نکاتی برای خرید فریم عینک کودکتان

نکاتی برای خرید فریم عینک کودکتان

شهرزاد: موقع خرید عینک اجازه دهید کودک از بین چند فریم مناسب یکی را خودش انتخاب کند. مطمئن باشید او فریمی را انتخاب می‌کند که با آن راحت‌تر است.

شاید کمی دور از ذهن باشد که فریم عینک نیز جزء مهمترین وسایل محسوب شود، اما واقعیت این است که عینک علاوه‌بر درمان بخشی از زیبایی ظاهری صورت کودک شما هم هست. می­‌خواهیم نکات مهمی را درباره انتخاب یک فریم مناسب و زیبا برای کودکان شرح دهیم.

 

نکاتی برای خرید فریم عینک کودکتان - تصویر 1

 

 1.جنس فریم

دو جنس اصلی که فریم عینک‌ها با آن ساخته می‌شوند، پلاستیک و فلز هستند. عینک‌های پلاستیکی برای کودکان گزینه های بهتری هستند چون از نظر وزنی سبک­تر هستند و تنوع بیش‌تری هم در رنگ و شکل دارند و ارزان قیمت­‌تر نیز هستند. البته بسیاری از تولیدکننده‌های عینک فریم فلزی تولید می‌کنند و دلیل آن زیبایی ظاهری و ظرافت این نوع فریم‌هاست. توجه داشته باشید که در موارد کمی کودکان به برخی از فلزات فریم عینک‌ها حساسیت می‌دهند.

 

 

2. دماغ­‌گیر سیلیکونی

موقع انتخاب فریم عینک برای کودکان به سیلیکونی بودن دماغ‌گیر آن توجه کنید. اگر این دماغ‌گیرها برای عینک کودکان استفاده نشود، ممکن است عینک در جای خودش و روی بینی کودک قرار نگیرد. هم‌چنین ممکن است اختلال در دید و مشکلات دیگری از قبیل دشواری تنفس بر اثر فشار آوردن عینک بر بینی کودک اتفاق بیفتد.

 

 

 3.دسته‌های فنری

بچه‌ها موقع درآوردن عینک از چشم‌شان چندان مراقب نیستند و ممکن است قسمت‌های ناهموار دسته عینک به صورت آنها گیر کند و موجب خراشیده شدن صورت کودک شود. اگر دسته‌های عینک فنری باشند (به سمت بیرون)، این احتمال را کاهش می‌دهند.

 

 

 4. تعمیرات و گارانتی

کودکان به دلیل پرانرژی بودن و بی‌احتیاطی­‌های ناشی از سن و سال امکان اینکه به عینک‌شان آسیب بزنند، زیاد است. بنابراین بهتر است از فروشگاهی خرید کنید که بخش تعمیرات داشته باشد و به شما برگه گارانتی بدهد.

  

 

چه عینکی برای چه صورتی

 عینک مناسب صورت بیضی‌شکل: صورت‌های بیضی‌شکل جزء صورت‌های متعادل هستند و به همین خاطر هم تمام فریم­‌ها به این صورت می‌آید. با این حال بهتر است که بچه‌هایی که صورت‌های کوچکی دارند از فریم‌های کوچک و صورت‌های بزرگ از فریم‌های بزرگ‌تر استفاده کنند.

 عینک مناسب صورت گرد: این بچه‌ها باید از فریم‌هایی که به پهنای صورت می­‌افزاید، خودداری کنند مانند فریم‌های گرد و عینک­‌های بدون فریم‌. عینک‌های مستطیلی، مربعی و  کل، زاویه‌دار، از پهنای صورت این دسته از کودکان می‌کاهد و آنها را لاغرتر نشان می‌دهد و برای آنها مناسب است.

 فریم مناسب برای صورت­‌های لوزی: برای چنین صورت‌هایی فریم­هایی مناسب هستند که بر استخوان گونه تکید بیش‌تری داشته باشد و در صورت کودک تعادل به وجود بیاورد.

فریم مناسب صورت‌های مربعی: چون صورت­‌های مربعی، زاویه­‌دار هستند، فریم عینک باید بتواند این زوایا را بپوشاند. عینک‌های گرد، چشم‌گربه‌ای و بدون فریم بهترین گزینه­‌ها برای این بچه­‌ها هستند تا آنها را باریک­تر و گردتر نشان دهند.

 

 

 چگونه فریم عینک کودک‌مان را تزئین کنیم؟

تعویض مداوم فریم عینک کودکان علاوه‌بر هزینه‌های سرسام‌آور کار پردردسری است. اینکه دوباره فریمی را سفارش دهید و مطمئن باشید که کودک با آن مشکلی ندارد کار دشواری است، اما راه‌های دیگری هم وجود دارد برای اینکه بتوانید فریم عینک کودکتان را متناسب با لباس‌ها یا فصل‌ها تزیین کنید.

 

با استفاده از لاک‌های ناخن می‌توانید طرح های ساده، اما جذابی را دور فریم عینک کودکان بکشید و بعد از خشک شدن از زیبایی آن بر صورت فرزندتان لذت ببرید. این طرح‌ها با کشیدن ناخن یا پد لاک‌پاک‌کن از بین می‌روند و شما می‌توانید دوباره طرح دیگری را بر قاب عینک فرزندتان بکشید.

عینک
فریم
پلاستیکی
فلزی
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه