به رغم دو پیروزی شیرین شرایط صعود والیبال ایران پیچیده شد

به رغم دو پیروزی شیرین شرایط صعود والیبال ایران پیچیده شد

 

تیم ملی والیبال کشورمان دور دوم رقابت‌های قهرمانی والیبال جهان را با دو پیروزی شیرین برابر استرالیا و آرژانتین آغاز کرده و با ‌شش امتیاز امید بسیاری برای راهیابی به دور بعدی این رقابت‌ها دارد؛ اما با توجه به نتایج رقم خورده در سایر بازی‌ها و همین ‌طور بازی‌های پیش ‌روی تیم ملی مسیر صعود ایران کمی دشوار و البته پیچیده شده است.

به گزارش «کمیاب»، در حالی که تیم ملی والیبال ایران با پیروزی برابر آرژانتین ۳ امتیاز ارزشمند به دست آورد، شرایط برای صعود این تیم به مرحله بعدی مسابقات قهرمانی جهان کاملا پیچیده و دشوار شده است. این تیم دو بازی آسان‌تر خود را برگزار کرده و باید روزهای شنبه و یکشنبه دو دیدار سخت و تأثیرگذار را برگزار کند.

مرحله دوم رقابت‌های والیبال قهرمانی جهان در گروه E و F پنجشنبه شب پی گرفته شد که طی آن تیم‌های ملی ایران، آمریکا، لهستان و فرانسه از گروه E و کانادا، برزیل، روسیه و آلمان از گروه F برابر حریفان خود به پیروزی دست یافتند.

با توجه به شرایط پیچیده‌ای که در گروه E وجود داشت، دیدارهای این گروه بسیار حساس برگزار شد. در نخستین بازی این گروه، تیم ملی ایران برابر آرژانتین در سه ست پیاپی برنده شد تا ۳ امتیاز ارزشمند به دست آورد؛ هرچند بسیاری به دلیل‌ حضور خولیو ولاسکو روی نیمکت حریف حساسیت بازی را به آن ربط داده بودند، ولی شرایط مبهمی که در بالای جدول این گروه وجود دارد، عاملی است که این برد را بسیار ارزشمند تلقی کنیم، زیرا در صورت دادن امتیاز به حریف کار تیم کشورمان بسیار دشوار‌تر از اکنون می‌شد.

پنجشنبه شب دو بازی حساس در این گروه برگزار شد. نخست صربستان و آمریکا برابر هم قرار گرفتند که قهرمان لیگ جهانی ۲۰۱۴ با حساب ۳ بر یک از سد حریف خود گذشت. شاید اگر این دیدار با حساب ۳ بر ۲ به سود این تیم پایان می‌یافت، شرایط برای ایران کاملا بهتر بود ولی حالا آمریکا به یک امتیازی ایران رسیده و با توجه به اینکه دو بازی آسان را پیش روی دارد، امیدواری این تیم برای صعود زیاد شده است.

لهستان و ایتالیا هم دیگر بازی این گروه را برگزار کردند که این بازی را لهستان ۳ بر یک برنده شد و به رده دوم جدول بازگشت. ایتالیا پس از اینکه زایتسف را به دلیل آسیب دیدگی از دست داد، هنوز خود را از شوک خارج نکرده و اکنون دیگر هیچ شانسی برای راهیابی به مرحله بعدی این مسابقات ندارد.

در آخرین بازی این گروه، تیم ملی فرانسه برابر استرالیا به میدان رفت و هر ۳ امتیاز این بازی را به اندوخته‌های قبلی خود افزود. فرانسه بدون تردید پدیده این دوره از مسابقات است. این تیم همه قدرت‌های گروه را یکی پس از دیگری از سر راه برداشته و صدرنشین گروه E است.

با توجه به اینکه سه تیم اول هر گروه به مرحله بعد راه پیدا می‌کند، کار تیم ایران بسیار پیچیده شده است. شاگردان کواچ دو بازی آسان خود را برگزار کرده‌اند و دو بازی سخت آن‌ها باقی مانده است. تیم ایران فردا شنبه برابر لهستان به میدان می‌رود که تحت هر شرایطی باید از این بازی امتیاز کسب کند. آمریکا در بازی با لهستان، نشان داد که میزبان شکست ناپذیر نیست و این انگیزه برای شاگردان کواچ وجود دارد که می‌توان این تیم را هم از پیش روی برداشت. با این حال نمی‌توان خود را از قبل برنده دانست و امتیازگیری از این بازی باید در اولویت قرار گیرد.

بازی بعدی ایران برابر صربستان است که این مسابقه هم خیلی دشوار خواهد بود. صربستان فردا کار سختی مقابل فرانسه دارد و نتیجه این بازی شاید تا اندازه بسیاری معادلات را مشخص کند، به ویژه اینکه جدال این دو تیم قبل از بازی ایران و لهستان برگزار می‌شود. فرانسه بازی پایانی خود را هم برابر لهستان برگزار می‌کنند که اگر در این دو بازی شکست بخورد، شانس خود را برای صعود ممکن است از دست بدهد.

در این بین، آمریکا امیدوار است با نتایجی که در دیگر بازی‌ها رخ می‌دهد، خود را به مرحله بعدی برساند. این تیم همان گونه که پیش بینی می‌شد در دور نخست این بازی‌ها انرژی خود را حفظ کرده بود، چرا که در این مرحله هر دو بازی سخت خود را برابر لهستان و صربستان ۳ بر یک برنده شد تا ۶ امتیاز ارزشمند به دست آورد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه