کاهش وزن با رژیم مناسب و ترک سیگار در جلوگیری از سکته ی قلبی موثر هستند. نسیم نادری اظهار داشت: برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی باید ابتدا افرادی که بیمار نیستند، از فاکتورهای خطر بیماری پیشگیری کنند و اینکه چقدر احتمال ابتلای بیماری در قلب وجود دارد. وی ادامه داد: ژنتیک، بالا رفتن سن و جنسیت در میزان ابتلای افراد در بیماری‌های قلبی مؤثر است به طوری که بیماری قلبی در مردان بیشتر از زنان دیده می‌شود. چرا که هورمون‌های زنانه از تصلب شرائین پیشگیری کرده و احتمال سکته در زنان پائین‌تر ا ...

جلوگیری از سکته ی قلبی

کاهش وزن با رژیم مناسب و ترک سیگار در جلوگیری از سکته ی قلبی موثر هستند.

نسیم نادری اظهار داشت: برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی باید ابتدا افرادی که بیمار نیستند، از فاکتورهای خطر بیماری پیشگیری کنند و اینکه چقدر احتمال ابتلای بیماری در قلب وجود دارد.

وی ادامه داد: ژنتیک، بالا رفتن سن و جنسیت در میزان ابتلای افراد در بیماری‌های قلبی مؤثر است به طوری که بیماری قلبی در مردان بیشتر از زنان دیده می‌شود. چرا که هورمون‌های زنانه از تصلب شرائین پیشگیری کرده و احتمال سکته در زنان پائین‌تر است تا حدی که زنان پس از سن ۵۵ سالگی و در دوران یائسگی به اندازه مردان در معرض خطر بیماری‌های قلبی قرار می‌گیرند.

Ghalb[WwW.Kamyab.IR]

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر اینکه یک سری از عوامل خطر ایجاد بیماری‌های قلبی مانند اضافه وزن، سیگار و فشار خون قابل تغییر هستند، افزود: با شناسایی به موقع ابتلا به فشار خون می‌توان جلوی نارسایی قلبی را گرفت و کاهش وزن با رژیم مناسب و ترک سیگار نیز در پیشگیری از بیماری‌های قلبی مؤثر است.

نادری به نقش بیماری‌های زمینه‌ای در تشدید بیماری قلبی اشاره کرد و گفت: مثلا فردی که دیابت دارد، از نظر ابتلا به سکته قلبی و مغزی پرخطرتر است.

درد منقطع پشت جناق سینه را جدی بگیرید

وی در مورد علائم شناخت بیماری‌های اورژانسی قلب و مراجعه زودهنگام به بیمارستان، گفت: نمی‌توان برای همه یک نسخه پیچید ولی درد در پشت جناح سینه به طور ممتد تا حدی که دست چپ تیر بکشد و با استراحت این درد پایانی یابد و دوباره شروع شود را باید جدی گرفت و به پزشک مراجعه کرد.

یک متخصص قلب و عروق به آنهایی که یک بار دچار حمله قلبی شده‌اند، توصیه کرد که تا به طور اکید سیگار را ترک کرده، چربی و فشار خون را به طور مداوم کنترل کرده و مصرف مداوم داروهای تجویزی پزشک از جمله آسپرین را منظم مصرف کنند. / فارس نیوز

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه