بشار اسد با ۱۰ میلیون رای رییس جمهور شد. رییس مجلس سوریه در سخنانی نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری این کشور را اعلام کرد. بشار اسد با ۱۰ میلیون رای رییس جمهور شدبه گزارش کمیاب “محمد جهاد اللحام” در نشستی خبری اعلام کرد:”بشار اسد” با کسب ۱۰ میلیون و ۳۱۹ هزار و ۷۲۳ رای رییس جمهوری سوریه شد. “بشار اسد” توانست ۸۸٫۷ درصد از آرای مردم سوریه را به خود اختصاص دهد. به گزارش تلویزیون سوریه، “حسان النوری” دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری سوریه ۵۰۰ هزار و ۲۷۹ رای معادل ۴٫۳ درصد آرا را به خود اختصاص دا ...

بشار اسد با ۱۰ میلیون رای رییس جمهور شد

1-Pic[WwW.KamYab.IR]

رییس مجلس سوریه در سخنانی نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری این کشور را اعلام کرد.

بشار اسد با ۱۰ میلیون رای رییس جمهور شدبه گزارش کمیاب “محمد جهاد اللحام” در نشستی خبری اعلام کرد:”بشار اسد” با کسب ۱۰ میلیون و ۳۱۹ هزار و ۷۲۳ رای رییس جمهوری سوریه شد.

“بشار اسد” توانست ۸۸٫۷ درصد از آرای مردم سوریه را به خود اختصاص دهد.

به گزارش تلویزیون سوریه، “حسان النوری” دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری سوریه ۵۰۰ هزار و ۲۷۹ رای معادل ۴٫۳ درصد آرا را به خود اختصاص داد.

“ماهر عبدالحفیظ الحجار” هم ۳۲۷ هزار و ۳۰۱ رای معادل ۳٫۲ درصد آرا را به خود اختصاص داد.

نتایج رسمی انتخابات ریاست جمهوری سوریه نشان می دهد میزان مشارکت مردم سوریه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور حدود هفتاد و چهار درصد بوده است.

کمیته عالی انتخابات سوریه ، تعداد کل افراد حائز شرایط شرکت در انتخابات را ۱۵ میلیون و ۸۴۰ هزار و ۵۷۵نفر اعلام کرده بود، که ۱۱ میلیون و ۶۴۳ هزار و ۴۱۲ تن در انتخابات شرکت کردند.

سخنگوی یاد شده ، تعداد آرای باطله را ۴۲۲ هزار و ۱۰۸ رای که حدود ۸/۳ درصد کل آرا را تشکیل می دهد، اعلام کرد.

بشار اسد فرزند حافظ اسد رییس جمهور سابق سوریه از سال ۲۰۰۰ میلادی تاکنون، به مدت ۱۴ سال در پست ریاست جمهوری این کشور قرار داشت.

مردم سوریه دیروز سه شنبه برای اولین بار در تاریخ سیاسی این کشور در یک انتخابات رقابتی شرکت کردند.

رقابتی شدن انتخابات ریاست جمهوری در سوریه ، پس از اصلاح قانون اساسی این کشور در سال ۲۰۱۲ صورت گرفت. در اصلاحیه قانون اساسی سوریه همچنین مدت ریاست یک فرد در این پست را دو هفت سال در نظر گرفته است.

بشار اسد رییس جمهوری سوریه با صدور بیانیه ای از مردم این کشور خواست از شلیک گلوله و تیرهوایی برای جلوگیری از ایجاد هرگونه ناامنی خودداری کنند.

لحظاتی پس از اعلام نتایج انتخابات سوریه، صدای شلیک گلوله ها به نشانه شادی در دمشق شنیده شد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه