زنان باردار، فقط لباس گشاد بپوشند؟

زنان باردار، فقط لباس گشاد بپوشند؟

شهرزاد: یکی از دغدغه‌های خانم‌های باردار انتخاب درست لباس است. در دوران بارداری اندام‌تان به هم می‌ریزد و لباس‌های سابق دیگر اندازه‌تان نمی‌شود.

 

زنان باردار، فقط لباس گشاد بپوشند؟ - تصویر 1

شاید به همین دلیل روحیه‌تان به هم بریزد و فکر کنید دیگر نمی‌توانید خوش‌لباس باشید. اما واقعیت چیز دیگری است. تمام مادران این تجربه را پشت سر گذاشته‌اند. 

 

علاوه ‌بر این، در دوران بارداری حق زیادی برای انتخاب لباس دارید و لباس‌های بامزه‌ای که در حالت عادی پوشیدن آن‌ها منطقی به نظر نمی‌رسد، برای دوران بارداری عالی هستند.

 

سارافون، شلوار پیش سینه‌دار، پیراهن‌هایی که از زیر سینه چین می‌خورند شما را شبیه وقتی می‌کند که یک دختر کوچولو بودید. اما غیر از تنوع زیاد در رنگ و مدل، شما برای انتخاب لباس بارداری مناسب باید به نکات دیگری هم دقت کنید.

 

رودربایستی را کنار بگذارید

 

شما بیشتر از آن‌چه فکر می‌کنید اضافه سایز پیدا می‌کنید. پس در این دوره خرید لباس‌های چسبانی که درست اندازه تن‌تان هستند را کنار بگذارید و لباسی بخرید که بدون آن‌که آویزان و بی‌ریخت به نظر برسد، در ناحیه شکم به اندازه کافی گشاد باشد.

 

لباس‌های چسبان و لباس‌هایی که روی شکم شما فشار می‌آورند جنین را آزار می‌دهند و خوش‌پوشی به آزار و اذیت هدیه کوچکی که در شکم دارید، نمی‌ارزد.

 

به جز شکم، بقیه بخش‌های بدن شما هم در دوران بارداری تغییر سایز پیدا می‌کنند. دور سینه، بازو، ران و بقیه بخش‌ها نه به اندازه شکم اما در خانم‌های مختلف به اندازه‌های مختلف تغییر سایز پیدا می‌کند.

 

موقع خرید به این تغییر سایز هم توجه کنید. پیشنهاد ما این است که از همان ابتدای بارداری لباس‌های مورد نیازتان تا آخر دوره بارداری را نخرید. هر خانمی به یک نسبت در این دوران چاق می‌شود. بهتر است کمی صبر کنید و هر وقت نیاز به لباس پیدا کردید به بازار بروید.

 

به اندازه بخرید

 

شکم شما با سرعت رشد می‌کند. شلواری که در ماه پنجم خریده‌اید، ��تما در ماه هشتم برای‌تان کوچک خواهد بود. بنابر‌این بهتر است از همان ابتدا لباس‌هایی بخرید که بتوانید تا آخر دوران بارداری بپوشید.

 

در ضمن، در خرید لباس زیاده‌روی نکنید. شلوارهای دوران بارداری فقط در این دوران و هفته اول بعد از زایمان به درد شما می‌خورند. بیشتر مادران متفق‌القولند که 2 شلوار برای کل دوران بارداری کافی است.

 

پیشنهاد ما خرید یک شلوار مشکی ساده برای همراه کردن با بلوزها و مانتوهای رسمی و یک شلوار جین بارداری برای همراهی با لباس‌های اسپرت است.

 

دامن‌های چین‌دار هم پوشش مناسبی برای دوران بارداری هستند چون راحت و زیبا هستند و می‌توانید با یک جوراب شلواری آن‌ها را بپوشید. جوراب شلواری را می‌توانید در ماه‌های آخر زیر شکم‌تان نگه دارید.

 

لباس مجلسی بارداری را فقط در صورتی بخرید که مراسمی مثل عروسی در پیش دارید. این لباس را معمولا فقط یک‌بار می‌پوشید، مگر این‌که عروسی دیگری در پیش داشته باشید.

 

در دوران بعد از زایمان این لباس به دردتان نمی‌خورد. بنابراین اگر دوست یا خواهرتان این لباس را دارد، می‌توانید به جای خرید لباس نو لباس را از او قرض بگیرید.

 

برای خرید بلوز، می‌توانید بلوزهایی را انتخاب کنید که به درد وقت‌های دیگر هم بخورد. بلوزهایی که از زیر سینه گشاد می‌شود را می‌توانید همیشه بپوشید. مدتی است این لباس‌ها مد شده‌اند. مانتوهای جلو باز و پانچو هم به درد دوران بارداری و هم دوران بعد از بارداری می‌خورد.

 

 

راز و رمزها را بشناسید

 

- لباس‌هایی که در دوران بارداری می‌پوشید باید شکل کلی آن‌ها شبیه حرف A باشد. یعنی در بالا تنگ و در پایین گشاد باشند.

 

 

- شلوارهای بارداری دو مدل هستند. یک مدل آن‌ها که یک تکه کش‌مانند در جلو دارند و شکم شما را می‌پوشانند و مدل دیگر آن‌ها که زیر شکم شما قرار می‌گیرند.

 

شلوارهای مدل دوم بهتر هستند. هم از بابت کش آمدن آن یک تکه پارچه نگران نخواهید شد و هم شکیل‌تر در تن شما می‌ایستند.

 

- پاهای شما به اندازه بالاتنه‌تان چاق نمی‌شوند. بنابراین اگر می‌خواهید زیاد چاق به نظر نرسید می‌توانید شلوار به همراه یک بلوز بارداری بپوشید.

 

- از دامن یا دامن شلواری‌های بلند استفاده کنید چون قد شما را بلندتر نشان می‌دهند و نمی‌گذارند بزرگی شکم‌تان به چشم بیاید.

 

- لباس‌هایی بپوشید که بدون این‌که سرشانه و یقه لباس برای‌تان گشاد باشد و بی قواره به نظر برسید، به شکم‌تان فشار نیاورند. شما مجبور نیستید به خاطر اینکه باردار هستید لباس‌های گشاد بپوشید. باید لباس‌هایی را انتخاب کنید که برای این وضعیت خاص ظاهری شما دوخته شده‌اند.

 

 

- می‌توانید از بلوز یا پیراهن‌هایی استفاده کنید که علاوه‌بر این‌که گشاد هستند، پشت کمر آن‌ها با یک کمربند بسته می‌شود. این کمربند باعث می‌شود بتوانید بسته به بزرگ شدن اندازه شکم، آن را تنگ و گشاد ببندید تا لباس‌تان علاوه‌بر این‌که زشت و گشاد به نظر نرسد، در تمام طول باداری برای‌تان قابل استفاده باشد.

 

- پارچه‌های طرح‌دار یا راه‌دار برجستگی‌های بدن شما را بیشتر نشان می‌دهند. برای این دوران بهتر است لباس‌های ساده یا لباس‌های با طرح‌های ریز استفاده کنید.

 

- سعی کنید از لباس‌های رنگی استفاده کنید. رنگ‌های شاد علاوه‌بر این‌که روحیه شما را خوب می‌کنند و باعث می‌شوند این روحیه به فرزندتان هم منتقل شوند، تمرکز را از برجستگی‌های بدنت‌ان برمی‌دارد.

 

استفاده از وسایلی مثل گوشواره‌های بزرگ، هد بند، روسری‌های رنگی و ... هم باعث می‌شوند تمرکز به آن‌ها جلب شوند.

 

به جنس دقت کنید

 

فیزیولوژی بدن شما در طول دوره بارداری کمی با قبل فرق می‌کند. شما در این دوره آسیب‌پذیرتر شده و بدن‌تان نسبت قبل حساس‌تر می‌شود.

 

پس بهتر است از لباس‌های نخی استفاه کند. لباس‌هایی با الیاف طبیعی که برای پوست شما حساسیت ایجاد نمی‌کنند. بهترین پارچه برای لباس بارداری، پارچه‌هایی از جنس تریکوی نخی هستند.

 

این پارچه‌ها از چند جهت مناسبند. اولین دلیل، نخی بودن و ضد آلرژی بودن آن‌هاست. دلیل دوم این است که به راحتی کش می‌آیند و شما را اذیت نخواهند کرد.

 

دلیل سوم هم این است که این پارچه‌ها در بدن شما خودشان را می‌اندازند و باعث لاغر نشان دادن شما می‌شوند. جنس‌های استرچ هم برای این دوران مناسب هستند.

 

پارچه
لباس
بارداری
دامن
گشاد
تنگ
انتخاب لباس
شکم
سینه
جنین
شلوار
زایمان
عروسی
بلوز
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه