چند توصیه مفید در خرید اسباب بازی

چند توصیه مفید در خرید اسباب بازی
روزنامه شرقخریدن اسباب بازی برای کودکان همیشه یکی از دلمشغولی های والدین است. آنها در حین خرید بیش از اینکه به نیازهای اصلی کودکشان توجه کنند، سلیقه خود را اعمال می کنند.
 
چند توصیه مفید در خرید اسباب بازی - تصویر 1
 
مطالعات نشان می دهد تقریباً هشتاد درصد از پدر و مادرها در انتخاب اسباب بازی به شکل و طرح و زیبایی آن توجه می کنند و تنها کمتر از ۲۰ درصد در خرید اسباب بازی شیوه ها و اصول تربیتی را مدنظر قرار می دهند.
 
ضمن آنکه بسیارند والدینی که از سر بی حوصلگی و تنها به عنوان رفع تکلیف مبادرت به خریدن اسباب بازی می کنند. در حالی که اسباب بازی مورد نیاز کودکان به ویژه آنهایی که در سنین رشد قرار دارند، بایستی به گونه ای باشد که تاثیر مطلوبی بر یادگیری و رشد ضریب هوشی وی بگذارد. هر چه مکانیسم اسباب بازی پیچیده تر باشد، میزان اثربخشی آن بر فعالیت ذهنی کودک نیز بیشتر خواهد شد.
 
به طور کلی اسباب بازی باید وسیله ای باشد که علاوه بر فراهم کردن نیازهای روحی کودک، وی را با مفاهیمی نظیر ساخت، شکل و فضا آشنا سازد.
 
بنابراین پیشنهاد می شود در حین خرید اسباب و اثاثیه مورد نیاز کودک قبل از هر چیز به نقشی که در افزایش فعالیت فکری وی دارد توجه کنید و از نظر ایمنی آن را کاملاً بررسی نمایید.
 
توصیه های زیر می تواند کمک خوبی برای انتخاب یک اسباب بازی استاندارد باشد:
 
به مواد تشکیل دهنده وسیله مورد نظر دقت کنید تا از مواد سمی تهیه نشده باشد. در حین خرید اسباب الکتریکی مثل پلی استیشن حتماً به مارک و مرغوبیت آن توجه کنید.
 
اسباب بازی هایی را خریداری کنید که قابل شست وشو باشد. لبه و حاشیه تیز و بران نداشته باشد و قابل اشتعال نیز نباشد. گرچه بهترین نوع اسباب بازی نوع نرم و عاری از هرگونه سطح سخت است، ولی در نظر داشته باشید میزان پلاستیک مصرفی در وسیله بیش از 0/5 درصد نباشد.
خرید
اسباب‌بازی
اثاثیه
پلاستیک
بازی
اصول تربیتی
پدر
مادر
کودک
فعالیت فکری
پلی استیشن
ضریب هوشی
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه