خوشگل ترین اتاق برای خوشگل ترین نی نی

سیب سبز: مرتب کردن روزانه اتاق بچه ها یکی از دردسرهای همیشگی خانه داری است.هر کاری که بکنید باز هم اتاق بچه ها همیشه به هم ریخته است. بچه ها در اتاق شان بازی می کنند و همه چیز را به هم می ریزند.

 

کافی است فقط یک بار در اتاق شان نقاشی بکشند تا شما مجبور باشید ساعت ها برای تمیز کردن اتاق وقت صرف کنید. هیچ وقت هم دوست ندارند چیزی را مرتب کنند. برای اینکه کمتر اتاق فرزندتان به هم بریزد و مجبور نشوید با صرف وقت زیاد آن را تمیز و مرتب کنید، این راه ها را بخوانید.

 

 

خوشگل ترین اتاق برای خوشگل ترین نی نی - تصویر 1

 

اتاقکی برای نقاشی

بخش زیادی از به هم ریختگی اتاق کودک به خاطر وسایل نقاشی است. علاوه بر اینکه همیشه مدادرنگی ها و کاغذهای کودک شما روی زمین پخش می شود، خیلی وقت ها رنگ ها روی زمین می ریزند و کف و دیوارها را کثیف می کنند و تمیز کردن آن، وقت زیادی از شما خواهد گرفت البته اگر واقعا بتوانید اتاق را مثل سابق تمیز کنید.

برای جلوگیری از به هم ریختگی یا کثیفی ایجاد شده با وسایل نقاشی، بهتر است گوشه ای از اتاق را به این کار اختصاص دهید.

با این روش هر اتفاقی که بیفتد برای همان قسمت خواهد افتاد و شما از تمیز کردن همه اتاق نجات پیدا می کنید. برای این کار یک پایه تهیه کنید و روی آن کاغذ رولی یا چند کاغذ بزرگ روی هم بگذارید.

می توانید جلوی پایه قفسه کوچکی برای قرار دادن وسایل نقاشی بگذارید؛ یک لبه کوچک که فرزند شما بتواند رنگ و چیزهای دیگر را روی آن بگذارد. می توانید کف آن بخش از اتاق روزنامه یا سفره پهن کنید تا چیزی روی زمین نریزد.

اگر فرزند شما بیشتر از این حرف ها کثیف کاری می کند، می توانید دیوارهای اطراف را هم با کاغذ یا روزنامه بپوشانید. این روش علاوه بر اینکه همیشه اتاق را تمیز و مرتب نگه می دارد، باعث می شود همیشه نقاشی کودک شما جلوی چشم باشد و او به نقاشی کردن بیشتر تشویق شود.

 

 

کشوهای راحت و بی هزینه

وسایل بچه ها معمولا کوچک هستند. اسباب بازی ها، مدادرنگی ها، لوازم تحریر و… اتاق بچه ها را به کلکسیونی برای هزاران وسایل ریز تبدیل می کنند که بسیار سخت مرتب می شوند.

به جای اینکه همه این وسایل را هر روز در قفسه یا کمد بچینید، می توانید برای نگهداری آنها از چند جعبه استفاده کنید. جعبه میوه، جعبه کفش، جعبه کادو یا هر جعبه دیگری که پیدا کردید را دور نریزید.

می توانید به دوستان تان هم بسپارید که جعبه هایشان را به شما بدهند. روی جعبه ها برچسب بچسبانید و هر کدام را به یک وسیله اختصاص دهید؛ یکی به مدادرنگی ها، دیگری به عروسک های کوچک و آن یکی را به لگو یا پازل. جمع کردن وسایل با وجود این جعبه ها خیلی راحت تر خواهد بود.

بچه ها خودشان هم می توانند وسایل شان را در این جعبه ها بریزند. بعد از جمع شدن اتاق می توانید جعبه ها را به راحتی در کمد روی هم بچینید. اگر خواستید جعبه های محکم تری داشته باشید، می توانید از مغازه فروش لوازم پلاستیکی، جعبه های ارزان قیمت خریداری کنید.

قفسه متحرک درست کنید

اگر بتوانید چیزی مثل فرغون یا کامیون اسباب بازی پیدا کنید، می توانید از آن به جای قفسه استفاده کنید. مثلا می توانید کتاب ها یا اسباب بازی های فرزندتان را در آن بریزید و هر جای اتاق که دوست دارید بگذارید. می توانید یک فرغون از جایی پیدا کنید، آن را تمیز و رنگ کنید و بعد در اتاق بگذارید.

هم اتاق زیباتر می شود و هم راحت تر می شود آن را مرتب کرد. بچه ها هم خیلی راحت می توانند آن را در اتاق بچرخانند و همه وسایلی که اتاق را به هم ریخته در آن بریزند. علاوه بر این برداشتن وسایل از درون آن هم به راحتی امکان پذیر است.

از کامپیوتر برای نظم استفاده کنید

شاید دوست داشته باشید نقاشی ها، کاردستی ها، اسباب بازی ها، دفترهای انشأ و دیکته یا لباس هایی که برای فرزندتان کوچک شده را نگه دارید.

کار بسیار خوبی است اما جای زیادی از اتاق کودک شما را خواهد گرفت. اتاق بچه ها هیچ وقت به اندازه کافی برای وسایل شان جا ندارد و اگر بخواهید خاطرات کودکی بچه ها را هم کنار بقیه وسایل شان نگه دارید،

حتما به مشکل کم جایی برمی خورید. برای این کار به جای نگهداری این وسایل و پر کردن کمد، می توانید از وسایل عکس بگیرید یا نقاشی ها را اسکن کنید و آنها را در کامپیوترتان ذخیره کنید. بعد از این کار می توانید بیشتر نقاشی ها و نامه ها را دور بریزید و لباس ها و اسباب بازی های کهنه را به خیریه بدهید.

 

 

کمد تمیز کننده

وسایلی در اتاق وجود دارد که تحت هیچ شرایطی مرتب نمی شوند؛ وسایلی مثل اسباب بازی های قدیمی یا خرده ریزهای دیگر که بهترین راه برای مرتب کردن آنها مخفی کردنشان است. برای نگهداری آنها می توانید جای مخصوصی درنظر بگیرید که دیده نشوند.

برای مثال می توانید کمدی بخرید که طبقه های پایینی آن در داشته باشد. اگر چنین کمدی ندارید، می توانید پرده های کوتاه بدوزید، به قفسه های پایینی کمد نصب کنید و وسایل را پشت پرده بگذارید تا اتاق کاملا مرتب به نظر برسد. از قفسه های پارچه ای که در گوشه اتاق گذاشته می شود نیز می توانید استفاده کنید.

 

 

دیوارها را فراموش نکنید

جای همه چیز در کمدها نیست. دیوارها هم فضاهای مناسبی هستند برای اینکه بتوانید خیلی از عروسک ها یا اسباب بازی هایی که همیشه در کمد می گذاشتید را به آنها آویزان کنید.

با این کار علاوه بر اینکه اتاق تان زیباتر می شود، می توانید وسایل دیگری را به جای آنها در کمد بگذارید. برای این کار کافی است چند میخ به دیوار بزنید و عروسک هایی که آویز دارند را به آنها آویزان کنید.

با این کار علاوه بر اینکه اتاق شما بیشتر از هر وقت دیگری شبیه اتاق بچه خواهد شد، کودک شما می تواند به راحتی هر عروسکی را که دوست دارد انتخاب کند و با آن بازی کند.

حتی می توانید با لباس های کودکی فرزندتان هم تابلوهای بامزه درست کنید. یک کاغذ کادوی بامزه را قاب بگیرید و لباس را به آن وصل کنید. هم تابلوی زیبایی خواهید داشت و هم فرزند شما با دیدن اینکه قبلا چقدر کوچک بوده لذت خواهد برد. حتی می توانید هرچند وقت یک بار این لباس را عوض کنید و با تغییر آن شکل جدیدی به دکوراسیون اتاق بدهید.

 

 

چوب لباسی ممنوع

لازم نیست همه لباس ها را در کمد آویزان کنید. آویزان کردن در کمد کار آسانی نیست و بچه ها از آن خوش شان نمی آید. باید همیشه خودتان این کار را انجام دهید. خیلی از لباس های فرزند شما مثل لباس های بازی یا لباس های خانه چروک نمی شوند.

می توانید به جای استفاده از چوب لباسی که تقریبا هیچ بچه ای از آن خوشش نمی آید، چند سبد رنگی در اتاق بگذارید و از فرزندتان بخواهید، لباس هایی که مشخص می کنید را در آنها بریزد. می توانید برای جوراب ها یک رنگ و برای لباس های دیگر رنگ های دیگری درنظر بگیرید.

 

 

ا.

اتاق
بچه‌ها
دیوار
کمد
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه