چند نکته برای جوان ماندن پوست

چند نکته برای جوان ماندن پوست

نی نی بان: حتی اگر تا به حال از پوستان محافظت نمی‌کردید، حال شروع کنید. پوست شما از اواسط 20 سالگی شروع به پیر شدن می‌کند، حتی اگر متوجه آن نشوید. عادات روزانه، ژنتیک و نور خورشید می‌تواند به پوست شما آسیب برساند، بنابراین بیش از این صبر نکنید و برای پوستی نرم، صاف و زیبا اقدام کنید.

 

از پاک کننده‌های لطیف استفاده کنید

 

از کرم‌‌های‌ نرم برای پوست‌‌های خشک یا از کرم‌های بدون چربی یا کف برای پوست‌های چرب استفاده کنید. اگر پوستی حساس دارید، برای جلوگیری از التهاب با متخصص پوست مشورت کنید. صورت خود را با آب سرد یا گرم بشورید اما از آب داغ استفاده نکنید زیرا رطوبت پوست شما را از بین می‌برد. پس از شستشو صورت خود را خشک کنید.

 

چند نکته برای جوان ماندن پوست - تصویر 1

 

از مرطوب کننده‌ها استفاده کنید

 

مرطوب کننده‌ها از پوست شما محافظت می‌کنند. حتی اگر پوستی چرب یا پر از جوش دارید، می‌توانید هر روز از مرطوب کننده بدون روغن استفاده کنید. اگر پوستتان خشک است، شاید بیش از یک بار در روز به مرطوب کننده احتیاج داشته باشید.

 

هر روز کرم ضد آفتاب بزنید

 

شما در طول روز به ضد آفتاب احتیاج دارید، مهم نیست که در سایه باشید یا در داخل خانه، نور خورشید می‌تواند از پشت ابر و پنجره عبور کند. بنابراین شما همیشه در معرض آن قرار دارید. بیشتر مرطوب کننده‌‌ها ضد آفتاب نیز داند ولی اگر نداشت، به دنبال کرم‌‌های ضد آفتاب با درصد بالا بگردید.

 

آیا می‌توانم از محصولات آرایشی استفاده کنم؟

 

بله. با پوستی تمییز آغاز کنید.

صبح: مرطوب کننده، کرم ضد آفتاب، آرایش

شب: محصولات ضد پیری، مرطوب کننده بدون ضد آفتاب

 

چند نکته برای جوان ماندن پوست - تصویر 2

 

پوست مرده را دور بیاندازید

 

لایه برداری به درخشش پوست شما کمک می‌کند. شما می‌توانید سلول‌های مرده را به آرامی با لیف یا کیسه حمام از پوست خود جدا کنید. اگر پوستی چرب دارید، این کار را هفته‌ای 1 یا 2 بار انجام دهید اما اگر پوستتان حساس است و جوش دارد، قبل از این کار با پزشک مشورت کنید. لایه برداری می‌تواند پوست شما را ملتهب کند.

 

پوستی روشن داشته باشید

 

برخی از محصولات محافظت از پوست موادی دارند که سلول‌‌های مرده را از بین می‌برند و موجب روشنی پوست می‌شوند. به عنوان مثال محصولات ضد پیری و ضد جوش ممکن است حاوی اسید سالیسیلیک و یا رتینوئیدها باشند.

 

در منوی غذایی شما چیست؟

 

پوست شما نیز مانند دیگر اعضای بدنتان احتیاج به تغذیه مناسب دارد. تحقیقات نشان داده که مواد مغذی می‌توانند از پوست شما محافظت کنند. کرم‌های حاوی ویتامین سی یا ای یا آنهایی که حاوی ویتامین آ و ب3 هستند می‌توانند پوست شما را از آسیب‌های نور خورشید حفظ کنند اما شما همچنان باید ویتامین‌های مورد نیاز را از مواد غذایی به دست آورید.

 

چند نکته برای جوان ماندن پوست - تصویر 3

 

ارگانیک همیشه بهترین نیست

 

شواهدی علمی برای اثبات این که محصولات مراقبت از پوست ارگانیک و طبیعی برای پوست شما بهتر است وجود ندارد. در بعضی موارد آنها ممکن است پوست شما را بسوزانند، به خصوص اگر پوستی حساس دارید. شبیه بسیاری از محصولات مراقبت از پوست، مواد طبیعی مانند شیره درختان ممکن است موجب جوش‌ یا آلرژی شوند. قبل از استفاده، آن را روی بخشی از پوست خود امتحان کنید.

پوست
مرطوب کننده
ضد آفتاب
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه