بیماری های مفصلی آرتروز و رماتیسم در بین زنان ایرانی بسیار شایع شده است. بیماری های مفصلی بیشتر در بین خانم های ایرانی خانه دار که مدام سر پا هستند و مرتب خم و راست می شوند بیشتر است. بیماری های مفصلی و درد مفاصل و شیوع آن در بین خام های ایرانی. آرتروز زانو رایج ترین نوع آرتروز به شمار می رود و در حقیقت تخریب و فرسایش مزمن غضروف مفصلی اطراف زانو است. این بیماری عموما افراد بالای 45 سال را هدف قرار می دهد، با این همه در هر سنی احتمال ابتلا به آرتروز زانو وجود دارد. غضروف مفصلی منافی روی اس ...

شیوع بیماری و دردهای مفصلی در زنان ایرانی

بیماری های مفصلی آرتروز و رماتیسم در بین زنان ایرانی بسیار شایع شده است. بیماری های مفصلی بیشتر در بین خانم های ایرانی خانه دار که مدام سر پا هستند و مرتب خم و راست می شوند بیشتر است.

 

بیماری های مفصلی و درد مفاصل و شیوع آن در بین خام های ایرانی

آرتروز زانو رایج ترین نوع آرتروز به شمار می رود و در حقیقت تخریب و فرسایش مزمن غضروف مفصلی اطراف زانو است. این بیماری عموما افراد بالای 45 سال را هدف قرار می دهد، با این همه در هر سنی احتمال ابتلا به آرتروز زانو وجود دارد. غضروف مفصلی منافی روی استخوان های مفصل زانو (پشت کشک زانو، پایین استخوان ران و بالای استخوان درشت نی) را می پوشاند.

این غضروف در زمان بروز آرتروز زانو دستخوش تغییراتی تدریجی می شود:خاصیت کشسانی خود را از دست می دهد، به مرور سخت و سفت می شود، ترک بر می دارد و حین انجام فعالیت یا در اثر ضربه راحت تر از پیش آسیب می بیند و فرسوده می شود. بنابراین چون استخوان ها نمی توانند به سهولت روی غضروف ناهموار حرکت کنند. استخوان تحریک می شود و باعث زانو درد می گردد. سر استخوان های درگیر ضخیم می شود و خارهای استخوانی شکل می گیرند. همچنین ممکن است قطعه های کوچکی از غضروف شکسته شده پیرامون ناحیه داخلی زانو شناور باشند.

 

شیوع بیماری و دردهای مفصلی در زنان ایرانی

بیماری های مفصلی گریبان گیر خانم های ایرانی است

متاسفانه در سال های اخیر آمار ناشی از بیماری های مفصلی همچون آرتروز در بین افراد کشور ب�� خصوص زنان و دختران رواج پیدا کرده است.

در سال های اخیر به دلیل رواج استفاده از وسایل الکترونیکی و افزایش پشت میزنشینی میزان شیوع بیماری های مفصلی از جمله آرتروز بسیار رواج پیدا کرده است.
میزان شیوع بیماری های مفصلی از جمله آرتروز در بین زنان خانه دار بسیار شایع تر است چرا که زنان خانه دار در طول روز به مدت طولانی برای انجام کارهای خانه سر پا می ایستند و به کرات خم و راست می شوند. همین امر سبب بروز بیماری های مفصلی از جمله آرتروز در بین این افراد می شود.
کمبود کلسیم و ویتامین D در بین زنان و دختران ایرانی سبب شیوع بیماری های مفصلی و رماتیسمی در بین آن ها شده و لازم است در این مورد تدابیری اندیشیده شود.
کمبود کلسیم خصوصا در بین زنان بالای 50 سال سبب پوکی استخوان شده و شکستگی های استخوانی ناشی از این امر بسیار شایع است.
زنان و دختران برای پیشگیری از بیماری های مفصلی به ویژه آرتروز باید مصرف لبنیات کم چرب را در رژیم غذایی روزانه خود گنجانده و با ورزش منظم و اصولی از بروز بیماری های مفصلی و آسیب های استخوانی پیشگیری کنند.

شیوع بیماری های مفصلی در خانم های ایرانی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه