چه کفشی برای دوران بارداری مناسب است؟

چه کفشی برای دوران بارداری مناسب است؟
روزنامه سلامت: در اکثر مغازه‌هایی که لباس‌های بارداری عرضه می‌شود، فروشندگان، کمربند یا گن بارداری و بالشتک‌‌های مخصوص را هم عرضه می‌کنند و به تمامی خریداران و خانم‌های باردار استفاده از آن را توصیه می‌کنند.
 
چه کفشی برای دوران بارداری مناسب است؟ - تصویر 1
 
استفاده از این نوع وسایل برای همه خانم‌ها ضروری نیست و فقط به خانم‌هایی که شکم بزرگی دارند یا عضلات شکم‌شان شل است، توصیه می‌شود.
 
گن‌های بارداری این خانم‌ها مانند یک نگه‌دارنده موقت عمل می‌کند و از رها شدن افراطی عضلات شکم پیشگیری می‌کند. در واقع، مانند جوراب مخصوص واریس برای مبتلایان به واریس است.
 
وقتی شکم شل شده و جلو بیفتد، به کمر هم فشار بیشتری وارد می‌آید. استفاده از شکم‌بند یا گن بارداری به خصوص در خانم‌هایی که مبتلا به درد زیرشکم یا کمر هستند به تخفیف درد یا پیشگیری از آن تا حدی کمک می‌کند.
 
در رابطه با بالشتک‌های مخصوص بارداری که زیر سر، زیر شکم و بین پاها قرار می‌گیرد نیز باید گفت که می‌تواند به خواب بهتر در دوران بارداری، به ویژه در ماه‌های آخر که شکم بزرگ می‌شود، کمک کند اما استفاده از آن الزامی نیست و بهتر است خانم باردار قبل از خرید با پزشک خود مشورت کند.
 
نکته مهم دیگر که باید خیلی به آن توجه کرد معیارهای انتخاب کفش در دوران بارداری است. بارداری دوران خاصی است که خانم‌ها حتما باید طی آن کفش دوربسته با پاشنه پهن ۳ سانتی‌‌متر بپوشند.
 
پوشیدن کفش‌های تخت یا پاشنه‌بلند توصیه نمی‌شود. کفش پاشنه ‌بلند سبب افزایش قوس کمر و فشار آمدن به ستون فقرات شده و کمردرد را در زنان باردار تشدید می‌کند. در ضمن احتمال برهم خوردن تعادل و زمین خوردن به واسطه پوشیدن کفش پاشنه‌بلند نازک هم وجود دارد.
خانم
باردار
زنان
گن
شکم
شل
بزرگ شدن
فروشگاه
کمردرد
کفش
پاشنه
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه