لیست کهکشانی فصل آینده پرسپولیس

«اگر همراهی کنید برنامه‌ای برای جوان کردن تیم دارم.» این جمله یحیی، برق را در نگاه مدیر سرخ‌ها جاری کرد. مدیری که با پشتوانه نامتناهی مالی برای برنده شدن به میدان ورزش آمده بود اما برخلاف تصوراتش جز شکست هیچ نصیبش نشد. همین شکست‌ها بود که رویانیان را به بردن بازی به زمین‌های تازه متمایل کرد. ملاقات با مدیران باشگاه میلان، امضای قرارداد همکاری با آکادمی رئال مادرید، تاسیس دانشگاه و خرید ورزشگاه. این‌ها اقداماتی بودند که مدیرعامل شکست خورده پرسپولیس برای به دست آوردن دل هواداران و رسانه‌ها در برنامه خود گنجانده بود.

در چنین شرایطی بود که یحیی گل‌محمدی تازه‌وارد پیشنهاد جوان کردن تیم را به رویانیان داد. تنها چند روز از اخراج مانوئل ژوزه و سرمربی شدن یحیی گذشته بود که این مربی جوان توانست «OK» را برای جوان کردن تیم از مدیرعامل پولدار بگیرد. او فهرستی از ستاره‌های جوان لیگ را که در نیم‌فصل اول رصد کرده بود به رویانیان داد و مدیرعامل هم در تعطیلات نیم‌فصل همزمان با خرید دو هافبک خارجی، مذاکره با ستاره‌های آینده فوتبال ایران را آغاز کرد. در این میان، نام برخی از این ستاره‌ها هم در جریان مذاکرات زمستانی لو رفت اما فهرست کامل بازیکنانی که با پرسپولیس مذاکره و به توافق اولیه هم دست یافتند، حالا برای نخستین بار مشخص شده است. فهرستی شامل هفت ستاره لیگ.

حامد لک: دروازه‌بان ملی‌پوش صبا که در ابتدای فصل روزهای خوشی را با یحیی گذرانده بود، گزینه اصلی او برای پر کردن جای نیلسون ۳۷ساله است. به پشتوانه پاسخ مثبت لک بود که یحیی راضی به جدایی گردان در نیم‌فصل شد و با بالا رفتن سن نیلسون، دروازه پرسپولیس آماده حضور لک شده است. حالا می‌توان دلیل صراحت غیرعادی این دروازه‌بان جوان در اعلام پرسپولیسی بودنش و پوشیدن پیراهن قرمز در بازی مقابل استقلال را درک کرد. او که برای پوشیدن پیراهن پرسپولیس بی‌تابی می‌کرد حتی سعی کرد با ایجاد درگیری در اردوی صبا، مدیران این تیم را برای جدایی زودهنگام راضی کند.

شجاع خلیل‌زاده: آینده‌دارترین مدافع این روزهای ایران، گزینه مدنظر گل‌محمدی برای تشکیل زوج میانه دفاع با جلال حسینی است. او هم با پرسپولیس به توافق اولیه دست یافته اما از فصل آینده پیراهن این تیم را بر تن خواهد کرد. مدافع ۲۲ ساله مس کرمان اخیرا در گفت‌وگویی اعتراف کرده «حتما فصل بعد در تهران بازی می‌کنم اما نام تیمم را نمی‌گویم!»

علیرضا جهانبخش: مهاجم ۱۹ ساله داماش و تیم‌ملی جوانان در ابتدای فصل هم فاصله‌ای با پرسپولیسی ‌شدن نداشت. او پیشنهاد اکبر محمدی، سرمربی سابق جهانبخش در تیم‌ملی جوانان و مشاور استعدادیابی رویانیان به باشگاه بود. به همین دلیل وقتی رویانیان نام او را در فهرست یحیی دید، لحظه‌ای درنگ نکرد و نمایندگانش را رهسپار دفتر امیر عابدینی، مدیرعامل داماش کرد. مهاجم داماش در برنامه ۹۰، جدایی قطعی‌اش از این تیم در پایان فصل را تایید کرده است.

میلاد غریبی: زمانی که مجتبی تقوی در کنفرانس خبری پیش از بازی با استقلال اعتراض کرد که «باشگاه‌های بزرگ، میلاد غریبی جوان را هوایی کرده‌اند» همه انگشت‌ها باشگاه استقلال را نشانه گرفت. حالا اما نام غریبی در فهرست پرسپولیس دیده می‌شود. تقوی هم بلافاصله پس از بازی استقلال را از این اتهام مبرا کرد. غریبی جوان و چپ‌پا در پست وینگر (بال) بازی می‌کند و از معدود ستاره‌های نسل جدید فوتبال ایران است که توانایی عبور از بیش از یک مدافع را دارد.

محسن مسلمان و پیام صادقیان: دو ستاره جوان ذوب‌‌آهن که در این فصل به اجبار در این تیم ماندند هم فصل آینده پیراهن قرمز را بر تن خواهند کرد. مسلمان هافبک و صادقیان بال هم مذاکرات خود را در نیم‌فصل با پرسپولیس انجام داده‌اند. مذاکراتی که البته همان موقع لو رفته بود.

قاسم حدادی‌فر: تنها بازیکن بالای ۲۳سال حاضر در فهرست پرسپولیس. کاپیتان ذوب‌آهن هافبکی بود که یحیی او را برای پر کردن خلا سنتی میانه میدان سرخ‌ها در نظر داشت. حدادی‌فر چپ‌پا زمانی که با سماجت خبرنگارانی که از مذاکرات او با پرسپولیس مواجه شده بودند، بو برد، گفت: «خیالتان راحت. تا آخر فصل با ذوب‌آهن می‌مانم.»

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه