اخبار بین الملل – نه پوتین خروشچف است، نه اوباما کندی/این دو سر ماست هم بایکدیگر اختلاف دارند!. آمریکا و روسیه در خصوص همه چیز، از ماجرای اسنودن گرفته تا سوریه با هم اختلاف دارند، حتی در خصوص ماست!. این دو کشور به طور بی وقفه همدیگر را تحریک می کنند. ایل جورناله نوشت: آمریکا و روسیه در خصوص همه چیز، از ماجرای اسنودن گرفته تا سوریه با هم اختلاف دارند، حتی در خصوص ماست!. این دو کشور به طور بی وقفه همدیگر را تحریک می کنند. به گزارش تیک ، خبری از جنگ سرد نیست، قبول. جو مملو از تنشی نیز که بر ...

نه پوتین خروشچف است، نه اوباما کندی/این دو سر ماست هم بایکدیگر اختلاف دارند!

 

1-Ekhtelafe Obama{WwW.KamYab.Ir]
اخبار بین الملل – نه پوتین خروشچف است، نه اوباما کندی/این دو سر ماست هم بایکدیگر اختلاف دارند!

آمریکا و روسیه در خصوص همه چیز، از ماجرای اسنودن گرفته تا سوریه با هم اختلاف دارند، حتی در خصوص ماست!. این دو کشور به طور بی وقفه همدیگر را تحریک می کنند.
ایل جورناله نوشت: آمریکا و روسیه در خصوص همه چیز، از ماجرای اسنودن گرفته تا سوریه با هم اختلاف دارند، حتی در خصوص ماست!. این دو کشور به طور بی وقفه همدیگر را تحریک می کنند.

به گزارش تیک ، خبری از جنگ سرد نیست، قبول. جو مملو از تنشی نیز که بر روابط میان آمریکا و روسیه حاکم است و نورافکن های سوچی آن را پررنگ می نمایند، به طور قطع همان جوی نیست که بین ماه های اکتبر و دسامبر ۱۹۶۲میلادی یعنی به عبارتی در دوران بحران موشکی کوبا بر جهان سنگینی می کرد.

در ضمن، پوتین خروشچف نیست و اوباما نیز کندی نیست. اما موشک ها همیشه هستند، اگر چه موشک هایی که از دو پایتخت به شکل مجازی به سوی «دشمن» شلیک می شوند، فقط مجازی اند و مملو از گلوله های تبلیغاتی هستند. زیرا رقابت میان آنهایی که خود را شاگرداول کلاس می دانند (آمریکا) و آنهایی که در مقایسه با هیچکس خود را دوم نمی دانند و از هیچکس درس نمی پذیرند (روسیه) همچنان شدید باقی می ماند.»

در خصوص روابط میان این دو رهبر، پای شیوۀ رفتاری نیز در میان است که مرزی را در میان دو جهان ایجاد می کند. باراک اوباما با لبخندی متواضعانه و با اشاره به رهبر روسیه گفت: «جدی بودن، بخشی از شخصیت او است.

 

اما زمانی که در حال ملاقات با یکدیگر هستیم، همواره با نهایت احترام با من رفتار کرده است. بین ما مسائل زیادی ردوبدل می شود و حتی شوخی هم در این میان وجود دارد. شیوۀ رفتاری او در ملاءعام تغییر می کند، به طوری که در خلال مصاحبه های مشترک فاصله می گیرد و کسالت خود را نشان می دهد.» دقیقاً همان گونه که رجزخوان ها انجام می دهند.

اخیراً پوتین می تواند به خود اجازۀ چنین کاری را بدهد، زیرا هرگز مانند این یک سال اخیر برگ برنده در دستش نبوده است.

 

درگیری بر سر سوریه یا بهتر بگوئیم بر سر رژیم اسد که آمریکا برنامه ریزی کرده بود با بمب آنجا را صاف کند؛ جنگ اعصاب در رابطه با قضیۀ اسنودن جاسوس آمریکایی تحت محافظت مسکو و سرانجام بحث و جدل پیرامون همجنس بازان ،تنها آخرین ماجراهای جنجالی از یک جنگ بی وقفۀ اعصاب هستند که در آنها آمریکایی ها قطعاً برنده نبوده اند.

 

اگر چه اوباما دقیقاً درخصوص همجنس بازان هدف تسویه حساب با پوتین را بعد از شکستی که در قضیۀ جنجالی دیتاگیت متحمل شد، دنبال می کند و بدین منظور، از تصمیم به اعزام هیأتی از همجنس بازان برای شرکت در مراسم افتتاحیه بازی ها شروع کرد.

اکنون عرصۀ جدید که در آن باید با رقیب ابدی شوروی سابقش به تقابل بپردازد، امنیت نام دارد. این همان چیزی است که روی دستکشی که اخیراً به نشانۀ چالش به سمت پوتین انداخته، نوشته شده است و از آن جایی که آمریکایی ها اعتماد نمی کنند، از نظر رسانه ای تا بالاترین حد ممکن این شدت عمل را برجسته نمایی می کنند (از نظر امنیتی که در مورد مسافرانی که از روسیه پرواز می کنند یا به مقصد این کشور می روند، اعمال می شود). مسافران به منظور جلوگیری از خطر اختفای مواد منفجره در بسته بندی کالاها، اجازۀ حمل ژل، خمیر دندان یا اسپری در چمدان هایشان را ندارند.

کشمکش ها، آزار و اذیت و بازی نوبت به نوبت برای تأکید بر برتری خود که روس ها قدم به قدم به آن پاسخ می دهند و در این راستا بهانه ها نیز به خوبی جور می شوند. از جمله ماستی که قرارست به دست ورزشکاران آمریکایی برسد. تعداد پنج هزار قوطی که منتظرند توسط شرکتی که مقرش در نیویورک است به دهکدۀ المپیک ورزشکاران آمریکایی ارسال شوند. قوطی هایی که توسط مقامات گمرک روسیه توقیف گردیدند، زیرا با قوانین و مقررات فدراسیون منطبق نیستند.

دقیقاً همان ناسزایی را که ویکتوریا نولاند، دستیار وزیر خارجۀ آمریکا در خلال مکالمۀ تلفنی اش با سفیر آمریکا در اوکراین برزبان آورد، کم داشتیم. «ضربه ای خطرناک از سوی سیستم جاسوسی روسیه» که بعد از شنود این گفتگوی تلفنی آن را منتشر ساخته و بدون نام در یوتیوب نیز گذاشت. این اتهامی است که آمریکایی ها وارد ساخته اند. باری، شاید موشکی در کار نباشد، اما این به طور قطع المپیک آزار و اذیت است.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه