درخواست دوباره نتانیاهو از پوتین: به تهران اس 300 ندهید چون حمله به ایران را سخت می کند

درخواست دوباره نتانیاهو از پوتین: به تهران اس ۳۰۰ ندهید چون حمله به ایران را سخت می کند

01-Mushak[WwW.KamYab.IR]

نتانیاهو از پوتین خواسته است قرارداد فروش موشک های اس ۳۰۰ به ایران را لغو کند چرا که در غیر این صورت حمله اسرائیل به ایران بسیار سخت خواهد شد.

به گزارش کمیاب، روزنامه معاریو چاپ تل آویو به نقل منابع سیاسی آگاه نوشت: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل از همتای روس خود ولادیمیر پوتین خواسته است تقاضای ایران را برای خرید موشک های روسی اس ۳۰۰ رد کند.

به نوشته معاریو، نتانیاهو این تقاضا را سه هفته پیش در حاشیه مراسم تشییع جنازه آریل شارون نخست وزیر پیشین اسرائیل مطرح کرد.

منابع آگاه اضافه کردند: تکرار تقاضای نتانیاهو از پوتین به دنبال انتشار خبرهایی درباره ازسرگیری تلاش های ایران برای خرید اس ۳۰۰ از روسیه مطرح شد.

حدود سه سال پیش روسیه تحت فشارهای آمریکا و اسرائیل، فروش اس ۳۰۰ به ایران را متوقف کرده و خواستار فروش سامانه های جایگزین به تهران شده بود اما ایران این موضوع را نپذیرفته است.

ارزش قرارداد اس ۳۰۰ ، ۸۰۰ میلیون دلار است.

با این حال به تازگی هیاتی از ایران به روسیه سفر کرده است تا مقامات مسکو را به اجرای قرارداد فروش سامانه موشکی به تهران قانع سازد.

منابع آگاه ادامه داد: نتانیاهو در دیدار با پوتین به این نتیجه رسید که به دلیل بهبود رابطه ایران و آمریکا و دست یابی به توافق هسته ای ژنو، روسیه در موقعیت ضعیفی در برابر ایران قرار گرفته است.

معاریو ادامه داد: در صورت دست یابی ایران به موشک های اس ۳۰۰، اقدام نظامی علیه این کشور بسیار سخت خواهد شد.

علاوه براین ، قرارداد فروش اس ۳۰۰ از روسیه به سوریه نیز بحث و جدل گسترده ای را میان روسیه و اسرائیل به وجود آورده است چرا که تل آویو معتقد است در صورت چنین اقدامی، ��مله نظامی به سوریه بسیار مشکل می شود.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه