اصول انتخاب پوشک مناسب

 این آزمون و خطاست که به شما میفهماند کدام پوشک برای بچه شما و برای اوقات مختلف شبانه روز مناسب است. شاید لازم باشد 2 یا 3 مدل مختلف را همزمان داشته باشید تا یک مدل را برای طول روز، یکی را برای شب و یکی دیگر را برای مهمانی و سفر استفاده کنید. راهنمایی این صفحات در مورد مارکها هم در نهایت ممکن است برای هرکس متفاوت باشد. بسته به سلیقه شخصی شما، بودجه تان و حتی فیزیک بدنی فرزندتان، ممکن است انتخاب شما متفاوت باشد.

 

اصول انتخاب پوشک مناسب - تصویر 1

 

بنابراین در خرید پوشک به این نکته ها توجه کنید:

 

فرزند شما چقدر در طول روز ادرار می کند؟

 

مقدار ادرار بچه ها با هم متفاوت است. بعضی از بچه ها را لازم است هر دو ساعت یک بار تعویض کرد، وگرنه پوشکشان پس می دهد. بعضی دیگر هستند که اصولا شب ها تا صبح تمیز می مانند و جایشان را خیس نمی کنند. بنابراین باید بدانید در روز چند پوشک و در چه زمان هایی لازم دارید.

 

برای بچه هایی که شب تا صبح پاک می مانند، میشود هر پوشکی را در شب استفاده کرد؛ اما اگر کودک تان شبها خودش را خیس می کند، باید به فکر پوشکی باشید که در اثر غلت زدن نم پس ندهد و حداقل 10 ساعت هم جذب کند.

 

 

دختر است یا پسر؟

 

دخترها خیلی حساس تر از پسرها هستند. پوشک های دارای کرم و لوسیون و پوشک های دارای لایه آبی جاذب ممکن است برای دخترها حساسیت زا باشند و حتی موجب عفونت ادراری و عفونت داخلی شوند. با این وجود این کرم ها بوی خوبی دارند و برای پسرها می توانند گزینه خوبی باشند.

 

 

لایه کتانی یا پلاستیکی؟

 

بیشتر پوشک های غیرایرانی لایه روییشان از کتان است؛ اما پوشک های ایرانی به جز یکی، دو تا بقیه پلاستیکی هستند. از طرفی لایه های کتانی، موجب ایجاد جریان هوا می شود و از ماندن خیسی و سوختگی پای کودک جلوگیری می کند. از طرفی هم احتمال پس دادن خیسی در پوشک های کتانی بیشتر است؛ چیزی که مادران باتجربه از آن تحت عنوان سردی روی پوشک نام می برند.

 

در مورد بچه هایی که حجم ادرارشان زیاد است، خصوصا اگر شب تا صبح هم خودشان را خیس می کنند، باید از پوشک های پلاستیکی برای شب ها استفاده کرد.

 

 

فرزندتان تپل است یا ظریف؟

 

بچه های تپل نیاز به پوشک هایی دارند که کش های نرمی دور پای آنها وجود داشته باشد. چسب های پهن، ران پای بچه های تپل را می برد.

 

 

فرزندتان حرکت می کند؟

 

بچه هایی که می نشینند، چهار دست و پا می روند یا راه می روند، نیاز به پوشک هایی دارند که خیلی خوب و محکم روی تن بایستند. کش دور کمر و دور پا و ظریف بودن پوشک به این موضوع کمک می کند. ظریف تر می افتد.

 

 

چقدر می توانید هزینه کنید؟

 

یادتان باشد یک پوشک برای یکی و دو روز نیست. به طور متوسط روزانه 5 عدد پوشک لازم دارید و این سیر ممکن است تا 2 یا 3 سالگی فرزندتان طول بکشد. علاوه بر این بچه ها کلی ��رج دیگر هم دارند. بنابراین به فکر باشید و تا جایی که کیفیت به شما اجازه می دهد، ارزان ترین گزینه را انتخاب کنید.

 

ضمنا حواستان هم باشد ارزانی، موجب ضررتان نشود! پوشک ارزانی که به دلیل کیفیت پایین مجبورید هر 2 ساعت یک بار آن را عوض کنید، بهتر از پوشک گرانی که می توانید آن را 6 ساعت ببندید، نیست.

 

پوشاک
ادرار
کیفیت
ارزان
پوشک
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه