لحظه ای تأمل کنید و فکر کنید اگر همکاران، رؤسا، زیردست ها و مشتریان شما با احترام بیشتری با شما برخورد می کردند، کار شما چطور بود؟ آیا آرزوی پول بیشتری دارید؟ آیا می خواهید روابط موفق تری با این افراد داشته باشید؟

مجله اینترنتی برترین ها
 
 
 

برترین ها: کلینت ایستوود می گوید: «به تلاش خود احترام بگذارید، به خودتان احترام بگذارید. عزت نفس و احترام به خود باعث می شود که به خودتان نظم بدهید. وقتی هر دوی اینها را داشته باشید، قدرت واقعی از آن شماست.»

ظاهراً این فرمول برای کلینت ایستوود در حرفه اش ثمربخش بوده است و اگر شما هم بخواهید در محل کار خود مورد احترام قرار بگیرید، ممکن است برای شما نیز اثربخش باشد.

لحظه ای تأمل کنید و فکر کنید اگر همکاران، رؤسا، زیردست ها و مشتریان شما با احترام بیشتری با شما برخورد می کردند، کار شما چطور بود؟ آیا آرزوی پول بیشتری دارید؟ آیا می خواهید روابط موفق تری با این افراد داشته باشید؟

5 روش برای آنکه در محل کار احترام بیشتری داشته باشید

1. ارزش های خود را تعریف کنید.


مردم به دنبال قدرت و شایستگی هستند. به این فکر کنید که چه چیزی شما را انسان بهتر و قویتری می کند. آن ارزش هایی که می خواهید بیشتر برای آنها تلاش کنید و چیزهایی که می خواهید از آنها دور شوید را یادداشت کنید. فهرست کردن این نکات به شما شتاب بیشتری برای حرکت به سوی این ارزش می دهد.

2. علایق خود را کشف کنید.


اگر نسبت به مسیری که در آن هستید علاقه وافری داشته باشید، زودتر به هدف نهایی خود می رسید. کارمندانی که به کار خود علاقه دارند تلاش بیشتر و عمیق تری در محل کار خود دارند و میزان احترام و دوستی و محبتی که از دیگران دریافت می کنند بیشتر است.

3. هدف خود را بشناسید.


محیط کاری محیطی راحتی نیست. گاهی این محیط فراز و نشیب ها، پیچ و خم ها و ناامیدی های زیادی دارد. اگر مثلاً هدف شما این است که به مشتریان خود خدمات بهتری نسبت به محیط های دیگر ارائه دهید، باید حواستان به هدف باشد. نگرش مثبت و انعطاف خیلی زود مورد توجه اطرافیان قرار می گیرد.

4. آینده خود را تصویرسازی کنید.


بنشینید و در مورد آینده فکر کنید و آن را برای خودتان مجسم کنید. ببینید که می خواهید به کجا برسید و میزان موفقیت، دوستی و احترامی که در محل کار دریافت کنید چقدر باشد. قدیمی ها هم می گویند کار نیکو کردن از پر کردن است. برای رسیدن به هدف باید نفس عمیق بکشید و افکار منفی را از ذهنتان دور کنید و به واقعیت ها بیندیشید.

5. مونولوگ را کنار بگذارید و با دیگران ارتباط برقرار کنید.


تابحال دقت کرده اید که وقتی به عکسی دسته جمعی نگاه می کنید، همیشه چشمتان اول به خودتان می افتد؟ انسان ها (در محل کار، خارج از محل کار و هر جایی) بیشتر فکرشان حول و حوش خودشان می گردد. وقتی توجه و تمرکزتان روی خودتان نباشید و به دیگران اهمیت دهید، بیشتر تحسین می شوید و به عنوان یک لیدر واکنش های بهتری می دهید. برداشتن این گام ها آسان نیست، ولی باید به آنها به عنوان آموزش برای داشتن زندگی بهتر نگاه کنید.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه