چه کفش و لباسی بخریم؟

چه کفش و لباسی بخریم؟

ایسنا:تجهیزات ورزشی بی‌شک یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای ورزش کردن هستند. هنگامی که کودکان تصمیم به ورزش کردن می‌گیرند اولین چیزی که باید آماده شود تجهیزات و لباسی ورزشی است.

 

انتخاب لباس ورزش برای کودکان به نوع استفاده آن‌ها بستگی دارد، این مهم است که لباس‌های راحت و قابل استفاده خریداری شود.

 

در خریداری لباس ورزشی کودک چه برای مدرسه چه برای فعالیت باشگاهی و چه برای تفریح و ورزش بیرون از مدرسه باید دو معیار در نظر گرفته شود؛ فعالیت و ورزشی که کودک می‌خواهد انجام دهد و زمان انجام این ورزش. بهتر است این دو فاکتور را در نظر بگیرید تا کودک شما در بهترین شرایط آماده انجام ورزش شود. لباس ورزش باید راحت و علاوه بر این مناسب ورزش و شرایط آب و هوایی نیز باشد.

 

در زمستان بهتر است لباس گرم‌کن آستین بلند که بتوان بر روی لباس ورزش اصلی پوشید، تهیه کنید. همچنین بهتر است در این فصل لباس ضد آب باشد و بتوند از باد جلوگیری کند.

 

در فصل گرم نیز می‌توانید از لباس‌هایی که سبک‌تر هستند مانند شلوارک و تی‌شرت برای کودکان استفاده کنید.

 

برای همه فصل‌ها لباس‌های ورزشی باپارچه‌های ترکیبی وجود دارند که رطوبت را جذب می‌کنند و به سرعت خشک می‌شود. برای مثال کتان پارچه‌ای راحت است، اما برای ورزش مناسب نیست. برای ورزش‌هایی که فعالیت فیزیکی زیادی دارند از لباس‌هایی که پارچه‌های خشک و خشن دارند کمتر استفاده کنید زیرا احتمال پارگی آن‌ها زیاد است.

 

کفش‌های ورزشی

کفش‌های نامناسب ممکن است باعث ایجاد تاول، پیچ خوردگی و زخمی شدن کودکان شود. کفش‌های ورزشی باید استهلاک کمتری داشته باشند که باعث بالا رفتن راحتی آن‌ها و کم شدن فشار وارد به مفاصل می‌شود. همچنین این کفش‌ها باید دارای زیره‌ای باشند که از زمین خوردن و لغزش جلوگیری کند.

 

کفش‌هایی که قسمت جلوی آن‌ها محکم است برای کودکان مناسب‌ترند زیرا از آسیب دیدگی انگشتان پا جلوگیری می‌کنند. مقاومت، انعطاف‌پذیری و محکم بودن کفش‌ها را بررسی کنید و از کودک خود بخواهید تا کفش را امتحان کند و کاملا در آن راحت باشد.

 

بعضی از کفش‌های ورزشی با موادی ساخته می‌شوند که از عرق جلوگیری می‌کند، این کفش‌ها مناسب‌ترند.

کفش
ورزشی
کودک
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه