دو روز دیگر انتظارها پایان می‌یابد و نتایج بررسی صلاحیت‌ها اعلام می‌شود. از امروز فضای سیاسی کشور به استقبال اعلام صلاحیت کاندیداها رفته است و فضای انتظار حاکم است. زمزمه‌هایی از رد صلاحیت برخی کاندیدای مشهور به گوش می‌رسد. به گزارش فرارو، با نزدیک شدن با زمان اعلام نتایج احراز صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، فضای سیاسی کشور به حالت انتظار فرو رفته است. نشست های انتخاباتی تحت تاثیر ترکیب تائید صلاحیت ها قرار دارد. خبرهای رسانه های نیز حول این مسئله در گردش است. شایعاتی پیرامون ر ...

دو روز دیگر انتظارها پایان می‌یابد و نتایج بررسی صلاحیت‌ها اعلام می‌شود. از امروز فضای سیاسی کشور به استقبال اعلام صلاحیت کاندیداها رفته است و فضای انتظار حاکم است. زمزمه‌هایی از رد صلاحیت برخی کاندیدای مشهور به گوش می‌رسد.

به گزارش فرارو، با نزدیک شدن با زمان اعلام نتایج احراز صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، فضای سیاسی کشور به حالت انتظار فرو رفته است. نشست های انتخاباتی تحت تاثیر ترکیب تائید صلاحیت ها قرار دارد. خبرهای رسانه های نیز حول این مسئله در گردش است.

شایعاتی پیرامون رد صلاحیت اسفندیار رحیم مشایی و کامران باقری لنکرانی، متکی، ابوترابی فرد و … منتشر شده است، اما شورای نگهبان این شایعات را قویا تکذیب کرده است. در این بین تلاش‌هایی نیز برای رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی در فضای رسانه‌ای صورت گرفته است که به نظر می‌رسد این تلاش‌ها و توصیه‌ها به شورای نگهبان بی نتیجه بوده است.

امروز سایت مشرق در یادداشتی به هاشمی رفسنجانی توصیه کرد که پیش از اعلام رد صلاحیت توسط شورای نگهبان انصراف دهد. تاکنون ده ها نامه و بیانیه خطاب به شورای نگهبان نگاشته شده است که محتوای آن رد صلاحیت رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده است.

از طرف دیگر برخی فعالین سیاسی قویا از رد صلاحیت اسفندیار مشایی سخن می گویند و برخی دیگر شنیده هایشان را درباره رد کامران باقری لنکرانی با رسانه ها در میان می گذارند.

حجت الاسلام حسین ابراهیمی عضو جامعه روحانیت مبارز امروز در گفت‌وگو با خبرآنلاین اظهار کرد: «آقای باقری لنکرانی انصراف هم ندهند در لیست تایید صلاحیت‌ها نیستند. تعدادی از افراد در لیست تایید صلاحیت‌ها نیستند. جبهه پایداری در نهایت چاره ای جز آقای جلیلی ندارد.»

البته زمزمه هایی درباره تلاش آیت الله مصباح یزدی برای تائید صلاحیت کاندیدای جبهه پایداری به گوش رسیده است.

در جبهه حامیان دولت نیز رخوت دیده می شود. اخبار پیرامون رد اسفندیار رحیم مشایی قوت بیشتری دارد. روز گذشته محمود احمدی نژاد برنامه سفر به تایلند را لغو کرد. رییس جمهور قرار بود در اجلاس آب شرکت کند، اما ناگهان اعلام شد که این سفر لغو شده است. ناظران سیاسی لغو سفر احمدی نژاد را بی ارتباط با بررسی صلاحیت کاندیداها نمی دانند.

محمود احمدی‌نژاد اصلی‌ترین حامی رحیم مشایی به حساب می آید. او در بدعتی عجیب مشایی را هنگام ثبت نام در وزارت کشور همراهی کرد. در همین حال اخباری پیرامون بازجویی از حجت الاسلام شریف زاده روحانی حامی مشایی منتشر شده است.

یکی از دغدغه‌های فعالین سیاسی ا��ولگرا در فضای کنونی واکنش احتمالی رییس جمهور در برابر ردصلاحیت اسفندیار رحیم مشایی است.

در جبهه اصولگرایان سنتی با وجود این که منوچهر متکی و حسن ابوترابی فرد دو نامزد این جبهه به حساب می آیند اما امروز ۱۲۰ نماینده مجلس از حسن ابوترابی فرد در خواست کرده اند که از ادامه حضور در انتخابات انصراف دهد. در این بین شایعاتی نیز مبنی بر رد صلاحیت منوچهر متکی و ابوترابی فرد منتشر شده است.

در چبهه ائتلاف پیشرفت، محمد باقر قالیباف با توان مضاعف در صحنه انتخابات حاضر شده است، اما در روزهای گذشته از فعالیت غلامعلی حداد عادل و علی اکبر ولایتی کاسته شده است و به نظر می رسد پس از اعلام صلاحیت ها ائتلاف پیشرفت شهردار تهران را به عنوان کاندیدای نهایی معرفی کند.

در جبهه اصلاح طلبان تمام چشم‌ها به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی است، محمد شریعتمداری کناره گیری کرده است به نظر می رسد حسن روحانی و محمد رضا عارف نیز پس از اعلام شورای نگهبان کناره گیری کنند.

در بین مستقل ها هم محسن رضایی بار دیگر تاکید کرد که تا پایان راه خواهد بود وی گفته است که اکنون نوبت دیگران است که به نفع من کناره گیری کنند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه