تمرینات مفید برای کمر و تناسب اندام

تمرینات مفید برای کمر و تناسب اندام

ورزش دادن کمر بسیار مهم است. هم برای قسمت های بالایی کمر و هم پایینی. اگر دقت کنید می‌بینید که تقریباً در هر کاری از ماهیچه‌های کمر استفاده می‌کنید. پس چه بهتر که با ورزش دادن این ماهیچه‌ها، آنها را همیشه سالم و قوی نگه داریم. ضمن اینکه با نرمش‌های سبکی که در این مطلب هستند، می‌توانید به تناسب اندام هم برسید.تمرینات مفید برای کمر

قبل از هر ورزشی، ابتدا حرکات کششی انجام دهید. کشش و نرمش، در ورزش بسیار مهم است و جلوی آسیب‌های جسمی را می‌گیرد. به خصوص اگر مدتی است که هیچ ورزشی نکرده‌اید انجام این نرمش‌ها را جدی بگیرید.

Kamar Dard[WwW.Kamyab.IR]

کشش کمری ۹۰/۹۰ انجام دهید. این کشش، باعث باز شدن ماهیچه‌های کمر شده و شما را آماده حرکات ورزشی می‌کند. به علاوه، ماهیچه‌های سینه را باز می‌کند و جلوی گرفتگی آنها را می‌گیرد. این حرکت به این دلیل ۹۰/۹۰ خوانده می‌شود که هم زاویه بین پاها و تکیه‌گاه و هم کمر با پاها، هر دو ۹۰ درجه است.

بایستید و به آرامی با سر به پایین رفته و دست‌ها را روی زمین قرار دهید. طوری که کل بدن به شکل ۸ شود. این کشش به شدت ماهیچه‌ها را کشیده و باز می‌کند. همچنین حین ورزش هم می‌توانید برای استراحت ماهیچه‌ها، این حرکت را انجام دهید.

روی توپ ورزشی نشسته و ماهیچه‌های ران را حرکت دهید. به این صورت که به راحتی روی توپ بنشینید، دست‌ها را در دو طرف باز کرده و یک پا را بلند کنید. تا می‌توانید پا را مستقیم جلوی خود نگه دارید، بعد به آرامی شروع به چرخاندن پا کنید. سپس پای دیگر را به همین شکل حرکت دهید.

روی شانه خود بلند شوید. این یک حرکت یوگایی است. اعصاب را راحت می کند و برای سیستم گردش خون بسیار مفید است. با دست، پاهای خود را بلند کرده و به کمک آرنج دست تعادل خود را حفظ کنید. پاها باید کاملاً کشیده و به سمت بالا باشند. در انجام این حرکت نباید مشکلی داشته باشید چون در غیر این صورت به خود آسیب می‌رسانید.

روی دست و پا متعادل شوید و بدن خود را بکشید تا به خوبی ماهیچه‌ها کشیده شوند. این حرکت ماهیچه‌های شانه و همین طور کمر را به خوبی کشش می‌دهد.

حرکت کششی پل را انجام دهید. این حرکت، ماهیچه‌های کمر و شکم را تمرین می‌دهد. این حرکت را باید روی زیرانداز انجام دهید، چون قرار است تمام وزن خود را روی پاها و دست‌ها متمرکز کنید و سُر نخوردن اینجا اهمیت زیادی دارد.

شنا بروید. شنا بهترین تمرین برای تقویت ماهیچه‌های کمر است. سعی کنید حرکات کاملاً صاف باشند. به علاوه این حرکت ماهیچه‌های سینه و بازو را هم می‌سازد.

دراز نشست انجام دهید. هرچند به نظر نمی‌رسد تاثیری روی ماهیچه‌های کمر داشته باشد، ولی اگر بتوانید آرنج دست را به زانوهایتان برسانید، یعنی اینکه به خوبی توانسته‌اید عضلات ستون فقرات را تقویت کنید.

نکته‌های زیر را نیز مد نظر داشته باشید
قدم‌زدن و پیاده‌روی، بهترین و سبک‌ترین ورزش برای کمر است. اما بهتر است همیشه کفش مناسب به پا داشته باشید. هنگام قدم زدن، صاف بایستید و صاف راه بروید. اگر این ورزش‌ها، کمر شما را ناراحت کرده و درد می‌آورند، می‌توانید شنا کنید و ورزش‌های آبی را در نظر بگیرید. ورزش‌های آبی فشار کمتری به ستون مهره‌ها وارد می‌کنند؛ چرا که شدت جاذبه در این ورزش‌ها کمتر است.

این حرف که برای درمان کمر درد باید اس��راحت کرد کاملاً اشتباه است. درد کمر به این دلیل است که به اندازه کافی ورزش و تحرک ندارید. به همین دلیل باید عضلات کمر را به حرکت درآورید تا تقویت شوند، به مرور زمان هم کمر درد بهبود می‌یابد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه