فوت و فن‌های زیبایی پوست و مو (2)

فوت و فن‌های زیبایی پوست و مو (2)

نی نی بان: امروزه بسیاری از روش‌های درمان‌ به شیوه‌هایی مشابه آن چه مردم در گذشته انجام می دادند، تغییر کرده است. دانشمندان دریافتند که روش‌های خانگی تاثیرگذارتر از هر چیز دیگری است. بنابراین ما در اینجا مواردی را برای شما آورده‌ایم که بر زیبایی شما می‌افزاید.

 

سرکه سیب

 

یک مشت جعفری را له کنید و ½ فنجان آب جوش روی آن بریزد و بگذارید 10 دقیقه خیس بخورد. پس از سرد شدن آن را با سرکه و 4 قطره از روغن درخت چای مخلوط کنید و به خوبی تکان دهید سپس روی پوستتان بمالید. می‌توانید باقی مخلوط را در یخچال نگه داری کنید.

 

فوت و فن‌های زیبایی پوست و مو (2) - تصویر 1

 

خامه شور

 

این ماده مرطوب کننده و نرم کننده خوبی برای پوست است. اسید لاکتیک موجود در آن سرعت بازسازی سلول‌های پوست را بالا و لکه‌های سیاه آن را از بین می‌برد. چربی‌های طبیعی موجود باعث نرمی پوست می‌شود . 1 تا 2 قاشق غذاخوری از خامه ترش و پر چرب و سرد را بر پوست صورت و گردن خود بمالید. تنها مراقب باشید تا با چشم‌ها و لب‌های شما در تماس نباشد. 7 تا 10 دقیقه صبر کنید، سپس آن را با حوله‌ای خیس تمییز کنید و با آب گرم بشورید.

 

فوت و فن‌های زیبایی پوست و مو (2) - تصویر 2

 

چای بابونه

 

این نوشیدنی آرام بخش خاصیت ضد التهابی دارد و قرمزی و پف دور چشم را از بین می‌برد. یک حوله بردارید و آن را در چای بابونه سرد فرو ببرید و بعد روی پوست خود بگذارید (برای از بین بردن پف چشم‌ها، آن را لوله کنید و مثل بالش روی چشم‌های خود قرار دهید). این ماده را به مدت حداقل 10 دقیقه روی پوست نگه دارید.

 

فوت و فن‌های زیبایی پوست و مو (2) - تصویر 3

 

روغن بادام

 

روغن بادام موطوب کننده فوق العاده‌ای است. با وجود بافت نرم و ویتامین ای، به سرعت به پوست نفوذ می‌کند و از دست و ناخن‌ها نیز در برابر آسیب‌های محیطی محافظت می‌کند.

 

فوت و فن‌های زیبایی پوست و مو (2) - تصویر 4

 

کیوی

 

ویتامین سی موجود در این میوه با آسیب‌های ناشی از رادیکل‌های آزاد مبارزه می‌کند. این ماده برای نرم کردن پوست نیز استفاده می‌شود. یک عدد کیوی پخته شده را تکه و له کنید و آن را روی صورت خود بمالید. تنها مراقب باشید که به اطراف چشم و روی لب‌های شما نفوذ نکند. پس از 30 تا 60 ثانیه آن را با آب گرم بشورید.

 

فوت و فن‌های زیبایی پوست و مو (2) - تصویر 5

 

روغن زیتون

 

این ماده سرشار از ویتامین ای و اسیدهای چرب است که به عنوان مرطوب کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای موهای شکننده نیز مناسب است. قبل از حمام،چند قاشق غذاخوری از آن را به  کل موهای خود بمالید و آن را با حوله‌ یا کلاهی بپوشانید. سپس آن را با شامپو و نرم کننده بشورید. موهای شما بسیار نرم خواهد شد.

 

فوت و فن‌های زیبایی پوست و مو (2) - تصویر 6

زیبایی
پوست
مو
سرکه سیب
بابونه
خامه
روغن
کیوی
بادام
زیتون
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه