چند راهكار براي خريد لباس كودكان

چند راهكار براي خريد لباس كودكان

بچه ها مثل گياه در حال قد كشيدن هستند و مثل گل ظريف اند. معلوم است كه خريدن لباس براي آنها راه و روش خودش را دارد.

 

چند راهكار براي خريد لباس كودكان - تصویر 1

 

سليقه به خرج دهيد!

 

هيچ وقت از ياد نبريد كه بچه ها زو دتر از آ نكه شما بتوانيد فكرش را بكنيد رشد مي كنند. بسياري از والدين و افراي كه براي كودك لباس هديه مي خرند، به اين مساله توجه نمي كنند كه لازم نيست لباس به تن كودك بچسبد. اگر اين طور باشد، بعد از چند بار استفاده بايد برويد فروشگاه سر وقت سايز بعدي. اگر خودتان به اين نكات دقت داريد و ديگران هديه هايي با سايز نامناسب براي فرزندتان آورده اند، خجالت نكشيد! آدرس فروشگاه مربوطه را بخواهيد و برويد سايز مناسب آن لباس را براي كودكتان بگيريد.

 

اينقدر براي نوزادتان، دنبال چشم و هم چشمي نباشيد. كودك به اين سن و سال، يك كمد بزرگ پر از لباس احتياج ندارد. نوزادان و نوپايان خيلي سريع رشد مي كنند، اگر براي آنها لباس هاي زيادي تهيه كنيد و بگذاريد براي مهماني هاي مختلف، احتمال دارد كه مشتري اول و آخرش خودتان باشيد؛ چرا كه ممكن است به دليل رشد قابل توجهش، ديگر آن لباس به تنش نرود.

 

هنگام تهيه لباس براي نوپايتان، دقت كنيد كه لباس، طوري باشد كه بتوان آن را راحت به تن يا از تن خارج كرد.

 

 

لباس سالم براي بچه هاي سالم

 

همه پدر و مادرها می خواهند فرزندانشان در محیطی سالم و ایمن رشد کنند و از محصولات سالم استفاده کنند. کودکان امروز در محیطی آلوده تر از پیشینیان خود زندگی مي كنند. آب، هوا، میوه، سبزی و محصولات کشاورزی و پوشاکی که آنها استفاده می كنند‌ با انواع مواد شیمیایی که ممکن است سلامت شان را به خطر بیندازد، همراه است. به همین دلیل انتخاب خوراک و پوشاکی که به شکل طبیعی و بدون دخالت سموم و مواد شیمیایی تهیه شده اند، راه حل مناسبی برای کمتر کردن تماس آنها با مواد خطرناک شیمیایی است.

 

لباس هایی با الیاف کاملاً طبیعی بهترین و مناسبترین انتخاب برای کودکان است، چون پوست آنها حساس، نازک و لطیف تر است و منافذ بیشتری دارد و به همین علت، مواد خطرناک را بیشتر جذب می کند. بهتر است لباس های زیر و لباس هایی که به طور مستقیم با پوست بدن تماس دارند، لباس های خواب و به ویژه لباس های نوزادان و کودکان و همچنین بزرگسالانی که پوست حساسی دارند، از الیاف کاملاً طبیعی و ارگانيک تهیه شده باشند.

 

 

توصيه هاي عمومي

 

اگر ديديد فروشگاه لباس بچه اي، حراج كرده است، سري به آن بزنيد و مايحتاج فرزندتان را با قيمت مناسب تهيه كنيد. قبل از اينكه‌ براي خريد لباس به مراکز خريد برويد، به کاتالوگها و وبسايت ها نگاهي بيندازيد. پيش خودتان تعيين کنيد که چه مدل لباسي، چه طرحي و چه رنگي را مي خواهيد؛ اين کار باعث مي شود که خريد شما هدفمند شود و حداقل از سر درگمي در ميان انواع لباسها نجات پيدا مي كنيد‌.

 

هميشه براي جلوگيري از سرما خوردن فرزندتان، يك زير پيراهني به او بپوشانيد، زير پيراهني نبايد از جنس الياف مصنوعي باشد، زيرا سبب حساسيت پوستي فرزندتان خواهد شد و گاهي اين الياف براي كودك احساس زبري ايجاد مي كنند.

 

دقت كنيد كه جنس لباس مقاوم باشد تا در اثر شست وشوي زياد نازك و بي ريخت نشود. دكمه ها و زيپ هاي لباس را كنترل كنيد كه آيا محكم بسته و قفل مي شوند يا با كوچكترين تكاني از هم باز مي شوند؟

 

 

كمي حق انتخاب به او بدهيد

 

در ابتداي فصل هاي مختلف سال، بنشينيد فكر كنيد كه كودكتان به چه لباس هايي احتياج دارد و از آنها يك ليست تهيه كنيد. از آنجا كه خريد اين لباس هاي كوچولو، جيب تقريبا پرپول مي طلبد، براي موارد ليست تان اولويت قائل شويد. ابتدا نياز هاي مهم او را فراهم كنيد و هنگامي كه پولي براي خريد لباس فرزندتان دست تان آمد سراغ موارد بعدي برويد. هميشه بين سن كودك و لباسي كه دوست دارد ارتباطي برقرار است. وقتي كودك 8- 9 ساله است، مي تواند درك كند كه كدام لباس مناسبش است.

 

مي توانيد اطمينان كنيد با لباسي كه انتخاب كرده سردش نمي شود يا از گرما نمي پزد. مي توانيد به او بگوييد چقدر بودجه براي لباس او در نظر گرفته ايد و همچنين برايش توضيح دهيد كه لباسي كه اجازه دارد بپوشد، چه ويژگي هايي بايد داشته باشد؛ مثلا زياد كوتاه نباشد. با كمك هم يك لباس مناسب تهيه كنيد.

 

در خريد جوراب و لباس زير خيلي دقت كنيد. اين تكه هاي لباس بايد دقيقا اندازه بدن كودك شما باشند و حتي اگر ذره اي گشاد باشند، كودك را اذيت مي كنند. نمي خواهيد كه جوراب فرزندتان اين قدر گشاد باشد كه وقتي راه مي رود از پايش در بيايد؟ مي توانيد از فرزندتان بخواهيد دستش را مشت كند و كفي جوراب را دور دست مشت شده اش بپيچيد، اين روش خوبي براي تخمين سايز پا براي جوراب است. بهتر است فرزندتان را هم براي خريد همراه خود ببريد. نگران نباشيد، نه شما را كلافه مي كند نه بقيه را.

 

نكته كليدي براي خلاص شدن از نق نق كردن كودك اين است كه قبل از خريد به خوبي تغذيه کرده و سير باشد و همچنين به اندازه كافي خوابيده باشد. بچه ها وقتي گرسنه و خسته اند، روي اعصاب والدين مته مي زنند و هنگام خريد بهانه مي گيرند وگريه راه مي اندازند.

 

به او ياد بدهيد وقتي مي رويد براي او خريد كنيد، به جاي بازيگوشي توجه كند و لباس مورد علاقه اش را انتخاب كند. هنگامي كه تنها براي خريد لباس كودك مي رويد، انتخاب سايز مناسب، شما را به شك مي اندازد و تنها احتمال قوي اي كه وجود دارد اين است كه براي تعويض لباس خريداري شده، دوباره، ولي اين بار با فرزندتان به همان فروشگاه بر گرديد. پس صبو�� باشيد و از همان ابتدا فرزندتان را با خود همراه كنيد.

پوشاک
لباس
کودک
انتخاب
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه