غذای سوفله یونانی که متعلق به کشور یونان است غذای خوشمزه ای است که براحتی تهیه می شود. طرز تهیه سوفله یونانی را در بخش آشپزی تاپ ناز مشاهده می کنید. مواد لازم برای سوفله یونانی. پیاز خردشده 1 عدد. سیر خردشده 1 حبه. گوشت چرخ شده 500 گرم. نمک 3/4قاشق چایخوری. رب گوجه فرنگی 1و1/4 پیمانه. ماکارونی تیکه ای و پنیر پیتزا از هر کدام 240 گرم. مارگارین (کره) و روغن زیتون از هر کدام 2 قاشق سوپخوری. تخم مرغ 2 عدد. پنیر پارمیزان به میزان لازم. روغن جامد 3 قاشق سوپخوری. فلفل و زردچوبه به میزان لازم. شیر ...

سوفله یونانی

غذای سوفله یونانی که متعلق به کشور یونان است غذای خوشمزه ای است که براحتی تهیه می شود. طرز تهیه سوفله یونانی را در بخش آشپزی تاپ ناز مشاهده می کنید.

 

مواد لازم برای سوفله یونانی

پیاز خردشده 1 عدد
سیر خردشده 1 حبه
گوشت چرخ شده 500 گرم
نمک 3/4قاشق چایخوری
رب گوجه فرنگی 1و1/4 پیمانه
ماکارونی تیکه ای و پنیر پیتزا از هر کدام 240 گرم
مارگارین (کره) و روغن زیتون از هر کدام 2 قاشق سوپخوری
تخم مرغ 2 عدد
پنیر پارمیزان به میزان لازم
روغن جامد 3 قاشق سوپخوری
فلفل و زردچوبه به میزان لازم
شیر 1 پیمانه
آرد 2قاشق سوپخوری
کره 50 گرم
سوفله یونانی

طرز تهیه سوفله یونانی

پیاز و سیر را در روغن تفت دهید، نمک را به گوشت افزوده چنگ بزنید پس از آن داخل مواد ریخته سرخ کنید تا رنگ قرمز گوشت از بین برود. روغن اضا��ی را از تابه خارج کرده، رب گوجه فرنگی و زردچوبه را در آن ریخته و تفت داده و کنار بگذارید. مارگارین را آب کرده، آرد و شیر را در آن ریخته تا غلیظ شود. سپس نمک، فلفل و پنیر پارمیزان را به آن اضافه کنید. ماکارونی را طبق دستور در آب نمک دار بپزید آب آن را خارج کرده و آبکش کنید. تخم مرغ ها و مارگارین را به ماکارونی افزوده هم بزنید تا یکنواخت شود. ظرف کم عمق به گنجایش دو لیتر را قدری چرب کنید. اول نصف ماکارونی بعد تمامی گوشت، نصف پنیر پیتزا، بقیه ماکارونی و سس را بریزید. ظرف را قدری به آرامی تکان داده و بقیه پنیر پیتزا را در سطح آن پخش نموده و با ذراتی از مارگارین تزئین کنید و با حرارت 175 درجه سانتی گراد به مدت 40 دقیقه در فر قرار دهید.
سوفله یونانی

 

نکات تکمیلی در مورد سوفله یونانی

سوفله یونانی جزو غذای ملل – یونانی میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 40 دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 40 دقیقه میباشد .
سوفله یونانی را می توانید در وعده نهار – شام – سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .

سوفله یونانی ، طرز تهیه سوفله یونانی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه