روز کودکان چشم بادامی مبارک!

روز کودکان چشم بادامی مبارک!

نی نی بان: 5 می روز جهانی کودک در ژاپن است، روزی که خانواده‌ها شادی و سلامت کودکان خود را جشن می‌گیرند. این روز در سال 1948 تعطیل رسمی اعلام شد اما سابقه آن به زمان‌های کهن باز می‌گردد. این جشن در باغی پر از گیاهان زیبا و با زرق و برق بسیاری برپا می‌شود. پرچم‌های مخصوص این جشن همه جا دیده می‌شوند.

 

روز کودکان چشم بادامی مبارک! - تصویر 1

 

(پنجمین روز از پنجمین ماه سال در ژاپن که روز پسر است، تانگو نو سکو و سومین روز از سومین ماه سال که هینا ماسوری نام دارد، روز دختر (فستیوال عروسک) نام گرفته است.)

 

در این فستیوال مشهور هنر، موسیقی، ورکشاپ، مسابقه و سرگرمی‌های زیادی مانند بازی‌های سنتی ژاپنی و فعالیت‌هایی چون پرواز بادبادک‌ها، داستان سرایی، خوشنویسی، سرو غذاهایی چون سوشی، ماسک‌های گوناگون، نمایش بونسای، جودو، کاراته و غیره برای شرکت کننده‌ها ترتیب داده شده است.

 

روز کودکان چشم بادامی مبارک! - تصویر 2

 

تئاتری نیز برگزار می‌شود که کودکان در آن نقش دارند. این تئاتر حدود 600 سال قبل کشف شد. کودکان در آن لباس‌های سنتی به تن می‌کنند و پس از هفته‌ها تمرین به نقش آفرینی می‌پردازند.

 

در آنجا می‌توانید غذاهایی چون سوشی، کباب ژاپنی، نان مخصوص سنتی، قهوه و نوشیدنی‌های سرد را تهیه کنید، اما بهترین ایده این است که خود لوازم پیک نیک خودتان را به آنجا ببرید. از آنجا که مسیری را باید پیاده طی کنید، کالسکه کودتان را از یاد نبرید.

 

روز کودکان چشم بادامی مبارک! - تصویر 3

 

این فستیوال معمولا از صبح تا بعد از ظهر به طول می‌انجامد. خانواده‌ها و دوستان زمان خوشی را در آنجا سپری خواهند کرد. 

کودک
جشن
ژاپن
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه