توصیه‌هایی برای حفاظت از پوست کودک

توصیه‌هایی برای حفاظت از پوست کودک
ایرنا: به گفته پژوهشگران دانشگاه ‪ tubingen‬در آلمان به نظر نمی رسد در فصل شنا استفاده از ضد آفتاب حتی در مقادیر زیاد در كودكان در پیشگیری از خالهای پوستی به اندازه پوشیدن تی شرت روی لباس شنای آنها موثر باشد.
 
توصیه‌هایی برای حفاظت از پوست کودک - تصویر 1
 
به گزارش خبرگزاری رویترز خال های ناشی از آفتاب تنها از نظر زیبایی مشكل آفرین نیست بلكه در تعدادی از افراد به سمت نوعی سرطان پوستی به نام ملانوما پیشرفت می كنند.
 
در این مطالعه بررسی بیش از ‪ ۱۸۰۰‬كودك آلمانی در فاصله سنی بین ‪ ۲‬تا ‪ ۷‬سال ثابت كرد بین استفاده از كرم های ضد آفتاب و پیشگیری از ظاهر شدن خالهای پوستی ناشی از آفتاب رابطه معنی داری وجود ندارد.
 
از طرف دیگر تعداد خال های پوستی در كودكانی كه در ساحل یا استخر شلوار كوتاه و تی شرت می پوشند از كودكانی كه تنها مایو می پوشند كمتر بود.
 
محققان این مطالعه به والدین كودكان توصیه می كنند كه با پوشاندن لباس به كودكانشان در هنگام بازی در هوای آزاد استخر و كنار دریا از ایجاد خال در بدن آنها جلوگیری كنند.
 
پوشاندن لباس به كودكان و پرهیز از آفتاب بهترین روش برای پیشگیری و حفظ پوست از عوارض خطرناك آفتاب می باشد. با وجود این استفاده از كرم ضد آفتاب برای پوشاندن بخش های در معرض مانند صورت و دست بسیار موثر است.
آفتاب
پوست
کودک
خال
خطر
کرم
ضدآفتاب
لباس
مایو
تی شرت
شلوار
عوارض
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه