مشکلات پوستی زنان باردار قابل درمان است؟

مشکلات پوستی زنان باردار قابل درمان است؟
 
روزنامه ایران: تغییرات هورمونی و تغذیه نامناسب همزمان با رشد جنین در طول دوره بارداری، مشکلات مختلفی از جمله مشکلات پوستی را در زن باردار به‌وجود می‌آورد. 
 
فیبرهای کلاژنی پوست کاهش پیدا کرده و پوست ملتهب و متورم می‌شود. همچنین کمبود ذخیره آب بدن مادر و کاهش دما و رطوبت در فصل زمستان باعث کاهش ترشح غده‌های چربی شده و پوست زبر و خشک می‌شود.
 
مشکلات پوستی زنان باردار قابل درمان است؟ - تصویر 1
 
خشکی پوست همراه با خارش، سوزش و زخم است و در موارد شدیدتر حتی این علائم تبدیل به اگزما می‌شوند. نوشیدن آب فراوان و استفاده از مرطوب‌کننده‌ها به کاهش این علائم پوستی در زمستان کمک شایانی می‌کند.
 
همچنین استفاده از یک سیستم تهویه مناسب در محل کار و منزل برای افزایش جریان هوا و رطوبت راهکار مناسبی است، دستگاه‌های بخور یکی دیگر از موارد افزایش رطوبت هستند که استفاده آن بخصوص در فصل زمستان بسیار مفید است.
 
مصرف مقادیر کافی از میوه‌ها و سبزیجات و ماهی به بهبود علائم پوست خشک کمک فراوانی می‌کند.
 
همچنین مصرف مقادیر معین ویتامین ث و ب۶ تحت نظر پزشک، اثرات چشمگیری در بازسازی و جوانسازی پوست دارند. اجتناب از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید حتی در زمستان و استفاده از ضدآفتاب برای جلوگیری از برخورد اشعه‌های مضر نور خورشید با پوست از دیگر نکات مراقبت از پوست زنان باردار در فصل زمستان است.

 

تغییرات هورمونی
خارش
سوزش
زخم
علائم پوستی
دما
رطوبت
آب
بدن
مادر
بارداری
پوست
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه