگون شدن چراغ‏ها از روی پاتختی پیش نیاید.

۴ – پرده ‏هایی که در بالا جمع می‏شوند برای محیط اتاق‏ خواب خیلی مناسب‏اند، چون جای دست بچه‏ ها روی پرده باقی نمی‏ماند.

 

مبل
تزئیین
لمینت
پرده
دکور
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه