فوت و فن‌های زیبایی پوست و مو (1)

فوت و فن‌های زیبایی پوست و مو (1)

نی نی بان: امروزه بسیاری از روش‌های درمان‌ به شیوه‌هایی مشابه آن چه مردم در گذشته انجام می دادند، تغییر کرده است. دانشمندان دریافتند که روش‌های خانگی تاثیرگذارتر از هر چیز دیگری است. بنابراین ما در اینجا مواردی را برای شما آورده‌ایم که بر زیبایی شما می‌افزاید.

 

جو دو سر

 

بلغور جو دوسر حاوی گلوکان بتا است که باعث نرمی پوست می‌شود. یک مشت از آن را بردارید و در آبی داغ بریزید سپس آن را له کنید. زمانی که آب سرد شد آن را روی پوست‌تان قرار دهید و بگذارید تا خشک شود.

 

فوت و فن‌های زیبایی پوست و مو (1) - تصویر 1

 

روغن آواکادو

 

آواکادو به دلیل اسیدهای چرب که دارد به نرمی پوست کمک می‌کند. ویتامین‌های آ، ای و سی موجود در آن از آسیب‌های پوستی که در آینده ممکن است به آن مبتلا شوید، محافظت می‌کند. 5 یا 6 قطره از این روغن را روی پوست خود بریزید و ماساژ دهید سپس صورت خود را با حوله‌ای گرم به مدت 1 دقیقه بپوشانید تا روغن آن به داخل پوستتان نفوذ کند.

 

فوت و فن‌های زیبایی پوست و مو (1) - تصویر 2

 

گردو

 

گردو به دلیل روغنی که دارد از پوسته پوسته شدن پوست جلوگیری می‌کند. ¼ فنجان از گردو بدون پوست را با ½ فنجان روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری عسل در هم زن بریزید و با سرعت متوسط مخلوط کنید تا یک دست شود. آن را به مدت 2 دقیقه روی پوست خود قرار دهید سپس با آب گرم بشویید.

 

فوت و فن‌های زیبایی پوست و مو (1) - تصویر 3

 

پرتقال

 

اسیدی که در میوه وجود دارد سلول‌های‌ مرده پوست را از بین می‌برد. یک عدد پرتقال تازه را از وسط ببرید و نصف آن را بفشارید و آب آن را در ظرفی بریزید. ¼ شکر دانه ریز و ¼ فنجان روغن زیتون به آن اضافه کنید و هم بزنید. نصف کامل پرتقالی که داشتید را به زانو، آرنج، پاشنه و دیگر جاهای خشک بدنتان بمالید. مخلوط شکر را نیز روی پوست‌های مرده خود بزنید و بعد آن را با آب گرم بشورید.

 

فوت و فن‌های زیبایی پوست و مو (1) - تصویر 4

 

شیر

 

اسید لاکتیک موجود در شیر پوست به عنوان نرم کننده و چربی طبیعی آن به عنوان مرطوب کننده عمل می‌کند. شیر را به آب گرم اضافه کنید. این مخلوط خوبی برای افرادی است که از اگزما، پسوریازیس یا پوست حساس رنج می‌برند.

 

فوت و ف��‌های زیبایی پوست و مو (1) - تصویر 5

 

تخم مرغ

 

پروتئین موجود در تخم مرغ به درخشندگی و نرمی پوست کمک می‌کند. 1عدد تخم مرغ، 2 قاشق غذا خوری روغن نارگیل و 2 قاشق غذاخوری روغن کنجد را با هم مخلوط کنید و آن را روی موهای خشک خود بزنید سپس با حوله‌ای گرم بپوشانید.  5 تا 10 دقیقه منتظر بمانید و بدون خشک کردن آن، شامپو سپس نرم کننده به آن بزنید و بشورید.

 

فوت و فن‌های زیبایی پوست و مو (1) - تصویر 6

 

زیبایی
پوست
مو
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه