ایران تیم دگرگون شده ایتالیا را در سه ست پیاپی شکست داد

هفته پنجم لیگ جهانی والیبال؛

ایران تیم دگرگون شده ایتالیا را در سه ست پیاپی شکست داد

تیم ملی ایران کار سختی در برابر تیم دگرگون شده ایتالیا نداشت و این تیم را که بدون زایتسف، ستاره مشهور خود به تهران آمده بود، در سه ست پیاپی شکست داد. پیروزی ایران در این بازی، چنان مقتدرانه بود که ست سوم را با ۱۰ امتیاز اختلاف از آن خود کرد.

سومین میزبانی ایران در لیگ جهانی ۲۰۱۴ با سومین بازی ما با ایتالیا در این جام همراه شد؛ تیم قدرتمندی که با ۱۹ امتیاز صدرنشین گروه ماست و به دلیل میزبانی دور نهایی از هم اکنون حضورش در جمع هشت تیم دور نهایی تضمین شده و شاید همین موجب شد تا ایتالیایی‌ها ستاره‌های خود را به تهران نیاورند و به این ترتیب، شکست سنگینی را برابر تیم ملی ایران در کارنامه خود ببینند.

به گزارش «کمیاب»، کار برای شاگردان کواچ چندان سخت نبود و این ایتالیای قهرمان بود که سه ست را با ۷، ۵ و ۱۰ اختلاف امتیاز واگذار کرد تا ایران سومین پیروزی خود در این دیدار را به دست آورد و با ۱۰ امتیاز فعلا در رده دوم جدول قرار گیرد.

بنا بر این گزارش، ایران پیش از این در دو دیدار در ایتالیا، مغلوب لاجوردی‌پوشان شده بود و هم اکنون پس از هفت امتیاز برابر برزیل بزرگ در تهران و در ورزشگاه دوازده هزار نفری آزادی، میزبان ایتالیایی بود که برخی ستاره‌های خود را نداشت و به آسانی و در سه ست پیاپی، این تیم را شکست دادند.

پیش از این، ایتالیا با ۱۹ امتیاز در صدر جدول گروه بود و ایران نیز با ۷ امتیاز از شش بازی نخست، امیدوار بود با پیروزی در بازی‌های خانگی برابر ایتالیا، شانس خود را برای راهیابی به مرحله نهایی افزایش دهد. در عوض ایتالیایی‌ها با حق امتیاز میزبانی مرحله نهایی، از اکنون برای دور بعد برنامه‌ریزی می‌کردند.

جدول گروه A
Jadval
ترکیب ایران
شهرام محمودی، سعید معروف، فرهاد قائمی، سید محمد موسوی، فرهاد ظریف، عادل غلامی و میرزاجانپور
سرمربی: اسلوبودان کواچ
ترکیب ایتالیا:
توماس برتا، لوکا وتوری، فیلیپو لانزا، سابی جیولی، لوئیجی رازاندو و پیانو متو
سرمربی: بروتو
پخش زنده بازی
ست نخست

۱۸:۳۲ بازی با سرویس فرهاد قائمی آغاز می‌شود؛ اما این ایتالیایی‌ها هستند که نخستین امتیاز بازی را به دست می آورند.

۱۸:۳۸ شهرام محمودی با یک پرش خوب توپ را چنان در زمین ایتالیا می‌خواباند که در مقابل کسی نمی‌تواند آن را جمع کند و ایران به امتیاز ۸ در ست نخست می‌رسد تا وقت استراحت فنی اول بازی اعلام شود.

۱۸:۴۱ هرچند فرهاد قائمی سرویس را زد و فرصت حمله در اختیار ایتالیایی‌هاست، دریافت خوب ظریف و پاس معروف توپ را در اختیار شهرام محمودی قرار می‌دهد تا او یازدهمین امتیاز بازی را برای ایران بیاورد؛ ایران ۱۱ ایتالیا ۷

۱۸:۴۵ میرزاجانپور سیزدهمین امتیاز بازی را برای ایران کسب می‌کند.

۱۸:۵۰ سید محمد موسوی یک دفاع زیبا در برابر لوکا ویتوری انجام می‌دهد تا ایران به امتیاز ۱۶ برسد و وقت استراحت فنی دوم اعلام شود. اختلاف امتیاز ایران و ایتالیا در این دقایق بسیار عالی و اطمینان بخش است؛ ایران ۱۶ ایتالیا ۱۱

۱۸:۵۳ سرویس عالی موسوی هجدهمین امتیاز را برای ایران می‌آورد.

۱۸:۵۴ سرویس بعدی موسوی هم در زمین ایتالیا می‌خوابد؛ اما بروتو سرمربی ایتالیا اعتراض و درخواست ویدئو چک می‌کند که با بازبینی فیلم هم نوزدهمین امتیاز بازی هم به ایران داده می‌شود.

۱۸:۵۵ یک سرویس خوب دیگر از موسوی با دریافت ضعیف در زمین ایتالیا همراه است و در ادامه، بازیکنان ایران بیستمین امتیاز را کسب می کنند؛ ایران ۲۰ ایتالیا ۱۳

۱۸:۵۵ سرمربی ایتالیا درخواست وقت استراحت می‌کند.

۱۹:۰۰ میرزاجانپور ایران را به امتیاز ۲۵ می‌رساند تا ایران ست نخست را با اختلاف زیاد و با امتیاز ۲۵-۱۸ از آن خود کند.

ست دوم

۱۹:۰۴ میرزاجانپور نخستین امتیاز بازی در ست دوم را برای ایران به ارمغان می‌آورد.

۱۹:۰۷ در حالی که سرویس‌های خوب بازیکنان ایرانی، یکی پس از دیگری نتیجه بازی را ۱-۵ به سود ایران کرده بود، آبشار محمودی با دفاع ایتالیایی‌ها روبه رو می‌شود تا ایتالیا به امتیاز ۲ برسد.

۱۹:۰۹ جا خالی بموقع سعید معروف ایران را به امتیاز هشت می‌رساند و ایتالیا را در همان عدد چهار باقی‌ می‌گذارد تا وقت استراحت فنی اول ست دوم اعلام شود.

۱۹:۱۴ یک همکاری سرعتی میان معروف و موسوی دوازدهمین امتیاز بازی را برای ایران به ارمغان می‌آورد؛ ایران ۱۲ ایتالیا ۸

۱۹:۱۵ ایتالیایی‌ها دو امتیاز پیاپی کسب می‌کنند تا اختلاف امتیاز آن‌ها با ایران به عدد دو برسد. کواچ برای اینکه اختلاف امتیاز خوب بازی را از دست ندهد، درخواست وقت استراحت می‌کند.

۱۹:۱۸ فرهاد قائمی شانزدهمین امتیاز بازی را برای ایران کسب می‌کند تا وقت استراحت فنی دوم بازی در این ست اعلام شود. ایران ۱۶ ایتالیا ۱۱.

۱۹:۲۲ برتا توپ خود را به بیرون می‌زند تا ایران به امتیاز ۱۷ برسد.

۱۹:۲۶ بیستمین امتیاز بازی برای ایران پس از اعتراضات شدید بروتو حاصل شد. با بازبینی ویدئوی بازی و مشورت‌های چندباره داوران با هم، سرانجام داور امتیاز بیستم بازی را به ایران داد؛ هرچند بروتو همچنان در حال اعتراض است.

۱۹:۳۲ ایتالیایی‌ها سرویسشان را به بیرون می‌زنند تا ایران به امتیاز ۲۳ بازی در این ست برسد.

۱۹:۳۴ رازاندو بیست و پنجمین امتیاز بازی در این ست را تقدیم ایران می‌کند تا ایران برنده ست دوم بازی شود.

ست سوم

۱۹:۴۸ قائمی نخستین سرویس ست سوم را به تور می‌زند تا ایتالیایی‌ها اولین امتیاز ست سوم را از آن خود کنند.

۱۹:۵۰ سرویس خوب عادل غلامی با دریافت خوبی در زمین ایتالیا همراه نیست تا شهرام محمودی، امتیاز پنج را در این ست برای ایران به ارمغان بیاورد؛ ایران ۵ ایتالیا ۱

۱۹:۵۲ بازی در امتیاز ۳-۸ به سود ایران برای وقت استراحت فنی نخست متوقف می‌شود.

۱۹:۵۴ در حالی که ایتالیایی‌ها در امتیاز چهار متوقف شده‌اند، سرویس فوق‌العاده موسوی، امتیاز ده را برای ایران به ارمغان می‌آورد.

۱۹:۵۵ راندازو توپ را به آنتن می‌کوباند تا ایران به امتیاز یازده برسد؛ ایران ۱۱ ایتالیا ۴

۱۹:۵۷ در امتیاز ۵-۱۲ بروتو برای ایتالیا، تقاضای وقت استراحت می‌کند.

۱۹:۵۹ امیر غفور که به جای محمودی به زمین آمده، پانزدهمین امتیاز ایران را کسب می‌کند.

۲۰:۰۰ وقت استراحت فنی دوم بازی در امتیاز ۷-۱۶ به سود ایران اعلام می‌شود.

۲۰:۰۲ موسوی با دو دفاع پیاپی دو امتیاز برای ایران کسب می‌کند؛ ایران ۱۸ ایتالیا ۸

۲۰:۰۴ امیرغفور بیستمین امتیاز بازی را کسب می‌کند تا اختلاف امتیاز بازی یازده امتیاز به سود ایران شود.

۲۰:۰۸ ایتالیایی‌ها چهار امتیاز پیاپی را به دست می‌آورند و نتیجه بازی ۱۳-۲۰ به سود ایران می شود تا کواچ برای ایران، تقاضای وقت استراحت کند.

۲۲:۰۹ موسوی با یک سرویس خوب، امتیاز ۲۳ را برای ایران کسب می‌کند؛ ایران ۲۳ ایتالیا ۱۴

۲۲:۱۰ امیر غفور با همه قدرت امتیاز ۲۴ را برای ایران کسب می‌کند تا ایران در آستانه پیروزی قرار گیرد.

۲۲:۱۱ پوریا فیاضی توپ را به دست مدافعان ایتالیا می‌کوباند تا ایران برنده این ست و این بازی شود.

Jadval

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه