تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ با تیم‌های آرژانتین، نیجریه و بوسنی همگروه شد. مراسم قرعه‌کشی گروه‌های هشت‌گانه جام جهانی ۲۰۱۴ از ساعت ۱۹:۳۰ امشب به وقت تهران در برزیل برگزار شد و تیم ملی ایران در گروه ششم این مسابقات در کنار آرژانتین و بوسنی و نیجریه همگروه شد. ایران در ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۳ به مصاف نیجریه می رود. ملی پوشان کشورمان در ۳۱ خرداد ماه با لیونل مسی و یارانش دست و پنجه نرم می کنند و در ۴ تیر ماه به مصاف بوسنی و هرزگوین می روند. در هشت گروه جام جهانی ۲۰۱۴ تیم های زیر در کنار هم قرار ...

تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ با تیم‌های آرژانتین، نیجریه و بوسنی همگروه شد.

مراسم قرعه‌کشی گروه‌های هشت‌گانه جام جهانی ۲۰۱۴ از ساعت ۱۹:۳۰ امشب به وقت تهران در برزیل برگزار شد و تیم ملی ایران در گروه ششم این مسابقات در کنار آرژانتین و بوسنی و نیجریه همگروه شد.

ایران در ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۳ به مصاف نیجریه می رود. ملی پوشان کشورمان در ۳۱ خرداد ماه با لیونل مسی و یارانش دست و پنجه نرم می کنند و در ۴ تیر ماه به مصاف بوسنی و هرزگوین می روند.

01-Bersil[WwW.KamYab.IR]

در هشت گروه جام جهانی ۲۰۱۴ تیم های زیر در کنار هم قرار گرفتند:

گروه A: برزیل، کرواسی، مکزیک، کامرون

گروه :B اسپانیا، هلند، شیلی، استرالیا

گروه C: کلمبیا، یونان، ساحل عاج، ژاپن

گروه D: اروگوئه، انگلستان، کاستاریکا، ایتالیا

گروه E: سوئیس، اکوادور، فرانسه، هندوراس

گروه F: آرژانتین، بوسنی و هرزگوین ایران نیجریه

گروه G: آلمان، پرتغال، غنا، آمریکا

گروه H: بلژیک، الجزایر، روسیه، کره جنوبی

تیم ملی فوتبال ایران تاکنون در سه دوره مسابقات جام جهانی حضور داشته است و در سال ۲۰۱۴ برای چهارمین بار در این مسابقات شرکت می کند.

ایران در سه دوره گذشته، در ۹ بازی خود در جام جهانی، ۱ برد، ۲ مساوی و ۶ باخت داشته است. تنها پیروزی ایران مقابل آمریکا در جام جهانی ۱۹۹۸ و دو تساوی ایران مقابل اسکاتلند در جام جهانی ۱۹۷۸ و آنگولا در جام ۲۰۰۶ بوده است.

ایران در سه دوره گذشته مسابقات جام جهانی، ۶ گل زده و ۱۸ گل دریافت کرده است. ایرج دانایی فرد، حسن روشن، حمید استیلی، مهدی مهدوی کیا، یحیی گل محمدی و سهراب بختیاری زاده گلزنان ایران در جام های جهانی پیشین بوده اند.

نتایج تیم ملی ایران در جام های جهانی قبلی به شرح زیر است:

۱۹۷۸:
ایران ۰ – هلند ۳
ایران ۱ – اسکاتلند ۱
ایران ۱ – پرو ۴

۱۹۹۸:
ایران ۰ – یوگوسلاوی ۱
ایران ۲ – آمریکا ۱
ایران ۰ – آلمان ۲

۲۰۰۶:
ایران ۱ – مکزیک ۳
ایران ۰ – پرتغال ۲
ایران ۱ – آنگولا ۱

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه