در سفر به کودک هله هوله ندهید!

در سفر به کودک هله هوله ندهید!

سلامتیران: اینکه نوزادتان را از چه سنی می‌توانید به سفر ببرید بستگی به مکان مسافرت و وضعیت نوزاد شما دارد. از ۱۵ روزگی سفر رفتن بلامانع است اما اگر قرار است به سفر طولانی بروید و کودک شما کمتر از ۵/۲ ماه دارد، باید بسیار محتاط باشید.
 

در سفر به کودک هله هوله ندهید! - تصویر 1

 

بدون شک همراه بردن کودک با خود در سفر نیاز به مراقبت‌های ویژه و برنامه‌های خاص دارد. شما می‌توانید هر نوع وسیله‌ای را برای سفر انتخاب کنید به شرط آنکه در طول سفر به خوبی از تجهیزات ایمنی کمک بگیرید.

 

اگر با هواپیما سفر می‌کنید مرتبا به کودک‌تان شیر بنوشانید تا دچار گرفتگی گوش نشود. در مورد مکان سفر هم مسافرت به کشورهایی که احتمال ابتلا به مالاریا در آن وجود دارد توصیه نمی‌شود.

 

پیش از سفر حتما با یک متخصص اطفال صحبت کنید و واکسن‌های لازم و داروها را همراه خود ببرید. احتمال بروز ناراحتی‌های پوستی، اسهال و کم‌آبی در کودکان طی سفر وجود دارد.

اگر با ماشین سفر می‌کنید هر چند ساعت یک بار توقف کنید و اجازه بدهید بچه‌ها کمی راه بروند، هوا بخورند و اگر لازم است به دست‌شویی بروند. حتما در سفرهای طولانی وسایل تفریحی و اسباب‌بازی همراه خود بردارید تا اگر حوصله بچه‌ها سررفت، در اختیار آنها بگذارید.

 

برای آنکه دچار مشکل نشوند، خیلی به آنها نخورانید. مواد غذایی خشک مثل بیسکوییت و نان و نوشیدنی‌های ضدتهوع را انتخاب کنید و اجازه خوردن هله‌هوله زیاد به آنها ندهید.
 

اسهال
کم آبی
کودکان
مسافرت
سن
هواپیما
ماشین
مواد غذایی
تهوع
سفر
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه