خطرات وسایل تفریحی پارک‌ها برای کودکان را جدی بگیرید

خطرات وسایل تفریحی پارک‌ها برای کودکان را جدی بگیرید

ایسنا:کارشناسان سلامت اطفال در یک مطالعه جدید هشدار دادند که خطر استفاده از وسایل تفریحی به ظاهر بی‌خطر در پارک‌ها و شهربازی‌ها گاهی خیلی بیشتر از وسایل بازی بزرگتر نظیر ترن‌ هوایی سلامت کودکان را تهدید می‌کند.

 

از آنجا که فصل تعطیلی و تفریح در پارک‌ها، مراکز تفریحی و شهربازی‌ها رو به آغاز است، کارشناسان تاکید دارند که وسایل بازی سریعتر و بزرگتر در این اماکن تفریحی هرچند به نوبه خود حادثه‌ساز هستند، اما همیشه خطرناکتر از وسایل کوچکتر و به ظاهر بی‌خطر نیستند چرا که همین وسایل کوچک که والدین به خطرات ناشی از آنها اهمیت نمی‌دهند، سالانه بیش از 4000 کودک را تنها در ایالات متحده مصدوم می‌کنند.

 

این مطالعه که در نشریه «کلینیک کودکان» منتشر شده، اطلاعات تمامی آسیب‌های ناشی از سوار شدن بر وسایل بازی را منتشر کرده است. این اطلاعات حاکی از آن است که از تعداد 4400 مصدومیت در این مراکز تفریحی در هر سال که حدود 20 مصدومیت در روز را شامل می‌شود، موارد آسیب‌دیدگی‌ ناشی از سوار شدن بر ترن‌های هوایی و ماشین مسابقه به ترتیب شامل 10.1 و 3.9 درصد می‌شود اما آسیب‌دیدگی‌های ناشی از سوار شدن بر تاب‌های گردان 20.9 درصد از کل مصدومیت‌ها را دربرمی‌گیرد.همچنین اصلی‌ترین دلیل این قبیل آسیب‌دیدگی‌ها سقوط و زمین خوردن عنوان شده است.

 

 با این حال کارخانجات تولیدکننده این وسایل بازی مدعی هستند که امنیت برای آنها اولویت اصلی در تولید این وسایل است.

 

آنها می‌گویند:« این تعداد مصدومیت‌ها در مقایسه با 300 میلیون کاربر این وسایل در پارک‌ها بسیار ناچیز است. آنها مدعی شدند تنها در کمتر از دو درصد این آسیب‌دیدگی‌ها نیاز به مراجعه به مراکز درمانی وجود دارد.»

 

بهترین توصیه‌ برای والدین در این مواقع این است که هشدارها و دستور‌العمل‌های استفاده از این وسایل را جدی بگیرند و اگر بنا به هر دلیلی فرزندشان قادر به سوار شدن بر این وسایل نبود از اصرار بی‌جا خودداری کنند و در عوض یک خوردنی خوشمزه برای فرزند خود بخرند تا به موقع از هر آسیب‌دیدگی‌ احتمالی در کودکشان پیشگیری کنند.

بازی
پارک
تفرحی
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه