موهای زنان شکننده‌تر است یا مردان؟

موهای زنان شکننده‌تر است یا مردان؟
روزنامه سلامت: استفاده از شامپوهای نامناسب، شایع‌ترین علت شکنندگی مو در کودکان است. ترشحات غدد چربی (موسوم به سباسه) در کف سر کودکان قبل از بلوغ، ناکامل است، بنابراین موها در سن کودکی مستعد خشکی و شکنندگی است.
 
موهای زنان شکننده‌تر است یا مردان؟ - تصویر 1
 
شامپوهای خانواده برای موهای معمولی تا چرب، موی سر کودکان را خشک می‌کند. از این رو‌ توصیه می‌شود که از شامپوهای مخصوص اطفال که pH خنثی و شویندگی مناسبی برای اطفال دارند، استفاده شود.
 
بستن موهای کودکان به رغم تصورات رایج، عامل شکنندگی مو نیست و گرچه موهای بلند بیشتر در معرض آسیب‌ها قرار دارند اما کوتاهی مو تنها موجب کمتر شدن نیازهای مو می‌شود و در شکنندگی آن تاثیر چندانی ندارد.
 
تغییر شیوه رفتاری و رعایت نکات عملی در سلامت مو، بهترین راهکار برای پیشگیری و درمان شکنندگی مو است.
 
عوامل ژنتیکی نیز که زمینه‌ساز آلرژی (به ویژه حساسیت‌های موسوم به آتوپیک) است، از دیگر عوامل ایجاد شکنندگی موی کودکان به شمار می‌رود.
 
در سنین نوجوانی و جوانی شانه کردن بیش از حد موها، استفاده از مواد شیمیایی و آرایشی مانند اکلیل، مصرف ژل‌های سر نامناسب، استفاده از سشوار و استحمام بیش از حد از دیگر عوامل شکنندگی مو هستند.
 
شکنندگی مو میان زنان بیش از مردان شایع است. رنگ، مش، دکلره و استفاده از مواد آرایشی موجب خشکی بیش از حد، شکنندگی و آسیب ساقه مو می‌شود.
 
بهتر است افرد در صورت رنگ‌کردن مو برای جلوگیری از شکنندگی، از نرم‌کننده‌ها و پس از خشک کردن مو نیز از کرم‌های ترمیم‌کننده ساقه مو به عنوان یک عامل محافظ مو استفاده شود.
 
 
مو
کودک
شکننده
نرم
کوتاهی
شامپو
خانواده
PH
ژنتیک
ساقه مو
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه