راهنمایی برای خرید اسباب بازی‌های مناسب(صفر تا 3 ماه)

راهنمایی برای خرید اسباب بازی‌های مناسب(صفر تا 3 ماه)
برای بازی چی می‌خوای؟

شهرزاد: بازار اسباب بازی این روز‌ها پر است از اجناس ریز و درشت و رنگارنگی که حتی برای پدرو مادر‌ها هم وسوسه کننده هستند چه برسه به کوچولو‌ها. با این همه تنوع در رنگ، جنس و مدل به حتم خرید اسباب بازی برای شما سخت خواهد بود. از طرفی هم دغدغه خرید یک اسباب بازی مناسب که بتواند کوچولویتان را سرگرم کند و برایش از همه نظر مفید باشد شما را‌‌ رها نمی‌کند. برای انتخاب اسباب بازی مناسب بهتر است بیش از هر اقدامی اجازه دهید سن نوزاد راهنمای شما باشد.

 

 

صفر تا سه ماه

 در ماه‌های اول زندگی، نوزاد شما بیش از این‌که بتواند چیزی را در دست بگیرد یا بنشیند بیشتر با نگاه کردن و گوش دادن با دنیای اطراف خود ارتباط برقرار کرده و آن را کشف می‌کند. در این سن میدان دید او کم و تا حدودی تار است و تنها به اجسامی توجه نشان می‌دهد که در فاصله ۲۰ تا ۳۰ سانتی متری صورت او قرار می‌گیرند. در این سن صورت افراد بیشترین جذابیت را برایش دارند و عکس‌های بزرگ، سیاه و سفید و رنگ‌های روشن هم توجهش را به خوبی جلب می‌کنند. صدا‌ها، موسیقی و ریتم‌های آرام هم می‌توانند او را ساعت‌ها سرگرم کنند. اسباب‌بازی‌هایی که با تکان دادن صداهای مختلف از خود تولید می‌کنند در این سن برایش از اسباب بازی‌های بی‌صدا جذاب‌ترند، پس در این سن باید بیشتر به دنبال اسباب‌بازی‌هایی باشید که حس بینایی و شنوایی او را تحریک می‌کنند.

 

 راهنمایی برای خرید اسباب بازی‌های مناسب(صفر تا 3 ماه) - تصویر 1

آویزهای رنگارنگ:

آویزهای رنگارنگ که بالای سر نوزاد آویزان می‌کنید می‌توانند زاویه دید افقی جدیدی به زندگی نوزاد اضافه کنند. به دنبال آویزهایی باشید که رنگ‌های روشن، شاد و هماهنگ دارند. اگر این آویز‌ها موزیکال باشند بهتر است و شما با یک تیر دو نشان زده‌اید و هم حس بینایی او را تحریک کرده‌اید و هم حس شنوایی‌اش را. نوزادان در این سن ۸۰ درصد مواقع بیشتر به سمت راست نگاه می‌کنند و تمایل‌شان به نگاه کردن به سمت راست بیشتر است، پس وصل کردن آویز بالای سرش یا در سمت چپ چندان مفید نیست، سعی کنید آویز را در سمت راست میدان دید او وصل کنید.

 

 راهنمایی برای خرید اسباب بازی‌های مناسب(صفر تا 3 ماه) - تصویر 2

آینه‌های نشکن:

در این سن نگاه کردن به جزئی��ت صورت افراد یکی از سرگرم کننده‌ترین و آموزنده‌ترین فعالیت‌ها برای نوزاد است. در عین حال آن‌ها از دیدن چهره خود نیز لذت می‌برند، اگرچه هنوز متوجه نیستند آنچه در آینه می‌بینند صورت خودشان است، حتی ممکن است یک رابطه دوستی جالب و خنده‌دار با موجود درون آینه برقرار کنند و شما در سه ماهگی ببینید که نوزادتان با بازتاب چهره خودش در آینه دوست شده، حرف می‌زند و لبخند تحویلش می‌دهد. یکی از اسباب بازی‌های مفید برای این سن آینه‌های نشکنی است که می‌توانید در سمت راست تخت او یا میز تعویض نصب کنید تا او خودش را ببیند و کیف کند.

 راهنمایی برای خرید اسباب بازی‌های مناسب(صفر تا 3 ماه) - تصویر 3

 

کتاب‌های پارچه‌ای:

کتاب‌های پارچه‌ای فقط و فقط برای نوزادان طراحی می‌شوند، این کتاب‌ها به دلیل بافت نرمی که دارند برای نوزاد بدون خطر هستند و نوزاد شما می‌تواند به راحتی و بدون اینکه آسیبی ببیند با آن‌ها بازی کند. به دنبال کتاب‌هایی باشید که رنگ‌ها و طرح‌هایش کنتراست داشته باشد تا توجه نوزاد را بیشتر جلب کند.

 

می‌توانید کنار نوزاد دراز بکشید و طرح‌ها را به زبان ساده توضیح دهید و ورق بزنید و اجازه بدهید او ورق زدن کتاب را با دقت ببیند و به صدای شما گوش دهد، با اینکه نوزاد کوچک است اما این کار شما او را به کتاب خواندن علاقه‌مند خواهد کرد و شما نتیجه‌اش را در آینده خواهید دید.

نوزاد
بازی
کتاب
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه