راحت ترین اتاق دخترانه را طراحی کنید

راحت ترین اتاق دخترانه را طراحی کنید

روزنامه هفت صبحدر هر خانه ای هر کدام از اعضای خانواده دلشان می خواهد که یک اتاق شخصی داشته باشند. شاید کودکان در انتخاب اتاق و دکوراسیون آن نقشی نداشته باشند اما به تدریج که بزرگ می شوند و به دوران نوجوانی و جوانی قدم می گذارند، دلشان می خواهد که سلیقه شان را در چیدمان اتاق دخالت دهند.

 

راحت ترین اتاق دخترانه را طراحی کنید - تصویر 1

 

اگر این روزها به این موضوع فکر می کنید، چند پیشنهاد را با سلیقه خودتان بچینید و از بودن در این اتاق لذت ببرید.

 

نور

 

در هر اتاقی نور حرف اول را می زند. اگر می خواهید شاید و نشاط شما زیاد شود به نور اتاق تان توجه کنید. اتاق های شمالی خانه نور بهتری دارند. اگر خانه شما اجاره ای است در اسباب کشی بعدی به این نکته دقت کنید و با کمی زرنگی یک اتاق شمالی را به خودتان اختصاص دهید.

 

سایه بان

 

برای اینکه در ساعاتی از روز و هنگام استراحت نور شدید آفتاب برای شما آزاردهنده نباشد می توانید به جای پرده از سایه بان استفاده کنید. این سابقه بان های مدرن قابل تنظیم هستند و هرچقدر که بخواهید نور را به داخل اتاق راه می دهند.

 

رنگ ها

 

اگر امکان تغییر رنگ اتاق برای شما فراهم است سعی کنید به سراغ رنگ های روشنی از خانواده آبی یا سبز بروید. این دو رنگ آرامش بیشتری را ایجاد می کنند و بعد از یک روز شلوغ وقتی به اتاق تان می رسید با دیدن این رنگ ها حس آرام تری پیدا می کنید.

 

سعی کنید در انتخاب سایر اجزای اتاق هم رنگ هایی از همین خانواده ها انتخاب کنید و رنگ های مکمکل مانند قرمز و نارنجی را هم در قالب تابلو، شمع و کوسن داشته باشید.

 

چراغ مطالعه

 

در اتاق تان علاوه بر یک منبع نور اصلی مانند لوستر، به یک چراغ مطالعه یا آباژور هم نیاز دارید. بهتر است منبع اصلی خیلی پر نور نباشد و به جای آن از نورهای موضعی مانند چراغ مطالعه و دیوارکوب استفاده کنید.

 

فضای فراموش شده

 

در صورتی که فضای اتاق شما کوچک است لازم است که از هر فضایی بیشترین استفاده را داشته باشید. فضای زیر تخت جزو این دسته از فضاهاست. بنابرانی می توانید ساخت طبقات کشویی کوچکی را به نجاری سفارش دهید.

 

اگر ارتفاع تخت شما زیاد است مطمئن باشید که با این اقدام جای کافی برای نگهداری خرده ریزهایتان دارید.

 

تابلو و تزئینات

 

بیشتر دخترها از داشتن تزئینات ریز و درشت در اتاق شان لذت می برند. بنابراین اگر رنگ دیوارها و مبلمان شما خنثی است. با این پارچه ها و تزئینات رنگی در اتاق تان سرزندگی و نشاط بیشتری ایجاد کنید.

 

استفاده از نظم دهنده ها

 

یک اتاق می تواند با داشتن خرت و پرت های کوچک و بزرگ باز هم تمیز و مرتب به نظر برسد. شرط آن این است که نظم دهنده ها را فراموش نکنید. جعبه های کوچک و بزرگ، سبد و ظروف شیشه ای ازجمله مواد بازیافتی هستند که می توانید لوازم مختلف تان را داخل آنها قرار دهید و بدین ترتیب به هم ریختگی ها را به حداقل برسانید.

 

صندلی های راحت

 

برای کتاب خواندن، استراحت کردن و پذیرایی از دوستان تان یک یا چند صندلی را حتی تهیه کنید. قالیچه های نرم و هماهنگ با چیدمان اتاق نیز برای این منظور مناسبند.

دکوراسیون
اتاق
دخترانه
نور
رنگ
سایه بان
چراغ مطالعه
تابلو
تزئینات
صندلی
قالیچه
چیدمان
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه