یک ساندیچ خوشمزه و ساده. طرز تهیه ساندویچ مرغ و قارچ. مواد لازم برای ساندویچ مرغ و قارچ : برای ۴ نفر. مرغ. دو تکه ران و سینه. قارچ. ۲۵۰ گرم. پیاز متوسط. ۲ عدد. پنیر پیتزا. ۴ ورق یا ۲۰ گرم رنده شده. سس مایونز. ۶- ۵ قاشق غذاخوری. آب لیمو. به مقدار لازم. روغن. ۳ قاشق غذاخوری. ادویه کاری و نمک و فلفل و زردچوبه. به مقدار لازم. فلفل دلمه ای. یک عدد کوچک. نان ساندیچی متوسط. ۴ عدد. خیار شور. به مقدار لازم. طرز تهیه ساندویچ مرغ و قارچ :. ابتدا مرغ را با مقداری آب و پیاز و مقداری ادویه و نمک و آب لیمو ...

روش تهیه ساندویچ مرغ و قارچ

یک ساندیچ خوشمزه و ساده

طرز تهیه ساندویچ مرغ و قارچ

مواد لازم برای ساندویچ مرغ و قارچ : برای ۴ نفر

مرغ دو تکه ران و سینه
قارچ ۲۵۰ گرم
پیاز متوسط ۲ عدد
پنیر پیتزا ۴ ورق یا ۲۰ گرم رنده شده
سس مایونز ۶- ۵ قاشق غذاخوری
آب لیمو به مقدار لازم
روغن ۳ قاشق غذاخوری
ادویه کاری و نمک و فلفل و زردچوبه به مقدار لازم
فلفل دلمه ای یک عدد کوچک
نان ساندیچی متوسط ۴ عدد
خیار شور به مقدار لازم

طرز تهیه ساندویچ مرغ و قارچ :
ابتدا مرغ را با مقداری آب و پیاز و مقداری ادویه و نمک و آب لیمو بار می گذاریم تا کاملا پخته شود. بعد مرغ را از آب جدا کرده و ریش ریش می کنیم. پیاز را خرد کرده و تفت داده وقتی طلائی شد زردچوبه را اضافه کرده و سپس فلفل دلمه ای و بعد قارچ را نیز اضافه می کنیم و شعله را زیاد می کنیم تا قارچ ها آب نیفتد.

 

در این مرحله مرغ ها را اضافه کرده و تفت داده و بعد پنیر پیتزا را اضافه می کنیم. در این مرحله سس مایونز را با یک فنجان آب مرغ و بقیه ادویه اضافه کرده بر روی مواد می ریزیم و بعد یکی دو دقیقه خاموش کرده و مواد را وسط نان های ساندویچی ریخته و خیارشور برش زده را وسط ساندویچ ها می گذاریم.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه