آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در سخنانی در جشنواره سینمایی عمار در سینما فلسطین تهران گفت: خود من فیلم “توبه نصوح” را که سلشحور در آن نقش داشت و صحنه ها و جمله‌های آن را هیچ گاه از یاد نمی برم. در آن صحنه برزخی مظلومی که حقش در دنیا ضایع شده بود، پشت ظالم راه می رفت و به او می گفت حق من را بده. این صحنه تاثیر زیادی بر من گذاشت و من هنوز به آن فکر می کنم. فیلم مورد اشاره آیت الله جنتی (توبه نصوح) در سال ۱۳۶۱ با نویسندگی و کارگردانی محسن مخملباف ساخته شده است. این فیلم داستان زندگی فر ...

تمجید آیت الله جنتی از فیلم مخملباف با بازی سلحشور +عکس

آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در سخنانی در جشنواره سینمایی عمار در سینما فلسطین تهران گفت: خود من فیلم “توبه نصوح” را که سلشحور در آن نقش داشت و صحنه ها و جمله‌های آن را هیچ گاه از یاد نمی برم. در آن صحنه برزخی مظلومی که حقش در دنیا ضایع شده بود، پشت ظالم راه می رفت و به او می گفت حق من را بده. این صحنه تاثیر زیادی بر من گذاشت و من هنوز به آن فکر می کنم.

فیلم مورد اشاره آیت الله جنتی (توبه نصوح) در سال ۱۳۶۱ با نویسندگی و کارگردانی محسن مخملباف ساخته شده است.
این فیلم داستان زندگی فردی به نام “لطف‌علی خان” کارمند بانک است که بر اثر سکته می‌میرد ولی در هنگام دفن زنده شده و از جا بر می‌خیزد. او در اثر این اتفاق به این فکر می‌افتد که از افرادی که می‌شناسد حلالیت بگیرد غافل از اینکه مسیر سختی پیش رو دارد.

فرج‎اله سلحشور در فیلم “توبه نصوح”

1-MakhmalBaf[WwW.KamYab.IR] 2-MakhmalBaf[WwW.KamYab.IR] 3-MakhmalBaf[WwW.KamYab.IR] 4-MakhmalBaf[WwW.KamYab.IR]

 

پوستر فیلم “توبه نصوح” به کارگردانی محسن مخملباف

5-MakhmalBaf[WwW.KamYab.IR]

محسن مخملباف کارگردان در پشت صحنه فیلم توبه نصوح

6-MakhmalBaf[WwW.KamYab.IR]

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه