مواد لازم برای تهیه کیک مرغ:. مرغ. یک عدد سینه ی کامل. پیازچه کوچک. ۳ یا ۴ عدد. جعفری خرد شده. ۱۰۰گرم. نان تست. ۱۲ عدد. تخم مرغ. ۳ عدد. خیارشور. ۲۰۰گرم. هویج. ۱ عدد. سس مایونز. یک فنجان. ماست. یک فنجان. سس هزار جزیره. ۳ قاشق غذاخوری. نمک و فلفل و ذرت. به میزان لازم. طرز تهیه کیک مرغ :. مرغ رو می پزیم و ریش ریش میکنیم . تخم مرغ رو رنده میکنیم. خیارشورو تو یه ظرف جدا رنده میکنیم و آب خیارشور رو میگیریم. هویج رو رنده میکنیم. جعفری و پیازچه رو خوب شسته و خرد میکنیم. همه ی مواد را با ترکیب سس ...

طرز پخت کیک مرغ

مواد لازم برای تهیه کیک مرغ:

مرغ یک عدد سینه ی کامل
پیازچه کوچک ۳ یا ۴ عدد
جعفری خرد شده ۱۰۰گرم
نان تست ۱۲ عدد
تخم مرغ ۳ عدد
خیارشور ۲۰۰گرم
هویج ۱ عدد
سس مایونز یک فنجان
ماست یک فنجان
سس هزار جزیره ۳ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل و ذرت به میزان لازم

طرز تهیه کیک مرغ :
مرغ رو می پزیم و ریش ریش میکنیم . تخم مرغ رو رنده میکنیم.
خیارشورو تو یه ظرف جدا رنده میکنیم و آب خیارشور رو میگیریم. هویج رو رنده میکنیم. جعفری و پیازچه رو خوب شسته و خرد میکنیم.

3-CaikMorgh[WwW.KamYab.IR]

همه ی مواد را با ترکیب سس ها و نمک و فلفل مخلوط می کنیم.

2-CaikMorgh[WwW.KamYab.IR]

کناره های نان های تست را می بریم، و در ظرفی که می خواهیم کیک را سرو کنیم .

1-CaikMorgh[WwW.KamYab.IR]

یک ردیف از نان تست می چینیم و رویش یک لایه از مایه ی مرغ را روی نان ها پخش میکنیم و روی مواد کمی ذرت شیرین یا نخود سبز پخته میپاشیم .

9-CaikMorgh[WwW.KamYab.IR]

و باز یک لایه نان تست روی مواد گذاشته و به همان ترتیب قبل عمل می کنیم .

[img5]

نکته: من کیک رو در ۴ ردیف ۳ تایی نون درست کردم که به شکل مستطیل در آمد. میشه کیک رو در ۳ ردیف ۴ تایی نون درست کرد که به شکل مربع در بیاد!!
روی کیک را با پلاستیک فریزر می پوشانیم و چند ساعت کیک را در یخچال گذاشته تا جا بیفتد و سپس تمام سطح و دیواره ی کیک را سس مایونز می مالیم و به دلخواه تزیین میکنیم .

6-CaikMorgh[WwW.KamYab.IR]

میتونیم نون تست رو بعد از اینکه کناره هایش رو بریدیم به شکل مثلث ببریم و سالاد مرغ رو بین دو تکه از نونها قرار دهیم و روشو به دلخواه تزیین کرده و زیرشو کاغذ شیرینی قرار میدیم تا شکل شیرینی تر رو تداعی کنه به جای سالاد مرغ از سالاد الویه هم میتونیم استفاده کنیم!!

7-CaikMorgh[WwW.KamYab.IR]

منبع : shekamduneh.blogfa.com

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه