وزیر خارجه مصر: ایران در موضوع سوریه حضور واقعی دارد / کوتاه نمی آییم

وزیر خارجه مصر: ایران در موضوع سوریه حضور واقعی دارد / کوتاه نمی آییم

sorie[WwW.KaMyAb.Ir]

“محمد کامل عمرو” وزیر امور خارجه مصر در مصاحبه با روزنامه سعودی الشرق الاوسط چاپ لندن گفت: ایران در موضوع سوریه، به صورت عملی حضور دارد به همین دلیل ایران در کمیته چهارجانبه پیشنهادی رئیس جمهور مصر برای حل بحران سوریه حضور دارد.

قبل از این، محمد مرسی رئیس جمهور مصر در نشست سران کشورهای اسلامی در مکه پیشنهاد تشکیل کمیته چهارجانبه ای با حضور ایران، مصر، ترکیه و عربستان سعودی را مطرح کرد.

عمرو افزود: مقامات مصر به مسؤولان ایرانی گفته اند که آنها امیدوارند تهران درک کند که در بحران سوریه، بازگشت به عقب وجود نخواهد داشت و تمایل ملت های عربی در نهایت محقق خواهد شد همانگونه که در برخی از کشورهایی که در آنها انقلاب روی داد همین اتفاق روی داد.

وزیر خارجه مصر ادامه داد: قاهره تماس هایی را با مسکو و پکن برقرار کرده است تا موضع خود را در برابر بحران سوریه تغییر دهند. سوریه هم اکنون با رنج های بسیاری روبه رو است و شمار کشته شدگان روز به روز افزایش می یابد.

عمرو در ادامه همچنین از پرداختن به جزئیات طرح پیشنهادی کمیته چهارجانبه (ایران، مصر، عربستان سعودی و ترکیه) برای حل بحران سوریه خودداری کرد و گفت: این اقدام در وضعیت کنونی غیرمناسب است.

مصر یکی از مهمترین حامیان مخالفان بشار اسد رئیس جمهور سوریه به شمار می آید و خواهان کناره گیری اسد از قدرت است. با این حال مصر ضمن مخالفت با دخالت نظامی در سوریه ، بر راه حل سیاسی برای بحران این کشور تاکید می کند.

در مقا��ل ایران در کنار روسیه و چین، مهمترین حامیان حکومت سوریه به رهبری بشار اسد هستند.

 

به نقل از عصر ایران

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه