اگر کسی بی حیاء است و به همه فحش می دهد، بدانید او دین ندارد (ناطق نوری)

اگر کسی بی حیاء است و به همه فحش می دهد، بدانید او دین ندارد ( ناطق نوری)

می گویند در فلان کشور غیر مسلمان از طریق اینترنت جنسی را سفارش دادم و برایم پست کردند؛ در آنجا که زندگی می کنم آن وسیله به خاطر سفر من چند روز پشت در خانه بوده و ما از سفر آمدیم و دیدیم آن وسیله هنوز پشت در است؛ آن را برداشتیم … پس چه چیزی در ما میخواهد الگو شود؟!

رئیس دفتر بازرسی ویژه مقام معظم رهبری تأکید کرد: شما اگر دیدید کسی بی حیا است و به همه فحش می دهد، حتماً بدانید او دین ندارد و گرنه حرمت انسان ها را حفظ می کند و شعارش حفظ حیاء است.

به گزارشکمیاببه نقل از جماران، علی اکبر ناطق نوری در مراسم شب احیاء نوزدهم ما مبارک رمضان در حرم امام خمینی برگزار شد، اظهار داشت: خداوند منان را شاکرم که بعد از یک دوره فترت، باز این توفیق نصیب من شد و عمری عنایت کرد که بتوانم در شب ۱۹ ماه مبارک رمضان در کنار مرقد مطهر امام بزرگوار در جمع شما مراسم احیاء و قرآن به سرگیری را داشته باشم.
1-NoRI[WwW.KamYab.IR]

ناطق نوری گفت: اما بعضی ها مقداری بالاتر هستند؛ نماز را می خوانند، روزه هم می گیرند چه بسا نماز جماعت هم شرکت می کنند و مقید هم هستند که شرکت کنند، ولی وقتی مربوط حقوق مردم و حق الناس می شود بی باک است، ربا که پیش می آید بی باک است! آدم گاهی شرمش می آید وقتی می خواهیم جنس صادر کنیم به یک کشور دیگر که دل به ما بسته است، بعد می بینیم محتویات روی جعبه با زیر جعبه متفاوت است! این زشت نیست؟! بد نیست؟! تقلب در معامله، سر یک بیچاره را کلاه گذاشتن، مال مردم را خوردن، این قرآن که به سر می گیریم و می گوییم ما را به این قرآن ببخش! برای ما قرآن محترم است که خدا را قسم می دهیم.

وی تصریح کرد: حیثیت انسان ها و آبروی یک انسان کرامت دارد؛ انسان منزلت دارد چه برسد که مسلمان هم باشد. ما چطور حیثیت انسان ها و مسلمان ها را ببریم و بگویم مسلمان هستیم؟! توهین کنیم تحقیر کنیم، با -زبانمان با عملمان- بعد هم بگوییم مسلمانیم! مسلمان که هیچی! بگوییم مومن هستیم! مومن تهمت میزند؟ دروغ میگوید؟ مومن توهین به شخصیت -نه حالا یه شخصیت سیاسی- همه انسان ها با شخصیت، با کرامت و عزیز هستند. اینکه ما مردم را ذلیل کنیم، به آنها نسبت ناروا بدهیم و بعد بگوییم مسلمانیم؟! این تازه برای مسلمانی است، من به شأن یک مومن نرسیده ام. مسئولیت مومن بودن خیلی بالاتر از مسلمان هست.

2-NoRI[WwW.KamYab.IR]

ناطق نوری یادآور شد: ما روایت داریم مسلمان کسی است که مردم از دست و زبان او در امان باشند. اما چند نفر پیدا می کنید که مردم از دستش و زبانش در امان باشند؟! بی باک! کسی خدمت پیامبر آمد و عرض کرد یا رسول الله سه تا گناه می کنم و می خواهم توبه کنم اما راستش را بخواهی هر سه گناه را نمی توانم با هم ترک کنم؛ می خواهم یکی را ترک کنم. رسول خدا فرمود چیست گناهانت؟ او گفت یا رسول الله من نماز نمی خوانم، دروغ هم می گویم، اهل زنا هم هستم. رسول الله فرمود: تو می خواهی یکی را می خواهی بذاری کنار و قول می دهی که این کار را بکنی؛ دروغ نگو! یعنی رسول الله نمی گویند اول نماز بخوان، می گویند دروغ نگو!

وی با اشاره به اینکه اولین علامت متقین این است که تهمت نمی زنند، توهین نمی کنند و فحش نمی دهند، ادامه داد: البته این برای مسلمان هاست مومن بودن شرایط سنگین تری دارد.

رئیس دفتر بازرسی ویژه مقام معظم رهبری گفت: من واقعاً خیلی راحت خدمت خواهران و برادران بگویم شرمنده هستم که گاهی آشناها و دوستان می گویند در فلان کشور غیر مسلمان از طریق اینترنت جنسی را سفارش دادم و برایم پست کردند؛ در که آنجا زندگی می کنم آن وسیله به خاطر سفر من چند روز پشت در خانه بوده و ما از سفر آمدیم و دیدیم آن وسیله هنوز پشت در است؛ آن را برداشتیم. در آن کشورها خانه ها شیشه های قدی دارند که یک حفاظ هم ندارد. اما ما شیشه را که حفاظ می زنیم روی حفاظ، حفاظ دیگر هم میزنیم. پس چه چیزی در ما میخواهد الگو شود؟! گذشت نسبت به هم، احترام به هم، اعتماد به هم، مراعات کردن، فرهنگمان، اخلاقمان چه می شود؟ ما اگر یقین واقعی داشتیم اینگونه نبودیم و این کارها را نمی کردیم. کسی به کشورهای بیگانه رفته بود، می گفت اعتماد آنجاست، مسلمان آنجاست ولی اسلام اینجاست.

وی در ادامه سخنان خود گفت: پیغمبر(ص) یکبار دیدند کسی بعد از نماز چرت می زند؛ ایشان دلیل را پرسید و آن فرد جواب عجیبی به پیغمبر داد؛ گفت یا رسول الله من دیشب را صبح کردم در حالی که یقین داشتم به قیامت و عذاب؛ صدای جهنم را می شنیدم ، صفای بهشت را می دیدم و نتوانستم بخوابم؛ یقین داشتم. رسول الله دید ادعا خیلی زیاد است. گفت تو دلیلت چیست که یقین داری؟ او گفت من صدای جهنم را می شنیدم، اهل بهشت را دیشب می دیدم. خوابم نمی برد. رسول الله دعا بکن که در این راه شهید بشوم.

ناطق نوری با توصیه به خواندن وصیت نامه شهدا، افزود: رسول رو کرد به آن مرد و گفت، خدا قلب او را روشن کرده به ایمان.

وی تأکید کرد: آدم مومن با حیاء است شما اگر دیدید کسی بی حیا است و به همه فحش می دهد، حتماً بدانید او دین ندارد و گرنه حرمت انسان ها را حفظ می کند و شعارش حفظ حیاء است. رسول الله فرمودند ایمان به ادعا که نیست و ایمان در کنار عمل کامل است. پیامبر می فرمایند مومن بهتان نمیزند، تهمت نمی زند و اسرار مردم را فاش نمی کند. ایشان می گویند کسی که بهتان بزند، تهمت بزند، روز قیامت او را روی تپه ای از آتش نگه می دارند تا اینکه روی آنن تپه آتش اعتراف کند که به چه کسی تهمت زده است. لذاً تا موقعی که چیزی در محکمه ای ثابت نشده است نباید حرفی علیه کسی زد.

ناطق نوری در پایان سخنان خود به ذکر مصیبت پرداخت و سپس مراسم قرآن به سرگیری توسط وی و با حضور مردم برگزار شد.

وی در میان سخنان خود با گلایه از شیوه پخش سخنرانی خود گفت: من در سالهای قبل گاهی بعد از اتمام سخنرانی و رفتن به منزل، پای سخنان خودم در تلویزیون نشسته ام! زیرا سیمای سراسری این سخنرانی را با تأخیر پخش می کند و خیلی ها از من سوال می کردند که چرا تا موقع سحر مردم را نگه داشتید؟!

در این مراسم علاوه بر سید حسن خمینی یادگار گرامی امام، جمعی از اعضای بیت امام راحل و شخصیتهای سیاسی از جمله سید یاسر خمینی، سید علی خمینی، مسیح برورجردی، موسوی بجنوردی، سید محمد هاشمی، آیت الله مقتدایی، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود دعایی، محمدعلی ابطحی، محمدعلی انصاری، مجید انصاری، قدرت الله علیخانی، سراج الدین موسوی، محمدعلی رحمانی و همچنین علی اشراقی، حمید انصاری، مهدی هاشمی رفسنجانی، محمدعلی سبحانی، جواد امام حضور داشتند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه