بلک باکس (Black Box) شرکتی است که به استارت آپ های بین المللی مشاوره می دهد و به آنها در روند راه اندازی شرکت کمک می کند. این موسسه به تازگی روند تازه ای پیش گرفته و تصمیم دارد برای 18 مورد استارآپ بعدی که به آن مراجعه می کنند مدیران زن انتخاب کند.

مجله اینترنتی برترین ها

هفته نامه عصر ارتباط: بلک باکس (Black Box) شرکتی است که به استارت آپ های بین المللی مشاوره می دهد و به  آنها در روند راه اندازی شرکت کمک می کند. این موسسه به تازگی روند تازه ای پیش گرفته و تصمیم دارد برای 18 مورد استارآپ بعدی که به آن مراجعه می کنند مدیران زن انتخاب کند. چرا؟

پاسخ های زیادی برای این پرسش وجود دارند و تحقیق و تجربه نشان داده استارآپ هایی که توسط زنان مدیریت می شوند از پول نقد استفاده بهنیه تری کرده و به طور متوسط در مقایسه با دیگر رقبا 12 درصد درآمد بیشتر دارند. اما به گفته فادی بیشارا (Fadi Bishara)، موسس بلک باکس، بنیانگذاران و رهبران زن اهمیت بیشتری به مجموعه می دهند و نسبت به اوضاع حساس تر هستند.

یک دلیل ساده برای انتخاب مدیران زن

بهترین و موفق ترین استارآپ ها وقتی ظهور می کنند که بنیانگذاران شان با روحیه ای پرشور مراقب اوضاع و شرایط بازار باشند. او می افزاید: «این موفقیت نشان از یک ارتباط عاطفی است و خانم ها در برقرار کردن این نوع روابط خبره تر هستند».

برنامه و روش کاری بلک باکس در طول چهار سال گذشته تغییرات زیادی نکرده است. درواقع، فعالیت اصلی این موسسه در طول این سال ها گزینش استارآپ های سرتاسر جهان، آوردن شان به مجموعه ای در پالوآلتوی کالیفرنیا (یعنی قلب سیلیکون ولی) و آموزش و ارایه ابزارها، مشاوره و سرمایه گذاری برای نیل به موفقیت بوده است. بیشارا می گوید بلک باکس با توجه به تمرکز بر جامعه جهانی و استارآپ های بیش از 50 کشور مختلف، با بسیاری از نظرات و فرهنگ ها به عنوان اولویت های راه اندازی شرکت آشنا است.

او می گوید: «از همین رو همچنان سعی می کنیم تنوع در استارآپ ها را در نظر بگیریم». بیشارا در ادامه می گوید بیش از نیمی از مراجعه کنندگان بلک باکس، مدیران زن بوده اند، اما برنامه اخیر موسسه اولین موردی است که به طور کامل از زنان حمایت می کند. استارآپ هایی که برای این برنامه درنظر گرفته شده اند، تنوع زیادی داشته و حوزه فعالیت شان از آموزش هنر گرفته تا تجارت الکترونیکی و امور سلامت تغیر است.

یک دلیل ساده برای انتخاب مدیران زن

این استارتاپ ها از کشورهای استرالیا، کانادا، فرانسه، آلمان، هند، ایرلند، اسراییل، لبنان، لهستان، اوگاندا، امارات متحده عربی، انگلستان، و ایالات متحده هستند. بیشارا می گوید رهبران زن جهان با تبادل دانش در خانه موسسه می توانند استارآپ های موفق تر راه اندازی کنند. به باور او تمرکز بر مدیران زن یک حرکت تجاری عاقلانه است؛ آن هم به دلیل آنکه توجه به امور نادیده گرفته شده همواره می تواند با موفقیت همراه شود.

زنان در این عرصه ها به برنده شدن اشتیاق دارند و از نظر عاطفی رابطه مطلوبی با مجموعه و فعالیت های آن برقرار می کنند. جلسه اصلی بنیانگذاران زن بلک باکس قرار است در روز بیست و هفتم آوریل در پالوآلتو برگزار شود.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه