تحقیقات پلیس در این‌باره از چندی قبل با شکایت زن جوانی در کلانتری ۱۰۳گاندی شروع شد. شاکی به مأموران گفت که ساعتی قبل درحالی‌که سوار اتوبوس تندرو بود ۲زن جوان با همدستی یکدیگر ۳میلیون تومان چک پول از وی دزدیده‌اند. وی ادامه داد: در خیابان ولیعصر سوار اتوبوس‌های تندرو شدم تا به چهارراه پارک وی بروم اما وقتی اتوبوس به ایستگاه نیایش رسید فهمیدم چک‌پول‌هایی که داخل کیفم بود سرقت شده است. ناخودآگاه یاد ۲زنی افتادم که در ایستگاه قبلی پیاده شدند. یکی از آنها به بهانه کم بودن جا نزدیکم آمد و دستش ...

زنان جیب بر در اتوبوس های تند رو!

 

1-Zan[Nayabfun.com]

 

 

تحقیقات پلیس در این‌باره از چندی قبل با شکایت زن جوانی در کلانتری ۱۰۳گاندی شروع شد. شاکی به مأموران گفت که ساعتی قبل درحالی‌که سوار اتوبوس تندرو بود ۲زن جوان با همدستی یکدیگر ۳میلیون تومان چک پول از وی دزدیده‌اند. وی ادامه داد: در خیابان ولیعصر سوار اتوبوس‌های تندرو شدم تا به چهارراه پارک وی بروم اما وقتی اتوبوس به ایستگاه نیایش رسید فهمیدم چک‌پول‌هایی که داخل کیفم بود سرقت شده است.

ناخودآگاه یاد ۲زنی افتادم که در ایستگاه قبلی پیاده شدند. یکی از آنها به بهانه کم بودن جا نزدیکم آمد و دستش را به میله‌ای که جلوی صورتم بود گرفت و همزمان نفر دوم به کیف دستی‌ام نزدیک شد. همان موقع راننده ناگهان ترمز کرد و تعادلم را از دست دادم. چند لحظه بعد هم به ایستگاه رسیدیم و آن ۲نفر پیاده شدند.

کیف‌زنی‌های سریالی
علاوه بر این زن در روزهای بعد چند نفر دیگر نیز که در اتوبوس‌های تندرو طعمه سارقان قرار گرفته بودند به کلانتری رفتند و در اظهارات مشابهی اعلام کردند وسایل باارزش داخل کیف‌شان مثل پول، جواهرات، تلفن همراه، دوربین عکاسی و… سرقت شده است. همه آنها در اتوبوس‌های خیابان ولیعصر طعمه سارقان قرار گرفته بودند و از سویی بیشتر آنها به ۲زن جوان مشکوک بودند و گفتند به‌احتمال زیاد آنها در ازدحام داخل اتوبوس وسایل‌شان را سرقت کرده‌اند. این موضوع از سرقت‌های سریالی سارقان حکایت داشت. در چنین شرایطی مأموران برای شناسایی سارقان به تکاپو افتادند.

از آنجا که شیوه این سرقت‌ها نشان می‌داد متهمان حرفه‌ای هستند، آلبوم مجرمان سابقه‌دار در معرض دید مالباختگان قرار گرفت تا شاید آنها را شناسایی کنند. شاکیان بعد از دیدن چهره ده‌ها سارق سابقه‌دار، زنی ۲۳ساله به نام سحر را به‌عنوان سارق اموال‌شان شناسایی کردند. بررسی سوابق این زن نشان می‌داد او ۲ سال قبل به اتهام سرقت از مسافران اتوبوس‌های تندرو دستگیر و زندانی شده اما بعد از طی کردن دوران محکومیتش آزاد شده است. در چنین شرایطی تلاش‌ها برای شناسایی مخفیگاه وی آغاز شد.

زن سابقه‌دار در دام پلیس
چند روز بعد از آغاز تحقیقات مأموران تجسس کلانتری گاندی به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می‌داد سحر در خانه‌ای واقع در کرج پنهان شده است. به این ترتیب مأموران صبح روز شنبه با مجوز قضایی وی را بازداشت کردند. مأموران در جریان بازرسی از مخفیگاه این زن تعداد زیادی از اموال مسروقه شامل مدارک شناسایی، جواهرات و گوشی تلفن همراه کشف کردند.

۳۴سرقت در ۲هفته
هرچند سحر در بازجویی‌های مقدماتی حاضر نبود به‌دست داشتن در سرقت‌ها اعتراف کند، ولی ۳۴نفر از مالباختگان که طی ۲هفته گذشته در اتوبوس‌های تندروی خیابان ولیعصر از آنها سرقت شده بود با دیدن چهره‌اش، او را به‌عنوان سارق اموال‌شان شناسایی کردند. با این حال هنوز اطلاعاتی درباره همدست وی در اختیار مأموران نبود. اما در ادامه تحقیقات معلوم شد همدست او زن سابقه‌داری به نام شهین است که به‌تازگی از زندان آزاد شده است. هم‌اکنون سحر در بازداشت به سر می‌برد و تحقیقات پلیس برای دستگیری همدست وی ادامه دارد.

سرهنگ عبدالوهاب حسنوند، رئیس‌کلانتری ۱۰۳گاندی با اعلام جزئیات این پرونده از شهروندانی که با این شیوه از آنها سرقت شده است دعوت کرد برای شناسایی متهم به پایگاه سوم پلیس آگاهی مراجعه کنند. وی همچنین به شهروندان توصیه کرد با توجه به نزدیک شدن به روزهای آخر سال و ازدحام در وسایل حمل‌ونقل عمومی و مراکز خرید از حمل پول، جواهرات و وسایل باارزش خودداری و از کارت‌های اعتباری برای خرید استفاده کنند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه