موهای آسیب دیده خود را در خانه درمان کنید

موهای آسیب دیده خود را در خانه درمان کنید

نی نی بان: آیا موهایتان را زیاد رنگ می‌کنید یا از اتو و سشوار زیاد استفاده می‌کنید؟ آیا اخیرا متوجه شده‌اید که موهایتان سلامت و زیبایی خود را از دست داده است؟ قبل از آن که موهایی را که سالها برای بلند شدن‌اش صبر کرده‌اید، کوتاه کنید، این درمان‌های خانگی ساده را برای موهای آسیب دیده‌ خود به کار گیرید.

 

موهای آسیب دیده خود را در خانه درمان کنید - تصویر 1

 

از آن جا که تخم مرغ سرشار از پروتئین است، معمولا برای موهای آسیب دیده استفاده می‌شود. زرده تخم مرغ سرشار از پروتئین و چربی‌هایی است که به عنوان مرطوب کننده عمل می‌کند در حالی که سفیده آن که سرشار از آنزیم است، پوست سر شما را تمییز می‌کند.

 

طرز مصرف: برای موهای چرب تنها زرده تخم مرغ و برای موهای معمولی و خشک از سفیده تخم مرغ استفاده کنید. 1 یا 2 عدد تخم مرغ بردارید. آن را با مخلوط کن هم بزنید و روی موهای خود قرار دهید. 15 تا 20 دقیقه منتظر بمانید سپس آن را با آب سرد بشورید.

 

آواکادو و سس مایونز

 

آواکادو سرشار از چربی است که به موهای شما درخشندگی می‌بخشد. این میوه همچنین ویتامین سی، ای و آنتی اکسیدانی دارد که از موهای شما در برابر عوامل محیطی مانند آلودگی هوا محافظت می‌کند. مایونز نیز به دلیل روغن و تخم مرغی که در آن وجود دارد برای موهای آسیب دیده مفید است.

 

طرز مصرف: یک عدد آواکادو را له کنید و سس مایونز را به آن اضافه کنید. آن را روی سرتان ماساژ دهید سپس سر خود را با حوله‌ای ببندید. حدود 15 تا 20 دقیقه صبر کنید سپس موهای خود را بشورید. شما می‌توانید این داروی خانگی را هر 2 هفته یک بار استفاده کنید.

 

عسل

 

عسل برای درمان موهای خشک و موهایی که در برابر آفتاب آسیب دیده، مناسب است. این ماده به دلیل این که می‌تواند رطوبت را نگه دارد برای موهای خشک و آسیب دیده توصیه می‌شود. این را هم بدانید که این ماده رنگ موهای شما را روشن می‌کند، بنابراین مقدار کمی از آن را مصرف کنید.

 

طرز مصرف: برای موهایی که دچار آفتاب سوختگی ��دید شده‌اند، 1 تا 2 قاشق غذاخوری از زرده تخم مرغ را با ½ فنجان عسل مخلوط کنید. آن را روی سر خود قرار دهید. 15 تا 20 دقیقه منتظر بمانید سپس آن را با آب گرم بشورید. این درمان را می‌توانید ماه‌ای 1 بار انجام دهید.

 

ماست

 

ماست یا خامه ترش برای موهای آسیب دیده بسیار مناسب‌اند زیرا اسید لاکتیک موجود در آن گرد و غبار و کثیفی موها را از بین می‌برد و چربی موجود در شیر آن نیز به عنوان مرطوب کننده‌ عمل می‌کند. این ماده همچنین پروتئین ضروری را فراهم و به رشد و ترمیم مو کمک می‌کند.

 

طرز مصرف: ½ فنجان ماست ساده را روی موها و پوست سر خود بریزید و به آرامی ماساژ دهید. به مدت 15 تا 20 دقیقه صبر کنید. در ابتدا آن را با آب گرم سپس با آب سرد و سرانجام با شامپو بشورید. این درمان خانگی را می‌توانید هفته‌ای 1 بار به کار گیرید.

 

مراقب رژیم غذایی خود باشید. شما با کوتاهی در رژیم غذایی خود، به سادگی مواد مغذی و ضروری را که بدنتان برای تولید موهای سالم به آن احتیاج دارد، از دست می‌دهید. بنابراین برای به دست آوردن مواد مغذی، رژیم غذایی سالم و متعادلی از میوه‌، سبزیجات، فیبر و پروتئین را در برنامه خود قرار دهید.

مو
ماست
عسل
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه