حتما لوگوی کمپانی فراری را با آن اسب ایستاده روی دوپا بارها دیده اید. قرار گرفتن تصویر اسب در پس زمینه ای زرد و فونت قرمز برای نام فراری نهایت سادگی و هوشمندی در طراحی لوگو را به نمایش می گذارد.

پول نیوز -مازیار دانیالی: حتما لوگوی کمپانی فراری را با آن اسب ایستاده روی دوپا بارها دیده اید. قرار گرفتن تصویر اسب در پس زمینه ای زرد و فونت قرمز برای نام فراری نهایت سادگی و هوشمندی در طراحی لوگو را به نمایش می گذارد.

وجود لوگو به عنوان اولین پل ارتباطی میان ارائه دهنده محصول یا خدمات با مشتریان اهمیت بسیار زیادی دارد. به عبارت دیگر چنانچه لوگو در شکار مشتری و بازار هدف موفق باشد آنگاه دامنه موفقیت های کسب و کار شما افزایش قابل توجهی خواهد داشت. پس این نمایه کوچک آنچنان ارزشمند است که باید دقت و تلاش ویژه ای را متوجه ایجاد و ارائه آن کرد.

 در این میان استفاده از تصاویر حیوانات در خلق لوگو محبوبیت بالایی دارد. مفاهیمی که تبدیل آنها به نمایه تصویری گویا در قالب لوگو بسیار دشوار می نماید براحتی توسط  یک حیوان قابلیت انتقال به مخاطب را دارد. برای مثال استفاده از تصویر اسب برای لوگوی محصول یک کمپانی خودروسازی چه چیزی را به مخاطب القا می کند؟ قطعا اولین مورد چالاکی و سرعت اسب خواهد بود. به همین سادگی حال تصور کنید یک طراح بخواهد این مفهوم را با طرح دیگری غیر از تصویر یک حیوان ایجاد کند، قطعا گرفتاری های بسیاری خواهد داشت.

حتما لوگوی کمپانی فراری را با آن اسب ایستاده روی دوپا بارها دیده اید. قرار گرفتن تصویر اسب در پس زمینه ای زرد و فونت قرمز برای نام فراری نهایت سادگی و هوشمندی در طراحی لوگو را به نمایش می گذارد. حتما می دانید که رنگ های زرد و قرمز رنگ اصلی محصولات فراری بوده و در دنیای خودرو نیز نماد سرعت و یگانگی است.

البته بهره برداری مناسب از تصاویر حیوانات در طراحی لوگو فقط مختص به دنیای ماشین نیست. برای نمونه پرنده آبی رنگ توییتر نماد یک شبکه اجتماعی پرطرفدار است که مفهوم انتقال پیام را به خوبی با خود همراه دارد. در ادامه چند لوگوی آشنا و مرتبط با مبحث مطروحه را می بینیم:

فراری

لوگوها و حیوانات

پژو

لوگوها و حیوانات

جگوار

لوگوها و حیوانات

لامبورگینی

لوگوها و حیوانات

پوما

لوگوها و حیوانات

سوآروفسکی

لوگوها و حیوانات

فایرفاکس

لوگوها و حیوانات

ام اس ان

لوگوها و حیوانات

توییتر
لوگوها و حیوانات


در ادامه این مطلب نگاهی به کمپانی های مطرح چینی خواهیم داشت که شاید کمتر مورد شناسایی شما قرار داشته باشند. حضور حیوانات در تبلیغات، لوگوها و نشست های این کمپانی های مطرح که بیشتر آنها جهانی نیز هستند، اهمیت و نقش بسیار مهمی دارد.

پنگوئن برای گروه تجاری تنست

لوگوها و حیوانات


گربه برای تی مال(گروه علی بابا)
لوگوها و حیوانات


سگ برای جی دی

لوگوها و حیوانات


خرگوش برای شیائومی

لوگوها و حیوانات


شیر برای گروه فناوری اطلاعات رایزینگ

لوگوها و حیوانات


دلفین برای آژانس مسافرتی سیتریپ

لوگوها و حیوانات


گاو برای تیونیو

لوگوها و حیوانات
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه