پایان مذاکرات کارشناسی ایران و۱+۵ در وین برای مشورت در تهران. یک عضو هیات مذاکره کننده هسته ای جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که مذاکرات کارشناسی ایران و ۱+ ۵ در وین اتریش برای انجام مشورتهایی در تهران پایان یافت. این عضو هیات ایرانی پنجشنبه شب درگفت وگو با ایرنا افزود : هیات مذاکره کننده کارشناسی جمهوری اسلامی ایران که از روز دوشنبه با هیات کارشناسی ۵+۱ در وین بر سر ساز وکار اجرایی توافقنامه ژنو مذاکره می کند، این مذاکرات را برای انجام مشورت هایی در تهران پایان داد. کارشناسان ایرانی بزودی به ...

پایان مذاکرات کارشناسی ایران و۱+۵ در وین برای مشورت در تهران

1-5+1[WwW.KamYab.IR]

یک عضو هیات مذاکره کننده هسته ای جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که مذاکرات کارشناسی ایران و ۱+ ۵ در وین اتریش برای انجام مشورتهایی در تهران پایان یافت.

این عضو هیات ایرانی پنجشنبه شب درگفت وگو با ایرنا افزود : هیات مذاکره کننده کارشناسی جمهوری اسلامی ایران که از روز دوشنبه با هیات کارشناسی ۵+۱ در وین بر سر ساز وکار اجرایی توافقنامه ژنو مذاکره می کند، این مذاکرات را برای انجام مشورت هایی در تهران پایان داد.

کارشناسان ایرانی بزودی به تهران باز می گردند.

ریاست هیات کارشناسی ایران را حمید بعیدی نژاد مدیرکل سیاسی و امور بین الملل وزارت امور خارجه کشورمان برعهده دارد .

دراین مذاکرات کارشناسان هسته ای، مالی وبانکی ونفتی بعیدی نژاد را همراهی می کنند.

همچنین ریاست هیات کارشناسی گروه ۱+۵ برعهده «استفان کلمنت» دستیار « کاترین اشتون » مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا است.

نمایندگانی در سطح مدیران کل وزارت امور خارجه کشورهای ۱+۵ متشکل از آمریکا، روسیه، انگلیس، فرانسه، چین وآلمان نیز درمذاکرات مشارکت داشتند.

«ترو واریو رانتا» معاون پادمان های آژانس بین المللی انرژی اتمی به عنوان ناظر در مذاکرات کارشناسی حضور داشت.

همزمان با این مذاکرات، نشست کارشناسان هسته ای ایران وآژانس بین المللی انرژی اتمی نیز از روزچهارشنبه دروین برگزار شد و طرفین این مذاکرات را سازنده خواندند ، قراراست دور بعدی آن اول بهمن ماه آینده درتهران برگزار شود .

ایران وگروه ۱+۵ درمذاکرات ۲۹ آبان تا سوم آذر ماه در ژنو توافق کردند در ازای تعلیق غنی سازی ۲۰ درصدی از سوی ایران وهمکاری بیشتر تهران با بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی، تحریم های صنایع پتروشیمی، تجارت طلا و فلزات گران بها، فروش قطعات خودرو وهواپیما به ایران برداشته شود. این میزان ازرفع تحریم های غیرقانونی بیش از۲۰ میلیارد دلار عاید ایران می کند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه