رییس کل بانک مرکزی: کاهش چشمگیر تورم از دستاوردهای دولت است

رییس کل بانک مرکزی: کاهش چشمگیر تورم از دستاوردهای دولت است

1-Pic[WwW.KamYab.IR]

رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی گفت: کاهش چشمگیر تورم از دستاوردهای بزرگ دولت یازدهم است و امیدواریم روند بهبود وضعیت اقتصادی در کشور بخوبی ادامه داشته باشد.

به گزارش کمیاب، ولی الله سیف، پنجشنبه در دیدار با علما و مراجع تقلید در قم افزود: کاهش تورم درکشور به دلیل وسواس دولت در رعایت نظم و انضباط پولی و مالی و افزایش امید و خوشبینی مردم با روی کار آمدن دولت یازدهم است.

وی با بیان اینکه امروز کشور دچار رکود تورمی شده و برطرف کردن این معضل کار بسیار سخت و پیچیده ای است گفت: بر اساس برنامه ریزی ها تلاش می کنیم تا پایان سال ۹۳ تورم متوسط به ۲۵ درصد برسد.

رییس کل بانک مرکزی، اولویت های این مجموعه را تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و تکمیل پروژه های نیمه تمام در کشورعنوان کرد و افزود: بازگشت ثبات اقتصادی به کشور، پیش نیاز توسعه و پیشرفت است و امیدواریم نقدینگی اثربخش به سمت رونق تولید در کشور سوق یابد.

وی با بیان اینکه صدور مجوز برای ایجاد بانک های جدید متوقف شده است، از ادغام بانک ها و موسسات کوچک در آینده سخن گفت و افزود: برای جذب منابع قرض الحسنه، صندوق ویژه و جاذبه هایی در بانک ها شکل خواهد گرفت و بانک ها نیز موظف هستند تا منابع و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه را نسبت به سایر حساب هایشان کاملا متمایز کنند.

سیف همچنین گفت : در سال ۹۱ رشد اقتصادی کشورمان منفی شش درصد شده بود و این رقم تا پایان شهریور ۹۲ به منفی دو درصد رسیده بود که امیدواریم تا پایان سال ۹۳ به رشد اقتصادی دو تا سه درصدی دست یابیم.

وی بر ضرورت دستیابی به بانکداری بدون ربا و بانکداری اسلامی که بتواند پاسخگویی همه نیازهای مردم و نظام اقتصادی کشور باشد، تاکید کرد و گفت: با گسترش و رونق بانکداری الکترونیک، بسیاری از هزینه های تحمیلی به جامعه کاهش یافته و در حال حاضر ۹۸درصد تراکنش ها با موفقیت انجام می شود

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه