یک گفت‌وگوی خیلی آرام می تواند در چشم بر هم زدنی به یک مشاجره زشت و ناخوشایند تبدیل شود. وقتی دونفر با هم وارد دعوا می شوند خیلی سخت است که آتش این هیجان منفی را خاموش کرد.

مجله اینترنتی برترین ها
 
 
 
 
برترین ها: یک مشاجره گفت‌وگوی خیلی آرام می تواند در چشم بر هم زدنی به یک مشاجره زشت و ناخوشایند تبدیل شود. وقتی دونفر با هم وارد دعوا می شوند خیلی سخت است که آتش این هیجان منفی را خاموش کرد. هر دو دوست دارند با صدای بلند حرف های خود را به کرسی بنشانند و خود را حق به جانب بدانند. این تیپ بحث ها نه تنها در زندگی های شخصی که در فضای کاری نیز وجود دارد. شاید با یک دوست یا عضوی از خانواده دنبال برنده شدن در بحث نباشید، اما در محل کار و مسایل شغلی، بدون شک همه تلاش بر این است که برنده بازی باشید.

چگونه در مشاجره ها برنده باشیم

برای تحقق این امر، چند تاکتیک برایتان ذکر کرده ایم تا با کمک آنها حرف هایتان را بگویید و آنچه می خواهید، شنیده شود.

برای برنده شدن تلاش نکنید!

موضع گرفتن در برابر نظرات دیگران، یا حمله کردن به آنها باعث می شود تا طرف مقابل نیز در حالت مبارزه قرار بگیرد. وقتی طرف مقابل برافروخته یا تحت فشار است، با واژه های خود به او حمله نکنید.

مودب باشید

بحث و دعوا کردن همیشه منطقی و درست نیست. بهتر است به نظرات و دیدگاه های دیگران احترام بگذارید و حتی اگر به نظر شما کاملا مسخره و خنده‌دار بود هم آن را نشان ندهید. یا به طرف مقابل توهین نکنید.

چگونه در مشاجره ها برنده باشیم

سوال های نامحدود بپرسید

این تیپ سوال ها به طرف مقابل کمک می کند تا واکنش های رقابتی خود را تغییر دهد و بیشتر روی همکاری و حرف های کمک‌کننده متمرکز کند.

اعتماد به نفس داشته باشید

مردم به حرف  افراد باهوش  گوش نمی کنند. در مطالعات سال 2013 میلادی مشخص شد انسان ها در بحث و مشاجره طرف کسی را می گیرند که خیال می کنند حق با اوست.

چگونه در مشاجره ها برنده باشیم

نشان دهید که مردم مدافع شما هستند

تقریبا بیشتر ما فرضمان این است که کاری که دیگران انجام می دهند، کاملا درست است. از این رو، طوری رفتار کنید که رفتار و کارهای شما را تایید کنند.

نپرسید چرا؟ بپرسید: چگونه؟

در مطالعات سال 2013 میلادی، ثابت شد افراد موفق بیشتر در مورد چگونگی موفقیت های خود توضیح می دادند نه در مورد اینکه چرا موفق و معتمد به نفس هستند!

چگونه در مشاجره ها برنده باشیم

از آمار و نمودار استفاده کنید

مردم برای این به دانشمندان و محققان اعتماد می کنند که با نمودار و دلیل و سند به آنها ثابت می کنند که حرف هایشان درست است. برای اثبات ادعای خود بهتر است همه مدارک لازم را جمع آوری و استفاده کنید.

موثق حرف بزنید

اگر دوست دارید جدی گرفته شوید، باید از اطلاعات موثق کمک بگیرید و برای ادعای خود مثال هایی هم داشته باشید تا صحت و درستی آن را اثبات کند.

چگونه در مشاجره ها برنده باشیم
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه