اعدام 21 شهروند مسیحی مصر توسط داعش لیبی (+عکس)

اعدام ۲۱ شهروند مسیحی مصر توسط داعش لیبی (+عکس)

داعش اعلام کرد ۲۱ شهروند مسیحی مصررا اعدام کرده است.

به گزارش نایاب فان به نقل از منابع خبری، شاخه گروه دولت اسلامی (معروف به داعش) در لیبی با انتشار تصاویری اعلام کرد ۲۱ شهروند مسیحی مصر را اعدام کرده است. به گفته داعش این اقدام در واکنش به حبس دو زن مسیحی مصری در کلیسا پس از تغییر دین و مسلمان شدن آنها انجام شد.

قبل از این خبرهایی درباره حبس دو زن مسیحی مصری در کلیسا پس از تغییر دین و مسلمان شدن آنها منتشر شد اما رهبری دینی مسیحیان مصر این خبر را تکذیب کرد.

داعش همچنین حمله چند سال پیش به یکی از کلیساهای بغداد را نیز برعهده گرفت.

این تصاویر و تهدید در جدیدترین شماره مجله دابق (ارگان رسمی داعش) منتشر شده است. نسخه پی دی اف این مجله نیز در اینترنت منتشر شده است.

این تصاویر در لیبی گرفته شده اند. قبل از این شاخه داعش در لیبی از ربودن شماری از اتباع مصر خبر داده بود.

گروه مسلح داعش هم اکنون کنترل بخش های زیادی از خاک عراق و سوریه را در دست دارد. داعش علاوه بر این مناطقی را در لیبی و مصر نیز اشغال کرده است. مناطق داعش در لیبی و مصر نیز زیر نظر خلیفه داعش یعنی ابوبکر بغدادی مستقر در شهر رقه (واقع در شمال سوریه) فعالیت می کنند.

این برای نخستین بار است که داعش تصاویر این شهروندان مصری ربوده شده را منتشر می کند.

داعش هم اکنون کنترل ۷ شهر لیبی را در کنترل کامل خود دارد. این گروه مسلح همچنین کنترل بخش هایی از خاک مصر در صحرای سینا را نیز در دست دارد و قبل از این حملات خونینی را علیه ارتش و پلیس مصر در این منطقه انجام داده بود.

این شهروندان اسیر مصری در این تصاویر در ساحل دریا قرار دارند که به نظر می رسد دریای مدیترانه باشد. آنها همچنین به مانند دیگر زندانیان اعدامی داعش، لباس پرتقالی رنگ بر تن دارند و دست هایشان بسته است.

این اتباع مصری برای کار به لیبی رفته بودند که ۴۵ روز قبل توسط داعش ربوده شدند. فیلمی از جنازه یا چگونگی اعدام این افراد منتشر نشده است.

01-Pic[NayabFun.CoM] 02-Pic[NayabFun.CoM] 03-Pic[NayabFun.CoM] 04-Pic[NayabFun.CoM]

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه