شیائومی یکی از تولیدکنندگان گوشی برای بازار چین است. سهم شیائومی از بازار این کشور ۷ درصد است و یکی از تولیدکنندگان موفق به حساب می‌آید. در سال ۲۰۱۳ شیائومی ۱۸٫۷ میلیون دستگاه تلفن‌هوشمند به فروش رسانده که از رقم ۲۰ میلیون دستگاهی که تخمین زده بود، کمتر است. امسال شیائومی برای دستیابی به رکورد ۴۰ میلیون تلفن‌هوشمند تلاش می‌کند و علاوه بر تغییر نام به می، در ۱۰ بازار دیگر حاضر خواهد شد. در ادامه به جزئیات این خبر می‌پردازیم. برای دستیابی به چنین رکوردی قبلا برنامه‌هایی برای توسعه‌ی بازار ...

شیائومی، تولید کننده گوشی هوشمند چینی به ” می ” تغییر نام می دهد

شیائومی یکی از تولیدکنندگان گوشی برای بازار چین است. سهم شیائومی از بازار این کشور ۷ درصد است و یکی از تولیدکنندگان موفق به حساب می‌آید. در سال ۲۰۱۳ شیائومی ۱۸٫۷ میلیون دستگاه تلفن‌هوشمند به فروش رسانده که از رقم ۲۰ میلیون دستگاهی که تخمین زده بود، کمتر است. امسال شیائومی برای دستیابی به رکورد ۴۰ میلیون تلفن‌هوشمند تلاش می‌کند و علاوه بر تغییر نام به می، در ۱۰ بازار دیگر حاضر خواهد شد. در ادامه به جزئیات این خبر می‌پردازیم.

xiaomi-mi[WwW.KamYab.IR]

برای دستیابی به چنین رکوردی قبلا برنامه‌هایی برای توسعه‌ی بازار فروش محصولات خود برنامه‌ریزی کرده بود که در زومیت به آن پرداختیم. خبر جدید این است که به زودی فروشندگانی در بازار هند، برزیل، روسیه، مالزی، اندونزی، تایلند، ویتنام، مکزیک و فیلیپین هم به فروش محصولات شیائومی دست خواهند زد.
علاوه گوشی‌های هوشمند، روترها و تلویزیون ۴۷ اینچی سه بعدی که با تراشه‌ی S600 کوآلکام، سیستم‌عامل اندروید با پوسته‌ی MIUI را به خدمت گرفته هم از محصولات این سازنده‌ی چینی است. این رام اندرویدی یکی از محبوب‌ترین رام‌های سفارشی اندروید است و در سراسر دنیا بسیار دانلود و استفاده شده است.

شیائومی در فروش بسیار سریع محصولات خود استاد است؛ به عنوان مثال ۱۰۰ هزار دستگاه گوشی به صورت آنلاین در اولین دقایق یکی از رکوردهای این کمپانی است. رکورد دیگر فروش ۱٫۳ میلیون تلفن‌هوشمند تنها در ۱۲ ساعت است که ۲۴۰ میلیون دلار سود نصیب این کمپانی کرده است.

اما آخرین اقدام جالب شیائومی یک تغییر نام جدی است. از این پس قرار است Xiaomi به Mi تبدیل شود. چندی پیش دامنه Mi.com را به مبلغ ۳٫۶ میلیون دلار خریداری کرده که قیمت بالای دامنه‌های دو حرفی را متذکر می‌شود. می نام ساده‌تری است و با نام محصولات این کمپانی مثل گوشی Mi 3 یا تلویزیون Mi TV یا روتر Mi Box سازگاری بیشتری دارد.

یکی از مؤسسین شیائومی بر این باور است که این کمپانی در بازارهای جهانی هم موفق خواهد بود، مخصوصا که این کمپانی می‌تواند محصولات خود را به صورت آنلاین به فروش برساند که با توجه به کم‌شدن هزینه‌ی توزیع و خرده‌فروشی، سود بیشتری برای سازنده و البته هزینه‌ی کمتری برای مشتری خواهد داشت. /

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه